Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Modułowe systemy ścian osłonowych heroal C 50
Data dodania: 01.08.19

Sprawdzone aluminiowe systemy ścian osłonowych heroal C 50 spełniają rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej przegród zewnętrznych budynków, jak również rosnące zapotrzebowanie na możliwość kastomizacji. Aby poszerzyć swoje portfolio, firma opracowała elementy i możliwości harmonijnej integracji kolejnych systemów, dzięki którym można rozszerzyć różnorodne możliwości zastosowania systemów ścian osłonowych heroal o przyszłościowe rozwiązania

 

2019 07 22 1

 


Dzięki różnorodnym i funkcjonalnie niezawodnym komponentom systemowym, systemy ścian osłonowych heroal C 50 oferują wykonawcom, architektom i projektantom rozwiązania dla prawie każdego projektu budowlanego w budownictwie prywatnym i komercyjnym.

 

Rosnące wymagania dotyczące efektywności energetycznej w przegrodach zewnętrznych budynków aż po ściany osłonowe w budownictwie pasywnym, warianty projektowe, takie jak wzornictwo przemysłowe lub ochrona przeciwpożarowa, są brane pod uwagę w przypadku wariantów systemowych heroal C 50 HI, heroal C 50 PH, heroal C 50 ID i heroal C 50 FP.

 

W oparciu o te rozszerzone wymagania firma heroal opracowała innowacyjne rozwiązania dla modułowej konstrukcji ścian przesłonowych, dzięki którym można rozszerzyć możliwości funkcjonalne systemów ścian osłonowych heroal C 50.

 

2019 07 22 2

 


Zastosowane elementy i rozwiązania systemowe w budowie modułowej
Systemy ścian osłonowych heroal C 50 mogą być rozszerzane o różne elementy i zintegrowane rozwiązania systemowe, które zwiększają komfort życia i funkcjonalność, wspierając jednocześnie unikalny design.

 

Systemy ścian osłonowych heroal C 50 są stosowane szczególnie często w budynkach przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej. Aby zapewnić stale niezawodną funkcjonalność i wszechstronne rozwiązania nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu, sprawdzony system drzwi do budownictwa komercyjnego heroal D 72 można w optymalny sposób zintegrować ze ścianą osłonową.

 

Uniwersalne wzornictwo, maksymalne rozmiary produkcyjne, różne typy otworów i możliwość bezbarierowej integracji z systemem drenażowym heroal DS oferują architektom i wykonawcom szeroki wybór projektów obiektów uwzględniających szereg sytuacji montażowych.

 

Dodatkową przezroczystość zapewniają systemy okienne heroal W 72 i oraz heroal W 77, które są montowane w ścianie osłonowej jako „pływające okna”, i które łączą się z nią optycznie. Systemy okienne, całkowicie pozbawione widocznych skrzydeł i listew przyszybowych, są synonimem architektonicznego designu z minimalnymi szerokościami prześwitu oraz oferują również doskonałe wartości UW.

 

Kolejnym elementem, który przyczynia się do zapewnienia zdrowego klimatu w pomieszczeniu, jest klapa wentylacyjna heroal W 72 VF. Kontrolowane, naturalne koncepcje wentylacyjne mogą być realizowane dzięki niezależnemu od użytkownika systemowi napędowemu. Wąskie, wysokie na całą kondygnację elementy otworowe integrują się niepozornie z resztą budynku, tworząc w ten sposób harmonijną całość ze ścianą osłonową.

 

Oprócz stosowanych elementów, które zapewniają naturalną wentylację budynku, zewnętrzny system ochrony przeciwsłonecznej przyczynia się również do zapewnienia przyjemnego klimatu w pomieszczeniach. W przypadku systemów ścian osłonowych heroal C 50, firma heroal oferuje rozwiązanie w pełni zintegrowane z systemem ochrony przeciwsłonecznej VS Z.

 

Dzięki niewielkiej średnicy nawijania tekstylna ochrona przeciwsłoneczna heroal VS Z może być zintegrowana ze ścianą osłonową i pozostać niewidoczna. W razie potrzeby system zapewnia skuteczną ochronę przed oślepiającym światłem, widocznością i upałem – w różnych kolorach i rodzajach tkanin oraz o różnym poziomie przepuszczalności światła.

 

Dostępne są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne materiały o różnych właściwościach oraz bez zawartości PCW – od całkowitego zaciemnienia po lekkie zacienienie. Nawet na większych wysokościach i podczas burzy (system ochrony przeciwsłonecznej jest odporny na oddziaływanie wiatru) system zamków błyskawicznych po bokach zapewnia stabilne mocowanie w prowadnicach.

 

2019 07 22 3

 


Maksymalna statyka z zachowaniem maksymalnej swobody projektowania
Rosnący popyt na przeszklenia wielkopowierzchniowe o wąskich szerokościach prześwitu pociąga za sobą duże obciążenia szkła, w związku z czym wiele systemów profili osiąga swoje granice statycznie.

 

Innowacyjny system naprężający rygiel heroal PS jest umieszczony w sposób niewidoczny wewnątrz profilu i tworzy indywidualnie regulowane napięcie wstępne, które nadaje profilowi dodatkową wytrzymałość. Daje to możliwość obciążeń szkła do 800 kg bez konieczności stosowania masywnych konstrukcji ścian osłonowych.


W celu optycznie harmonijnego dopasowania systemów ścian osłonowych heroal C 50 do przegród zewnętrznych budynku firma heroal oferuje wiodące w branży pokrycie powierzchni. Powlekanie systemów aluminiowych szczególnie trwałą i odporną na warunki atmosferyczne powłoką proszkową hwr we wszystkich kolorach z palety RAL oraz ekskluzywnych kolorach Les Couleurs® Le Corbusier, a także wykończenie powierzchni heroal SD, tworzą niemal nieograniczoną różnorodność wzornictwa.

 

Systemy ścian osłonowych heroal C 50 stają się w ten sposób zarówno uniwersalnym, jak i atrakcyjnym architektonicznie rozwiązaniem dla każdego projektu budowlanego.

www.heroal.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 7-8/2019
 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik