Image

 

OMAX – światowy lider w produkcji urządzeń do cięcia wodą, otworzył swoje drzwi w Polsce. Firmy JetSystem i MAXIEM WATERJETS z Elbląga, przedstawiciele OMAX na Polskę przez tydzień udowodniali, że posiadając waterjeta OMAX można prowadzić dochodową firmę i uzyskiwać spore zyski. 

 

Dni Otwarte OMAX i MAXIEM w Polsce trwały od 27 września do 5 października br.Dwunastu przedsiębiorców, którzy w tym czasie odwiedzili siedziby firm w Elblągu, mogli na własny oczy przekonać się, jak wygląda i pracuje waterjet. Czym jest cięcie wodą, co można wykonywać przy pomocy tego urządzenia, jak poprowadzić własny biznes z użyciem maszyn OMAX. Przede wszystkim zaś specjaliści firm JetSystem i MAXIEM WATERJETS prezentowali gościom, w jaki sposób sfinansować zakup maszyny, jak poprowadzić działalność, aby przynosiła szybko zyski. Oprócz tego każdy mógł zaprojektować samodzielnie próbkę i wyciąć element za pomocą waterjeta.

 

Goście obu elbląskich przedstawicieli korporacji OMAX otrzymali też szczegółowe materiały informacyjne na temat OMAX i MAXIEM, upominki, próbki wyciętych materiałów. Mogli z bliska obejrzeć pokaz cięcie w wykonaniu maszyny OMAX 80X, wyposażonej w najnowszy system dwóch bram i dwóch pomp oraz waterjeta MAXIEM. Co ciekawe, nie ma jeszcze w Europie tak bogato wyposażonego waterjeta, jak OMAX 80 X, stojącego obecnie w Elblągu.

 

 Image

 

Wśród odwiedzających rozlosowano też specjalną niespodziankę. Dwóch przedsiębiorców odbyło rejs luksusowym jachtem po rzece Elbląg i Zalewie Wiślanym, gdzie mogli podziwiać walory przyrody i prowadzić dalsze rozmowy handlowe.

 

Warto dodać, że trzech przedsiębiorców zdecydowało się od razu na zakup waterjetów amerykańskiej korporacji OMAX.

 

Image 

 

O opinię na temat Dni Otwartych OMAX i MAXIEM w Polsce poprosiliśmy przedstawicieli dwóch firm, którzy wzięli udział w imprezie.

 

- Odnieśliśmy bardzo pozytywne wrażenia podczas pobytu na Dniach Otwartych OMAX i MAXIEM w Elblągu – mówi Daniel Raczkowski z firmy Bibus Menos. – Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat technologii cięcia wodą. To dla nas na pewno była ciekawa wizyta i mogę powiedzieć, że w naszych planach biznesowych z pewnością taką technologię teraz uwzględnimy. Taka impreza, jak Dni Otwarte jest z pewnością ciekawą formą prowadzenia negocjacji handlowych. Wychodzimy tu bowiem poza pewien schemat biura, pracowników i kontrahentów. Firma wówczas poświęca nam więcej czasu. Świetnym urozmaiceniem był rejs jachtem. Jesteśmy pod wrażeniem.

 

Podobnego zdania jest Tomasz Rogalski z firmy Rogalscy Progres s.j.

 

- Jestem bardzo zadowolony z wizyty na Dniach Otwartych OMAX i MAXIEM  - mówi Tomasz Rogalski. – Takie spotkania są  o tyle ciekawe, że wtedy większą uwagę przywiązuje się do klienta. Cała firma jest nastawiona na przyjęcie gości. Można spędzić dłużej czas w firmie i dowiedzieć się więcej istotnych szczegółów. Jesteśmy zainteresowani zakupem takiej maszyny. Zastanawiamy się tylko nad formą finansowania inwestycji.

 

Image 

 

Skąd tak duże zainteresowanie urządzeniami do cięcia wodą amerykańskiej korporacji OMAX wśród przedsiębiorców z całej Polski? Dlaczego do Elbląga zjeżdżali szefowie firm, reprezentujących rozmaite branże, w celu zapoznania się tą technologią?

 

- Waterjety amerykańskiej korporacji OMAX są uniwersalne w zastosowaniu – wyjaśnia Remigiusz Filipiak, wiceprezes firmy JetSystem. – OMAX to światowy lider w tej dziedzinie cięcia i obróbki. To także lider w innowacyjnych zastosowaniach jeśli chodzi o te urządzenia. Waterjety OMAX i MAXIEM mogą ciąć i grawerować każdy materiał – od stali po kamień, szkło, drewno, plastik. Co to oznacza w praktyce? Jeśli posiadamy waterjeta, nie musimy ograniczać się do usług tylko jednej branży. Możemy więc równocześnie obrabiać kamień dla zakładów kamieniarskich, szkło dla producentów elementów szklanych, drewno dla producentów mebli czy metal dla producentów części motoryzacyjnych. Jeśli któraś z tych branż przestaje być dla nas dochodowa, możemy natychmiast przestawić się na inną. I nie ma problemu braku rentowności naszej firmy.

 

Przedstawiciele firm, których zabrakło na Dniach Otwartych,  mogą skontaktować się z firmami Jetsystem lub MAXIEM WATERJETS w celu umówienia się na spotkanie w innym terminie - by poznac zalety stosowania w swojej firmie technologii cięcia wodą.

 

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006


 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.