Goście odwiedzający targi patrzą w przyszłość z optymizmem: Glasstec 2012 wysłał wyraźne sygnały mimo ambiwalentnej sytuacji gospodarczej. Taki był ogólny ton opinii wyrażanych przez znaczną większość z 43 000 osób odwiedzających targi. Ci specjaliści oceniają ekonomiczny klimat w przemyśle szklarskim jako pozytywny. Wypowiedzi pochodzące od 1162 wystawców – czołowych firm z branży szklarskiej – również potwierdzają ten dobry nastrój.

4-fot1

Szklane stopnie mocowane do szklanej konstrukcji za pomocą elementów kompensujących obciążenia dynamiczne

 

4-fot3

 

Nowa idea konstrukcji zawiasów do drzwi całoszklanych 

 

4-fot4

 

 

Elementy wsporcze schodów szklanych są też ciekawe dekoracyjnie

 

Wśród zwiedzających połowa to międzynarodowi goście Również na stałym, wysokim poziomie jest udział gości z kadry kierowniczej, którzy stanowią ponad dwie trzecie uczestników targów. Co jest szczególnie uderzające w tym roku, to znacznie wyższa skłonność do inwestowania wśród niemieckiej kadry kierowniczej. Wystawcy sygnalizują dobrą aktywność zamówień wśród klientów. To pokazuje, że targi Glasstec odbywają się dokładnie w odpowiednim czasie.

 

4-fot6

 

Naprężenia w szkle określone metodą elastooptyczną

 

4-fot7

 

 

Dźwigar szklany ze szkła giętego

 

4-fot2

 

System mocowania strukturalnej balustrady szklanej

 


Udane pokazy specjalne Kompleksowy program wsparcia na targach Glasstec został dobrze odebrany przez gości. Szczególnie pokaz specjalny “Glass technology live” wzbudził duże zainteresowanie. Tegoroczna wystawa pod hasłem „Funkcje innowacyjnych szyb” zaproponowana przez prof. Stefana Behlinga i jego zespół z Instytutu Projektowania Konstrukcji z Uniwersytetu Stuttgarckiego wywołała poruszenie z powodu nagromadzonych licznych ciekawych eksponatów – były to praktyczne produkty, które będą miały znaczenie w przyszłości.

 

4-fot5

 

„Świat Szkła” korzystał ze stoiska swego siostrzanego pisma „Glaswelt”


Należą do nich, na przykład, okna składające się głównie ze szkła bez widocznej konstrukcji szkieletowej, konstrukcje ze szkła giętego, organiczne ogniwa fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem, jak i wielkoformatowe elementy elewacji. Sąsiadujące z „Centrum Kompetencji Szkła, Okien i Fasad”, które udostępniało wiedzę i doświadczenie pochodzące z różnych stowarzyszeń, makiety nietypowych i wizjonerskich fasad tworzyły „Centrum fasad”. Wystawie “Glass technology live” towarzyszy we wszystkie dni targów, dostępne dla wszystkich, sympozjum obejmujące różne tematy dotyczące branży szklarskiej. W tym roku na sympozjum również przybyło wielu gości.


Wśród wystaw specjalnych znalazło się również „Centrum rzemiosła szklarskiego” imponująco pokazujące różnorodne zastosowanie szkła w „szklanym domu”, pokazy „na żywo” z zakresu mechanicznej i termicznej obróbki szkła oraz wystawę „Szkła artystycznego”.

 

4-fot9

 

4-fot10

 

Szklane okno zlicowane z elewacją, okucia mocowane bezpośrednio do szyby zespolonej – konstrukcja zredukowana do minimum


Najlepsze „szklane” konferencje
Skierowana do architektów, inżynierów budowlanych i branż pokrewnych konferencja „Engineered transparency”, skupiająca się na technice konstrukcji szklanych i kongres architektów wśród wykładowców zgromadziły prelegentów o światowej renomie.

 

4-fot8

 

Wielkoformatowy element elewacji ze szkła giętego

 

4-fot13

 

 

Szkło laminowane zastosowane w konstrukcji schodów ma w sobie folię z różnokolorowym nadrukiem

 

4-fot14

 

 

Transparentne elementy konstrukcji szklanej o dużej rozpiętości


Już dzień przed targami znani eksperci z branży szkła i przemysłu solarnego omawiali wzajemne relacje tych branż w czasie konferencji „Solar Meets Glass”, trzecim branżowym podsumowaniu rynków, kosztów i technologii. 

 

Następna edycja targów Glasstec/Solarpeq odbędzie się w październiku 2014 roku.

 

4-fot12

 

Pancerne szkło laminowane ochroni najcenniejsze dzieła sztuki

 

4-fot11

 

 

Pokaz dmuchania szkła artystycznego

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.