Elewacja wentylowana jest rozwiązaniem konstrukcyjnym, które pozwala na ochronę budynku przed czynnikami atmosferycznymi i na znaczne zwiększenie izolacji termiczno-akustycznej budynku.

 

20140311Metra image003

 W systemie elewacji wentylowanej z aplikacją szkła klejonego strukturalnie został wykonany pierwszy obiekt w Polsce, jest to Galeria Amber w Kaliszu


Rozwiązanie Metra URANO WALL składa się z konstrukcji aluminiowej, przymocowanej do ściany budynku za pomocą konsol montażowych i kotew, do której przytwierdzona jest okładzina elewacyjna. W związku z powyższym elewacja składa się praktycznie z trzech części: warstwy izolacyjnej przylegającej bezpośrednio do ściany, komory powietrznej w celu zapewnienia naturalnej wentylacji oraz powłoki zewnętrznej tj. moduły szklane ,aluminiowe płyt kompozytowe typu „Alucobond” lub płyty ceramicznych. Możliwość aplikacji wszystkich typów okładzin elewacyjnych gwaratuje uniwersalny i kompatybilny system zawiesi.Na dole szczeliny wentylacyjnej umieszcza się siatkę, by umożliwić przepływ powietrza i jednocześnie uniknąć przypadkowych intruzów. Na górze umieszczona jest blacha profilowana, która umożliwia wydobywanie się powietrza na zewnątrz i jednocześnie chroni przed przenikaniem do środka wody deszczowej. Wymiana powietrza w szczelinie wentylacyjnej sprzyja odprowadzaniu pary wodnej z wnętrza budynku, zapobiega tworzeniu się skroplin na powierzchni i uszkodzeniom, jakie powoduje utrzymująca się wilgoć.

 

 

20140311METRA image001

System URANO WALL - przekrój


Wentylowana elewacja, dzięki obecności izolacji, w połączeniu z komorą wentylacyjną, gwarantuje znaczną oszczędność energii. Prowadzi to do znacznego obniżenia kosztów instalacji grzewczych / chłodzących, a w konsekwencji powoduje zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. System URANO WALL posiada estetyczny, innowacyjny wygląd i jest doskonale kompatybilny z następującymi systemami fasadowymi, okienno-drzwiowymi oraz żaluzjami elewacyjnymi Metra.

 

20140311Metra image009Dane techniczne:
- Fasada wentylowana
- Typy okładzin: moduły szklane, płyt kompozytowe typu „Alucobond”, i płyty ceramiczne
- Panele montowane na konstrukcji mechanicznie i strukturalnie (bezpośrednie klejenie do ramy)
- Konstrukcja ze słupów aluminiowych;
- Regulacja szczeliny miedzy panelemi w zakresie od 8[mm] do 20[mm]
- Wykończenie: anodowane lub lakierowane
- Stop aluminium EN AW - 6060


Zalety:
- Ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi;
- Oszczędność energii i większy komfort latem i zimą;
- Izolacja akustyczna;
- Naturalna wentylacja z usuwaniem wilgoci;
- Aprobata Techniczna ITB;
- Uniwesalna konstrukcja – możliwośc aplikacji różnych typów okładzin elewacyjnych;
- Innowacyjny wygląd;
- Wysoka trwałość;
- Łatwy i szybki montaż;
- kompatybilność z systemami fasadowymi, okienno-drzwiowymi oraz żaluzjami elewacyjnymi Metra

 

20140311Metra image014

 

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiają, że produkt URANO WALL jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla "zwykłych" powłok elewacyjnych, ale także - i przede wszystkim – może być stosowany w wypadku rewaloryzacji istniejących elewacji, gdzie chce się zastosować nowe rozwiązania technologiczne i znacznie polepszyć parametry użytkowe. Uniwersalność elementów mocujących i kotwiących daje możliwość doskonałego dopasowania się do kształtów i powierzchni istniejących elewacji, na których miałby być zastosowany system URANO WALL.

 

Proste połączenie z istniejącymi otworami lub innymi elementami konstrukcyjnymi na elewacji sprawiają, że system ten może być stosowany nie tylko w wypadku płaskich i całkowicie nieprzejrzystych elewacji, ale także elewacji, które posiadają specyficzne otwory i nietypowe kształty. Także zmienna głębokość szczeliny pomiędzy istniejącą elewacją i URANO WALL pozwala pomieścić różne grubości materiałów izolacyjnych, które będą w stanie zapewnić istniejącym konstrukcjom prawidłową izolację termiczną.

 


Profile aluminiowe wykonane ze stopu aluminium EN AW 6060 (EN 573-3 i EN 755-2 ) i wytłoczone z przestrzeganiem tolerancji wymaganych przez EN 12020-2 .
System musi przewidywać zastosowanie pionowych profili o zmiennej głębokości (zależnie od wymagań statycznych), w kształcie dostosowanym do użycia - bez żadnego wiercenia lub frezowania - akcesoriów utrzymujących powłokę zewnętrzną.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.