Urządzenie do cięcia laserem dostępne praktycznie dla każdego polskiego przedsiębiorcy? To nie jest żart. Już teraz nie trzeba wydawać prawie 2 mln zł za laser wysokiej mocy, aby posiadać przecinarkę laserową w swojej firmie. Rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w branży cięcia stali. TECHJET wraz z korporacją DNE LASER wprowadza na nasz rynek lasery średniej mocy w cenach dostępnych dla polskich firm. 

 

Lasery wysokiej mocy dotychczas dostępne na rynku polskim kosztowały nawet 1-2 mln. zł.

 

To często zaporowa cena dla polskich przedsiębiorców z branży cięcia i obróbki stali. Dodatkowo kupując tak drogą maszynę, trzeba jej zapewnić obłożenie na 3 zmiany, aby inwestycja stała się opłacalna, a przecież nie każdy ma tak duże potrzeby cięcia. Tak wysokie koszty inwestycji wprost hamują rozwój wielu rodzimych firm, ponieważ swoją produkcję muszą opierać na zleceniach dla zewnętrznych firm, które są wyposażone w tego rodzaju laser.

 

Co się z tym wiąże? Wysokie koszty produkcji, mniejszy zysk dla przedsiębiorcy, straty związane z długim oczekiwaniem na realizację zlecenia, konieczność ujawnienia swoich wzorów i projektów, wreszcie uzależnienie przedsiębiorstwa od kontrahentów zewnętrznych.

20130611METALJETJET PRO-789 549

Dzięki firmie TECHJET oraz korporacji DNE LASER, urządzenia do cięcia laserem będą dostępne dla każdego polskiego przedsiębiorcy. A to wiąże się z dużymi możliwościami rozwoju, wzrostem zysków i sporymi oszczędnościami. Posiadanie w firmie własnego urządzenia do cięcia laserem da poczucie bezpieczeństwa własnych, unikatowych rozwiązań produkcyjnych. To bardzo ważne na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

 


DNE LASER znana na całym świecie
DNE to jedna z czołowych na świecie korporacji, znanych z produkcji precyzyjnych urządzeń do cięcia laserem średniej mocy, stosująca innowacyjny sposób zarządzania i kontroli jakości. Maszyny produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami, czego dowodem są liczne patenty, certyfikaty jakości oraz tysiące zadowolonych klientów na całym świecie.

 


- Lasery DNE trafiają idealnie w potrzeby przedsiębiorców wykonujących krótkie i średnie serie detali, dla których ważne jest posiadanie na miejscu własnego, ekonomicznego lasera. Dzięki temu oszczędzają oni dużo pieniędzy i czasu, mają pełen wpływ na jakość cięcia, a ich wiedza jest bezpieczna, ponieważ nie trzeba udostępniać rysunków technicznych firmom zewnętrznym - mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET - oficjalnego przedstawiciela DNE LASER w Europie i wyłącznego dystrybutora w Polsce.

 


TECHJET oficjalnym reprezentantem korporacji DNE LASER
Urządzenia korporacji DNE LASER do Europy wejdą dzięki trójmiejskiej firmie TECHJET, znanej z dostarczania polskim przedsiębiorcom znakomitych urządzeń do cięcia wodą - waterjetów.

 


- Efektem współpracy naszej firmy z DNE LASER będzie poszerzenie naszej oferty między innymi o maszynę METALJET, niezwykle precyzyjne i łatwe w obsłudze urządzenie do cięcia laserem - informuje Adam Cegielski. To urządzenia technologicznie dopracowane. Są niezawodne, ekonomiczne w eksploatacji, a do tego są po prostu piękne. Oprócz niewątpliwych zalet cięcia, będą z pewnością stanowiły ozdobę każdego parku maszyn.

 

20130611METALJETJET PRO-2515 1215


W Polsce, jako jeden z pierwszy pojawi się METALJET PRO 1530 – niezawodny i bardzo łatwy w obsłudze laser średniej mocy, o wysokiej precyzji i dużych możliwościach. Pozycjonowanie tego lasera wynosi zaledwie ±0,02 mm, co jest najwyższym wynikiem w swojej klasie. Urządzenie służy do cięcia różnych rodzajów metali o grubości najczęściej do 6mm, ale możliwe jest również cięcie grubszych blach.

 


- Dzięki temu urządzeniu będzie można wycinać dowolne kształty w stali czarnej i nierdzewnej, aluminium, a także w cienkich blachach z miedzi czy mosiądzu. Szybko, niedrogo, efektywnie, precyzyjnie i bez długotrwałych szkoleń. Ten rewolucyjny laser będzie źródłem oszczędności w każdej firmie - informuje Marcin Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET. - Kilku pierwszych klientów może liczyć na zakup tych urządzeń w promocyjnej, dużo niższej cenie.

 


Cięcie łatwe i szybkie
Urządzenia DNE LASER, poza możliwością cięcia w płaskich blachach, pozwalają też obrabiać rury. Przystawka do cięcia rur jest standardowym wyposażeniem każdego lasera METALJET po to, aby można było jak najlepiej wykorzystać potencjał tego urządzenia. Precyzyjny czujnik odległości utrzymuje stały odstęp głowicy od płaszczyzny materiału. Dzięki temu wiązka lasera skupiona jest w miejscu, które zapewnia najwyższą jakość cięcia. Czujnik wysokości jest standardowym wyposażeniem każdego lasera firmy DNE.

 


W laserach DNE generator wysokiego napięcia zawsze odseparowany jest od panelu sterowania i elektroniki maszyny, ponieważ może być źródłem zakłóceń elektromagnetycznych mających wpływ na działanie maszyny. Dzięki temu praca systemu CNC jest bezpieczniejsza i stabilniejsza niż w przypadku, gdy generator napięcia i panel sterowania zlokalizowane są w jednej obudowie.

 


Urządzenia te idealnie nadają się do wsparcia produkcji podczas cięcia średnich i krótkich serii. Niskie koszty części zamiennych, szybki czas przygotowania cięcia oraz możliwość cięcia bez wykorzystania gazów technicznych, to główne czynniki, które sprawiają, że lasery DNE są ekonomiczne w użytkowaniu.

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.