Image

 

 

 

Podczas najbliższych targów branży kamieniarskiej Kamień – Stone w Poznaniu firma MAXIEM WATERJETS z Elbląga – przedstawiciel amerykańskiej korporacji OMAX – światowego lidera w dziedzinie technologii cięcia wodą zaprezentuje rewelacyjną maszynę MAXIEM 1530, wyposażoną w pompę korbowodową (pawilon 6A, stanowisko 43).Jak zawsze będzie można na stoisku MAXIEM zobaczyć proces cięcia wodą kamienia, otrzymać bezpłatne próbki wyciętego materiału, porozmawiać ze specjalistami firmy MAXIEM WATERJETS na temat tej technologii oraz jak najlepszego finansowania zakupu waterjetów.To jednak nie wszystko. Firma MAXIEM WATERJETS przygotowała specjalną ofertę zakupową waterjetów dla przedstawicieli branży kamieniarskiej.- Jeśli podczas targów Kamień-Stone w Poznaniu przedsiębiorcy zdecydują się na zakup waterjeta MAXIEM, otrzymają w prezencie całe wyposażenie dla przedstawiciela handlowego swojej firmy – mówi Remigiusz Filipiak, szef elbląskiej firmy MAXIEM WATERJETS. – Dostaną więc od nas nowy samochód osobowy znanej marki oraz laptopa.Zysk z zakupu waterjeta będzie więc podwójny. Przedsiębiorcy nie tylko zyskają precyzyjne i ekonomiczne narzędzie do obróbki kamienia ale jeszcze otrzymają kompletne wyposażenie dla swojego handlowca, którzy będzie zdobywał kolejne zlecenia! Dlaczego branża kamieniarska powinna jednak zainteresować się waterjetami MAXIEM?
- Urządzenia MAXIEM to przełom w cięciu wodą kamienia – mówi Remigiusz Filipiak, prezes firmy MAXIEM WATRJETS , dystrybutora urządzeń Maxiem w Polsce. – Cięcie jest precyzyjne, szybkie i oszczędne dla tych surowców. Maxiem może operować nawet na niewielkich skrawkach kamienia, tzw. odpadach produkcyjnych.Oznacza to, że to urządzenie nieprzydatny gruz, który zwykle zalega w zakładach kamieniarskich, może zamienić np. w elementy mozaiki. Takie zaś można będzie ponownie sprzedać. Warto dodać, że Maxiem może wyciąć każdy kształt z kamienia, a zaletą jest wysoka powtarzalność wzoru. To powoduje, że urządzenie może być wykorzystywane także do produkcji na szeroką skalę.

 

Centra obróbcze MAXIEM mogą być również wykorzystywane do tworzenia projektów z kamienia, np. marmuru lub granitu. Praca przebiega szybciej i z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod pracy z takimi materiałami.

 

Warto podkreślić, że kamień trudno obrabiać w tradycyjny sposób, lecz precyzyjny waterjet MAXIEM jest w stanie wycinać bardzo skomplikowane kształty, stosując funkcjonalność wycinania niskociśnieniowego.  Kamień, jako kruchy surowiec, można łatwo uszkodzić nieostrożnie go obrabiając.To dotyczy także urządzeń do cięcia wodą. Dlatego tak ważną sprawą jest pompa zainstalowana w waterjecie. Na rynku producentów maszyn do cięcia wodą dominują dwa rozwiązania pomp – korbowodowe, stosowane przez amerykańską korporację OMAX, oraz wzmacniaczowe wykorzystywane przez innych dostawców waterjetów.

 

Tylko w pompie korbowodowej, którą w swoich urządzeniach stosuje korporacja OMAX – światowy lider w produkcji maszyn do cięcia wodą, poprzez programowanie falownika silnika napędowego pompy, mamy możliwość zmiany czasu w jakim osiąga ona maksymalne ciśnienie, co ma ogromne znaczenie w cięciu bardzo kruchych materiałów.

 

- Centra obróbcze OMAX i MAXIEM mają w swoim oprogramowaniu specjalną funkcję „Kruchy materiał”. Polega to na tym, że materiał jest przebijany na niskim ciśnieniu, a później jest ono płynnie podnoszone do wysokiego. Zapobiega to nagłej zmianie ciśnienia, która może powodować pęknięcia. Stosowanie tych opcji redukuje ryzyko zniszczenia materiału, oraz daje możliwość taniego i zyskownego cięcia  – wyjaśnia Remigiusz Filipiak.

 

Można więc na koniec zadań pytanie – co zyskuje firma z branży kamieniarskiej, kupując waterjeta MAXIEM? Odpowiedź jest prosta – zyskuje świetne, tanie w eksploatacji, niezwykle precyzyjne i oszczędne narzędzie. Narzędzie, dzięki któremu nie będzie dla firmy rzeczy niemożliwej do zrealizowania.Urządzenie jest uniwersalne – może ciąć, wycinać skomplikowane wzory i grawerować. A wszystko to na jednym urządzeniu, przy wykorzystaniu tych samych narzędzi. To zaś powoduje, że nie trzeba posiadać kilku maszyn, aby wykonać założone zadania produkcyjne. Wszystko wykona jeden waterjet!

 

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.