Lasery nowej generacji typu fiber podbijają świat, ponieważ są o wiele tańsze w eksploatacji i o wiele bardziej wydajne niż tradycyjne lasery CO2.

 

Na polskim rynku do dwóch głównych graczy dostarczających tę technologię (Bystronic i Trumpf), dołącza trzeci gigant: HAN'S LASER.

20141202Laser 2

 

HAN'S LASER to jeden z największych na świecie producentów urządzeń laserowych, wykorzystywanych głównie w przemyśle produkcyjnym do spawania, grawerowania i cięcia.

 

Do jego największych klientów należą m.in. Mercedes Benz GM, HITACHI czy APPLE. Swój spektakularny sukces zawdzięcza właśnie innowacyjnym laserom typu fiber, które teraz dostarcza także polski dystrybutor – firma TECHJET.

 

Wejście smoka

Ten największy azjatycki producent urządzeń do cięcia laserem, do tej pory dostarczył firmom na całym świecie już ok. 1800 laserów typu fiber o średniej i dużej mocy oraz ok. 1000 laserów w technologii CO2, a także niezliczoną ilość urządzeń laserowych o małej mocy.

 

Jednak nie ilość jest tu najważniejsza, a zaufanie największych światowych liderów, słynących z precyzji i najlepszej jakości.

 

Skoro elementy jednego z najbardziej pożądanych w dzisiejszym świecie gadżetów, czyli iPhone'a wycinane są laserami HAN'S LASER możemy przyjąć, że ich jakość zadowoli najbardziej wymagających klientów.

 

Zamówienie złożone 1 kwietnia 2014 przez firmę APPLE na wycinarki laserowe do szafiru o wartości 20 mln USD, dowodzi nie tylko zaufania co do jakości i niezawodności, ale i opłacalności inwestycji w tak duży park maszynowy pochodzący od chińskiego producenta. Firma TECHJET dostrzegając ogromny potencjał, postanowiła udostępnić te innowacyjne urządzenia polskim przedsiębiorcom.

 

Oczko w głowie chińskiej gospodarki

Dynamiczny rozwój produkcji maszyn oparty o oryginalną chińską własność intelektualną to jeden z priorytetów dla chińskiej gospodarki. To pierwsza firma w Chinach specjalizująca się w technologii laserowej notowana na giełdzie, o największym na świecie wolumenie sprzedaży w swojej branży.

 

Pomimo globalnych zawirowań w gospodarce wartość firmy w ciągu ostatnich 5 lat potroiła się i obecnie wynosi ok. 220 mld USD. Posiada patenty międzynarodowe i amerykańskie, w tym na głowice laserowe IPG

 

20141202Laser 1

 

Nie byłoby to możliwe, gdyby maszyny nie cieszyły się światowym powodzeniem. Dokonany przez HAN'S LASER przełom technologiczny w dziedzinie urządzeń do obróbki laserem zmienił rolę Chin z importera na eksportera.

 

W 2011 firma była numerem dwa wśród wszystkich producentów urządzeń laserowych, a jej obrót wyniósł ponad 720 mld USD. Obecnie to marka numer 1 w chińskim przemyśle.

 

Przestrzeń rozpędzająca innowacje

HAN'S LASER zainwestował ok. 250 mln USD w budowę super nowoczesnej hali produkcyjnej złożonej z ponad 120 maszyn i urządzeń pomiarowych, które umożliwiają wyprodukowanie 600 obrabiarek laserowych wysokiej mocy rocznie. Produkcja odbywa się na powierzchni 230 000 m2, ale aż 72 000 m2 firma przeznaczyła na rozwój innowacji.

 

Firma posiada osiem patentów międzynarodowych dot. innowacji w technologii laserowej, w tym do głębokiego lasera UV, 5 kluczowych patentów na rynku amerykańskim, 521 patentów na szczeblu krajowym, prawa autorskie do 45 programów komputerowych.

 

Przedstawicielstwa HAN'S LASER można znaleźć m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Brazylii, Rosji i Ukrainie.

 

FIBERJET G3015F

Wycinarka laserowa G3015F to dojrzały, sprawdzony produkt, który w 2012 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych urządzeń w przemyśle maszynowym. Posiada wiele przewag na rozwiązaniami konkurencji. Przy olbrzymiej wydajności i prędkości cięcia, gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne, doskonałą stabilność, obróbkę najwyższej jakości i spore możliwości adaptacyjne do konkretnej specyfiki produkcji.

 

W Polsce dystrybutorem laserów fiber marki HAN'S LASER została firma TECHJET, specjalizująca się przede wszystkim w dostarczaniu różnych technologii cięcia, której zaufało już kilkudziesięciu przedsiębiorców w naszym kraju. Firma posiada także własne centra obróbcze świadczące usługi cięcia.

Wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na to, że chętnie rozpowszechnia wiedzę na temat oferowanych technologii, a posiadaczom swoich maszyn zdradza nie tylko tajniki dotyczące cięcia, ale i prowadzenia biznesu opartego na obróbce materiałów.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.