Ściana kurtynowa CW 60 Solar
    Kilka innowacyjnych cech systemu ściany pozwala na integrację paneli fotowoltaicznych (panele PV) z uwzględnieniem walorów estetycznych i technologii high-tech wykorzystujących ’’zieloną’’ energię. W skład nowego rozwiązania CW 60 Solar wchodzą specjalne profile słupów i poprzeczek.

    Poprzeczki CW 60 Solar są asymetryczne, w celu zapewnienia niezbędnej przestrzeni dla złącza paneli fotowoltaicznych oraz dla umieszczania elektrycznego okablowania, co umożliwia łatwy montaż paneli. Jednocześnie profil słupa fasadowego został wyposażony w kanał na kable, ukryty pod eleganckim klipsowanym profilem wykończeniowym, który biegnie od podłogi do sufitu wewnątrz budynku. Pozwala to na prostą instalację, przeprowadzenie okablowania oraz łatwy dostęp w przypadku ewentualnej naprawy w przyszłości.

    Ponadto, nowe listwy dociskowe CW 60 Solar mają minimalną wysokość, dzięki czemu maksymalizują pochłanianie światła słonecznego przy zminimalizowaniu zacienienia na komórkach fotowoltaicznych. System wyposażony jest w nowe akcesoria, które umożliwiają wodoszczelne przeprowadzenie kabli od mokrej strefy zewnętrznej do wnętrza budynku bez ograniczania efektywnego odwodnienia.

    Nowy system CW 60 Solar nie tylko oferuje akumulację energii odnawialnej, ale jest również w pełni kompatybilny z dotychczasowymi systemami ścian osłonowych CW 50 i CW 60 dla fasad mieszanych, w których szklenie zabezpieczone jest listwami dociskowymi mocowanymi do konstrukcji nośnej. Pozwala to wykonawcom i architektom na zastosowanie różnych kombinacji, w celu uzyskania najlepszego twórczego i funkcjonalnego efektu oraz na zintegrowanie korzyści standardowej dylatacji, odwodnienia i izolacji CW 60 w zastosowaniach CW 60 Solar.

Brise Soleil Solar
    Brise Soleil to ogólny termin oznaczający system osłon przeciwsłonecznych zamocowanych do elewacji zewnętrznej, chroniący przed ciepłem i promieniami słonecznymi. Rozwiązanie Brise Soleil Solar (BS Solar) zapewnia zintegrowane rozwiązanie prowadzenia kabli modułu fotowoltaicznego przez kanały w profilach Brise Soleil z wodoszczelnym wejściem kabli do budynku. BS Solar jest oparty na istniejącym BS 100 ze szklanymi panelami. Pozwala to na zastosowanie półprzezroczystych modułów fotowoltaicznych, które, dzięki temu, że mogą się obracać, pozwalają uzyskać najbardziej optymalny kąt dla pochłaniania promieni słonecznych.

     Wprowadzenie na rynek CW 60 Solar (czerwiec br.) i BS Solar (IV kwartał br.) idzie w ślad za innymi niedawnymi innowacjami REYNAERS, takimi jak profile aluminiowe o wysokiej izolacyjności termicznej oraz zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, które zwiększają wydajność energetyczną budynków i rozwiązań z podwójną fasadą. Kombinacje dostępnych produktów pozwalają na optymalne wykorzystanie energii bez konieczności podnoszenia ceny oraz bez utraty wartości estetycznych.

    Budynki reprezentujące ekologiczne i zrównoważone budownictwo były do niedawna przedstawiane jako osiągnięcia pokazowe, w których zgodność z zasadami trwałego rozwoju nadawała im unikalny wygląd. Ten etap zrównoważonego budownictwa należy obecnie do przeszłości.

Beata Bilińska
PUBLINK
więcej informacji: Świat Szkła 1/2009

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.