Hale wypełnione maszynami i technologiami do produkcji nowoczesnych okien i drzwi – to czeka już za kilka dni wszystkich profesjonalistów związanych ze stolarką. Święto branży: Targi WinDoor-tech i Budma potrwa od 31 stycznia do 3 lutego 2023.

 

20230101 WINDOOR-TECH-informacja prasowa

 

W ramach targów WinDoor-tech będzie można zobaczyć ekspozycję ponad 50 wystawców, którzy czekając na tę edycję od czterech lat, szykują swoją kompleksową ofertę. Nowoczesne technologie i narzędzia dla stolarki otworowej zajmą niemal dwa pawilony a łącznie z targami Budma będzie ich aż dziewięć.

 

- Doceniamy bardzo zaufanie jakim obdarzyli nas wystawcy kreujący tę edycję wspólnie z nami. Obecna sytuacja na rynku budowlanym jest wyzwaniem dla firm, które muszą na nowo zmierzyć się z walką o swoją pozycję. Odpowiednia strategia marketingowa jest skuteczną bronią w tej batalii. Jestem przekonany, że udział w targach WinDoor-tech może znacznie przyczynić się do wzmocnienia marki.

 

Przewidujemy w tym roku duże zainteresowanie nowymi technologiami. To one w czasach szczególnie silnej konkurencji wpływają na notowania producentów stolarki. Wygrają ci, którzy będą bliżej technologii przyszłości. To jutro dzieje się dziś a targi WinDoor-tech są miejscem gdzie te trendy są bardzo widoczne - mówi Mateusz Szymczak, dyrektor targów WinDoor-tech.

 

Na targi po premiery i nowości!
W ankietach prowadzonych przez Grupę MTP wśród zwiedzających targi, niezależnie od branży, główny powód ich obecności na targach jest jeden. Ponad 80 proc. ankietowanych przyjeżdża po inspiracje i premiery produktowe. W tym roku na targach WinDoor-tech również będzie można po raz pierwszy zobaczyć niektóre maszyny i rozwiązania do produkcji stolarki. Część wystawców już zdradza co pokaże na swoim stoisku.

 

HOMAG - światowy lider wśród producentów maszyn i urządzeń do obróbki drewna za pomocą specjalnych okularów VR umożliwi nie tylko przeniesienie się do fabryki przyszłości, ale także na zaprojektowanie własnego parku maszynowego. – Podczas targów zaprezentujemy również stół montażowy służący do wytwarzania drewnianych konstrukcji ramowych BUILDTEQ A-500, most wielofunkcyjny WALL-TEQ M-120 przeznaczony do automatycznej obróbki elementów płytowych konstrukcji prefabrykowanych oraz Centrum obróbcze CENTATEQ P-210 do produkcji okien, drzwi i schodów - informuje Rafał Kryczka, kierownik Administracji Sprzedaży HOMAG Polska.

 

ELUMATEC – wiodący na świecie producent i dostawca maszyn do obróbki profili aluminiowych, z tworzyw sztucznych i stalowych w segmencie premium to tegoroczny laureat Złotego Medalu MTP.
Na targach WinDoor-tech firma zaprezentuje zarówno rozwiązania do obróbki profili stalowych, aluminiowych jak i PVC.
- Polską premierę będzie miało nagrodzone Złotym Medalem MTP, najbardziej kompaktowe centrum obróbcze do profili aluminiowych – maszyna o nazwie SBZ 118. To świetnie zaprojektowanie rozwiązanie, 3-osiowe centrum obróbcze profili oferujące pełną funkcjonalność: frezowanie, wiercenie i nacinanie. Jest dobrym wyborem ze względu na wysoką wydajność, prostotę użytkowania, oszczędność miejsca oraz niski koszt inwestycyjny. Kolejną premierą będzie przedstawienie serii maszyn pod marką someco do zgrzewania profili PVC na potrzeby branży stolarki otworowej. Zaprezentowana zostanie m.in. maszyna someco SM 4H - w pełni cyfrowa, pozioma zgrzewarka CNC oferująca zarówno technologię standardowego jak i bezwypływkowego zgrzewania.
Projekt someco narodził się z połączenia dwóch skonsolidowanych doświadczeń, niemieckiego zespołu zajmującego się centrami obróbczymi i włoskiego zespołu zajmującego się zgrzewaniem standardowym oraz bezwypływkowym. W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów someco jest Elumatec Polska. - zachęca do odwiedzin stoiska Mariusz Krukowski
Dyrektor Generalny Elumatec.

 

ORGADATA to firma która napędza rozwój branży okien, drzwi i fasad dzięki narzędziom cyfrowym. Wyróżnia ją ponad 40-letnie doświadczenie i wiodąca pozycja w zakresie technologii, czego dowodem jest flagowy program – LogiKal®, nagrodzony Złotym Medalem MTP targów WinDoor-tech 2023. Nadchodzącą aktualizację w postaci LogiKal® 12 firma Orgadata East Europe pokaże na targach. - Nowe centrum projektowe, widok wprowadzania elementów i 3D to tylko niektóre przykłady zmian. Wygląd i koncepcja obsługi zostały dopasowane do pakietów firmy Microsoft, aby nawigacja była tak prosta i przejrzysta, jak tylko możliwe. Aktualizacja oprogramowania podąża także za nowymi trendami, jak np. ułatwia pracę z wieloma ekranami czy funkcją wielu okien – informuje wystawca. Ponadto na stoisku ORGADATA będzie można zapoznać się z LogiKal® MES -centrum zarządzania, które kontroluje, digitalizuje i optymalizuje produkcję a także Datasafe – rozwiązaniem pozwalającym na łatwe sterowanie ogromną liczbą danych.

 

FIMTEC-POLSKA rekordzista powierzchni wystawienniczej, którego stoisko zajmie aż 1251 m2, laureat 3 Złotych Medali 2023 i tegoroczny jubilat (25 lat!) także nie ukrywa co pokaże na targach. Firma buduje imponującą ekspozycję szykując światowe premiery. Jedną z nich będzie FAB CUT 3B RS DYNAMIC- centrum obróbczo-tnące wyposażone w moduły dom przykręcania stali i wiercenia otworów pod dyble wraz z robotem do montażu zaczepów. Poraz pierwszy na targach firma zaprezntuje DCM2 – cyfrową zgniatarkę do naroży aluminiowych.
Zwiedzający stoiosko Fimtec-Polska będą mogli zobaczyć także m.in. nowoczesne roboty do zgrzewania kształtowego, centra obróbczo-tnące i piły do aluminium.

 

SCHMALZ zaprezentuje manipulator podciśnieniowy. Ponadto na stoisku wystawcy uczestnicy będą mogli z pomocą ekspertów sami przetestować systemy do przenoszenia metali, stali czy drewna. SCHMALZ to lider na rynku automatyki z podciśnieniowymi i ergonomicznymi systemami obsługi. Szerokie spektrum w dziale automatyki podciśnieniowej obejmuje pojedyncze elementy, takie jak przyssawki lub generatory podciśnienia, kompletne systemy chwytakowe i rozwiązania mocujące do mocowania elementów roboczych, na przykład na centrach obróbczych CNC.
WEGOMA POLSKA, firma, której mija 20 lat na rynku to czołowy producent i dostawca maszyn do cięcia i obróbek profili z aluminium, PVC, stali oraz drewna. Jej odbiorcami jest głównie rynek producentów okien I drzwi oraz wyspecjalizowane firmy produkcyjne zajmujące się obróbką różnego rodzaju profili oraz płyt.
-Na targach WinDoor-tech pokażemy trzy najpopularniejsze centra obróbcze do aluminium PCV oraz stali, dwie duże piły dwugłowicowe umożliwiające cięcie profili w dwóch płaszczyznach oraz dwóch profili naraz. Będzie też czterogłowicowa zgrzewarka pionowa i oczyszczarka CNC oraz temperówka CNC produkcji Wegoma - zdradza plany Wegoma Polska jej właściciel Konrad Józefiak.

 

Firma STÜRTZ POLSKA to kolejny wystawca nagrodzony Złotym Medalem MTP Kapituła konkursu przyznała ten prestiżowy laur Automatycznemu systemowi bufrowania i sortowania wraz z robotem do szklenia zarządzanym przez program ProOpt. Rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas targów WinDoorTech.

 

Zarówno wystawcy jak uczestnicy targów WinDoor-tech będą mogli skorzystać z doradztwa gospodarczego dotyczącego diagnozy stanu przedsiębiorstwa, programów naprawczych czy systemów zarządzania. Eksperci TAXCOACH wesprą zainteresowanych nowoczesnymi i kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu księgowości.

 

To tylko niewielki ułamek bogatej oferty jaką zaprezentują wystawcy targów WinDoor-tech, część firm nie zdradza jak zamierza przyciągnąć profesjonalistów i jakimi produktami ich zaskoczyć. Odwiedzić będzie można także stoiska m.in. takich liderów jak: ITA TOOLS, SZKŁOMAL, IMAC, MC DIAM, KLAES POLSKA, HEGLA, EXPOGLASS, NORGPOL, R&D TECH, PERTICI INDUSTRIES i wielu przedsiębiorstw związanych z innowacyjnymi technologiami i rozwiązaniami do produkcji okien i drzwi.

 


Wiedza bliska środowisku
Targi WinDoor-tech i Budma to nie tylko bogata przestrzeń, którą aranżują wystawcy, prześcigając się w nowoczesnych projektach stoisk i kompleksowej ofercie, ale także miejsce gdzie przyjeżdża się po wiedzę i inspiracje. Dlatego w bogatym, tegorocznym programie nie zabraknie konferencji poświęconych stolarce otworowej. Szczególny nacisk zostanie położony na aspekt ekologiczny produkcji okien.

 

Jedną z takich inicjatyw jest konferencja EPPA Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego Dostawców Systemów Okiennych z PCV pt.: Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu. Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie". Intencją organizatorów wydarzenia, które odbędzie się 1 lutego w pawilonie 10 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, jest przedstawienie kierunków działania w celu maksymalizacji recyklingu produktu jakim jest okno w całym procesie cyklu życia, jak również określenie operacyjne wykorzystania okien demontowanych podczas renowacji budynków i wstawiania nowych energooszczędnych produktów.

 

EPPA uruchamia program, dzięki któremu stowarzyszenie będzie integratorem działań wspierających producentów okien, salony okienne oraz firmy montujące okna w odbiorach okien z demontażu. EPPA zadba także o dalsze sprawne ich przekazanie do wyspecjalizowanych w Polsce firm zajmujących się przetwarzaniem na surowce, z których będzie można wyprodukować nowe okna. Konferencja skierowana jest do decydentów zajmujących się działaniami marketingowymi, sprzedażowo-logistycznymi jak i serwisowymi zarówno producentów, dystrybutorów oraz firm instalacyjnych i serwisujących urządzenia. Podczas wydarzenia nie zabraknie takich pytań jak: Co ekonomia cyrkularna oznacza w praktyce, jakie korzyści niesie producentom i konsumentom i jak wpływa na wielki i mały biznes.

 

Zielone barwy, kojarzące się z energooszczędnością, dominować będą także na MONTERIADZIE 2023. Nowa odsłona wydarzenia skupiona będzie wokół oszczędzania ciepła.
Już 31 stycznia na MONTERIADZIE 2023 ruszą pokazy montażu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: Zadbaj o ciepły dom. – Powracamy z MONTERIADĄ na targi BUDMA w Poznaniu, tym razem w nowych, zielonych barwach. To nawiązanie do energooszczędności i ekologii, wiodących trendów współczesnego budownictwa. Wspólnie z Partnerami pokażemy, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych można oszczędzać ciepło w domu. Idea wydarzenia doskonale wpisuje się też w tematykę kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom” – podkreśla Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD, organizatora wydarzenia.

 

Na MONTERIADZIE 2023 zobaczymy przede wszystkim codzienne montaże na żywo ciepłych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych Partnerów wydarzenia – wiodących marek z branży stolarki budowlanej. Bardzo ważnym elementem MONTERIADY 2023 będzie spotkanie wystawców, członków Związku POiD, dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z branżą stolarki. Posłuży ono wymianie doświadczeń i dyskusji na temat przyszłości branży w 2023 roku. Wydarzenie potrwa do 3 lutego 2023.

 

Hasło „termomodernizacja” przez wszystkie przypadki będzie odmieniane na seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych”, które odbędzie się podczas targów 1 lutego w pawilonie 10. Podczas seminarium Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawi aktualne dane na temat polskiego rynku budowlanego i pokaże, jak duży potencjał drzemie w rynku remontowym. Koalicja Termomodernizacji chce pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki funkcjonującym w Polsce programom finansowania wymian okien i drzwi. Z tego powodu zainicjowała akcję dotacjenaokna.pl.

 

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Więcej na:
www.windoortech.pl
www.budma.pl

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.