Na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze firmy HEGLA i HEGLA boraident największą uwagę poświęcą ludziom. Na stoisku zaprezentowane zostaną rozwiązania ułatwiające pracę w zakładzie produkcyjnym, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa i zwiększające efektywność.

 

2024 02 30 1

Również wyposażenie podstawowe ze stelażem zewnętrznym ułatwia codzienną pracę: towar jest umieszczany na wysokości ciała i można go błyskawicznie zabezpieczyć za pomocą listew mocujących

 

Bezpieczny transport szyb i okien
Możliwości rozbudowy pojazdów w celu wykonania pojazdu branżowego przedstawione zostaną na przykładzie Renault Master. Już sam stelaż zewnętrzny zdradza atuty takiego rozwiązania: montażysta może ergonomicznie postawić na stelażu szybę, okno lub element budowlany bez konieczności wchodzenia do wnętrza pojazdu lub podnoszenia ładunku.

 

Antypoślizgowe profile z litej gumy chronią powierzchnie załadunku i umożliwiają prawidłowy transport. Zabezpieczanie ładunku odbywa się sprawnie za pomocą listew mocujących wyposażonych w regulację wysokości. Jeśli wymagane jest jeszcze mocniejsze zamocowanie, istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia ładunku za pomocą obu szyn mocujących dostępnych w standardzie.

 

W przypadku konieczności dodatkowego podziału powierzchni, na przykład na materiały z kilku zleceń, zaleca się wstawienie stelaża wewnętrznego ze składaną podstawą. Jeśli ładunek jest szczególnie wrażliwy na uszkodzenia, tutaj będzie chroniony przed uderzeniami kamieni i deszczem.

 

2024 02 30 2

Urządzenie do podnoszenia Isofix z prowadnicą kolumnową ułatwia pracownikom przenoszenie szyb i okien poprzez wspomaganie prowadzenia i podpieranie ładunku

 

Natomiast jeśli przegroda na powierzchni ładunkowej nie jest potrzebna, po uniesieniu podstawy, przestrzeń ładunkową można zwolnić na całej szerokości. Aby zachować estetykę wnętrza, Marc-Alexander Stachel z HEGLA Fahrzeugbau zaleca korzystanie z systemu szaf narzędziowych.

 

– W nim wszystko znajdzie się na swoim miejscu, system zapewnia porządek w pojeździe dostawczym i również w przypadku zmian zespołów wykonawczych wszystkie materiały są bezpiecznie przechowywane i szybko można je odnaleźć.

 

Z okazji targów Fensterbau Frontale firma HEGLA przygotowuje limitowaną edycję Fensterbau Frontale z dostępnymi od ręki samochodami Renault Master z wyposażeniem branżowym w okazyjnej cenie.

 

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu innymi formami przeznaczenia tego modelu Renault, np. wyjazdy na mecze w piłką nożną, w ofercie znajdzie się również stelaż eventowy, który można zdjąć z pojazdu i – po zamontowaniu odpowiedniego uchwytu – wykorzystywać w funkcji przenośnej bramki treningowej.

 

2024 02 30 3

Palety dłużycowe składowane są jedna obok drugiej, dlatego oszczędzają miejsce. Przejście obsługowe przesuwane jest dopiero w celu pobrania materiałów. Alternatywnie możliwe jest pobieranie pojedynczych profili od czoła.

 

 


Solidne i intuicyjne w obsłudze manipulatory do szkła
Mimo postępu ręczna obsługa w dalszym ciągu należy do codziennych zadań w zakładach. – W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa manipulatory do szkła muszą być przede wszystkim intuicyjne w obsłudze i solidne – tłumaczy Holger Brechtelsbauer z HEGLA w Kretzschau. – Nie mamy wpływu na masę i właściwości materiału, z którego wykonane są szyby, dlatego tym bardziej musimy stworzyć warunki ułatwiające pracę i zapewniające wymagane mechanizmy ochronne.

 

Na targach Fensterbau Frontale zobaczyć będzie można między innymi urządzenie z prowadnicą kolumnową serii Isofix, które we wszystkich procesach zapewnia wysokie bezpieczeństwo ruchu i odciąża pracowników.

 

Poszczególnymi przyssawkami sterują eżektory, a przyssawki utrzymują podciśnienie również wtedy, gdy nie wszystkie punkty są wykorzystywane. Jeśli mimo najwyższej jakości wyposażenia wymagającego niewielkich nakładów na konserwację i poprawnej obsługi, wystąpi znaczny spadek ciśnienia, zabezpieczenia urządzeń pozostawiają dostatecznie dużo czasu umożliwiającego odstawienie lub odłożenie szyby albo okna. Ponadto zaprezentowane zostaną udoskonalone urządzenia serii Hubfix, które dzięki blokadzie pneumatycznej ruchu obrotowego upraszczają obsługę.

 

2024 02 30 3

Dzięki znakowaniu laserowemu, drzwi i okna wkraczają w świat cyfryzacji. Po naniesieniu oznakowania możliwa jest w dowolnej chwili jednoznaczna identyfikacja. Oznakowanie umożliwia również dostęp do danych.

 

 

Różnorodność profili i bezpośredni dostęp w magazynie towarów dłużycowych

Różnorodność profili zwiększyła się, wzrosła również liczba rozmaitych życzeń klientów. Dlatego magazyn kompaktowy towarów dłużycowych HEGLA ma być odpowiedzią na te wymagania. Z jednej strony poszczególne typy składowane są w uporządkowany sposób z bezpośrednim dostępem.

 

Z drugiej - system pozwala oszczędzić powierzchnię magazynową, ponieważ zyskane wolne miejsce może być wykorzystywane do przechowywania dodatkowych profili lub do innych zadań.

 

Palety dłużycowe przechowywane są w regałach wysięgnikowych rozmieszczonych ściśle jeden obok drugiego i wyposażonych w szyny prowadzące, co pozwala oszczędzać miejsce. Dopiero podczas pobierania palety lub umieszczania jej w regale tworzy się luka umożliwiająca manipulowanie. – Pojemność magazynu zwiększa się w ten sposób o 50 procent – mówi Florian Laue z centrum kompetencyjnego ds. towarów dłużycowych HEGLA.

 

– Ułatwienie w dostępie do wszystkich materiałów skraca czas obsługi i eliminuje konieczność przekładania, możliwe jest również pobieranie od czoła.

 2024 02 30 3

 Dzięki znakowaniu laserowemu, drzwi i okna wkraczają w świat cyfryzacji. Po naniesieniu oznakowania możliwa jest w dowolnej chwili jednoznaczna identyfikacja. Oznakowanie umożliwia również dostęp do danych.

 

 

Identyfikacja pochodzenia produktów i zarządzanie produkcją poprzez znakowanie laserowe
Dzięki znakowaniu laserowemu HEGLA boraident, drzwi i okna wkraczają w świat cyfryzacji. Po naniesieniu oznakowania wysokiej rozdzielczości na profil możliwa jest – w dowolnej chwili – jednoznaczna identyfikacja.

 

Poprzez skanowanie w dziale produkcji, wysyłek i na placu budowy można na przykład odczytywać dane produkcyjne, kontrolować właściwości czy też domawiać towary. W zależności od stopnia zastosowania skanerów w produkcji, możliwa jest głęboka integracja umożliwiająca między innymi uruchamianie procesów produkcyjnych lub ich identyfikację.

 

– Jednoznaczne oznakowanie kodem QR lub DataMatrix stanowi ścisłe połączenie między profilem i informacjami cyfrowymi – wyjaśnia dr Thomas Rainer z HEGLA boraident. – Od wystawiania dokumentu wysyłkowego, poprzez skanowanie, przez potwierdzanie dostawy na miejscu, aż po identyfikowanie dostawcy elementu budowlanego w dużych projektach – zastosowań cyfrowych jest wiele.

 

2024 02 30 3

Poprzez przekształcanie warstw za pomocą lasera lub nadruk laserowy z zapewnieniem ochrony powierzchni, pojedyncze szyby lub szyby zespolone mogą być modyfikowane w celu wytwarzania szkła chroniącego ptaki, przepuszczającego sygnały sieci telefonii komórkowej czy też ogrzewanych szyb.

 

 

Tworzenie wartości dodanej, dzięki uszlachetnianiu laserowemu – wytwarzanie szkła chroniącego ptaki, szkła przepuszczającego sygnały sieci telefonii komórkowej i pokrewnych
Specjalista z Halle/Salle przygotował drugi ważny temat. Przedsiębiorstwo oferuje różne systemy i urządzenia do uszlachetniania laserowego. W tym procesie pojedyncze szyby lub gotowe szyby zespolone zyskują dodatkową funkcję. Poprzez przekształcanie warstw lub nadruk możliwe jest wytwarzanie szkła chroniącego ptaki, szkła przepuszczającego sygnały sieci telefonii komórkowej lub na przykład ogrzewanych szyb.

 

– Nasi klienci korzystają z możliwości uszlachetniania produktów standardowych w pojedynczych sztukach bez konieczności przezbrajania urządzeń, tworząc wartość dodaną. W coraz bardziej zaciętej walce o klienta i udziały w rynku produkt zyskuje tutaj dodatkową zaletę, która generuje wyższe dochody i zapewnia elastyczność – podkreśla Thomas Rainer.

 

– Z radością czekamy na Fensterbau Frontale i spotkanie przedstawicieli branży – mówi Bernhard Hötger, dyrektor zarządzający grupy HEGLA. – Koncentrując się na ludziach pracujących w zakładach, chcemy wysłać ważny sygnał i docenić ich pracę. Ponadto targi w Norymberdze są ważnym miejscem wymiany spostrzeżeń na temat trendów, wizji i przyszłości przemysłu szklarskiego. 

 


Firma HEGLA
czeka na Państwa
w hali 3a, na stoisku 103

 

 2024 02 30 3

 

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.