Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Jak NorthGlass hartuje szkło
Data dodania: 21.03.19

Dział Hartowania (TFD) zawsze był kluczowym sektorem firmy NorthGlass, z największą od 20 lat wartością sprzedaży. Od opracowania i sprzedaży pierwszego pieca do hartowania szkła w roku 1995, TFD wyprodukował i sprzedał około 4000 pieców.

 

Maszyny te były sprzedawane nie tylko w Chinach, gdzie łączny udział w rynku wyniósł prawie 50%, ale były również eksportowane do ponad 80 krajów świata, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Szwajcarią, Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Turcją, Arabią Saudyjską, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Japonią, Australią, Koreą Południową, Indiami, Singapurem, Afryką, Azją południowo-wschodnią itd.

 

 2019 03 56 1

 

Budujac wraz z rozwojem swoje kompetencje, NorthGlass wielokrotnie ustanawiał i bił własne „rekordy
świata”, takie jak:
- piec o wymiarach 2,85x5 m do hartowania giętych elementów szklanych,
- piec o wymiarach 4,5x2,85 m do hartowania giętych elementów szklanych,
- piec o wymiarach 3,6x18 m do hartowania płaskich i giętych elementów szklanych.

 

Aktualnie piec do ciągłego hartowania szkła zajmuje wiodącą pozycję na rynku. Łączna jego sprzedaż wynosi ponad 100 zestawów, w tym ponad 50 zestawów sprzedanych w czasie ostatnich trzech lat.

 

Jego zalety to: wydajność, zużycie energii, jakość produktu, oraz stabilność sprzętu, dzięki czemu stał się pierwszym wyborem dla branży ogniw słonecznych i innych przetwórców szkła przemysłowego.


Piece hartownicze NorthGlass wystepują w kilku odmianach, które dostosowane są do róznych potrzeb rynku przetwórstwa szkła.

 

2019 03 56 2


Seria T
Standardowo wyposażona jest w „przedział sterowania grzaniem precyzyjnym” oraz „inteligentny system sterowania grzaniem bazujący na wyjściowej temperaturze szkła”, odpowiedni do wytwarzania na wysoką skalę najwyższej jakości szkła hartowanego, z wysoką wydajnością i stabilnością produkcji. Jest najlepszym wyborem dla przetwórców szkła dla celów rozszerzania produkcji.

 

Seria A
Piec hartowniczy serii A standardowo wyposażony jest w „inteligentny moduł sterowania grzaniem”, „technologię superpłaską i bez wad” oraz opcjonalnie w „technologię bezszczelinowej, wymuszonej konwekcji”. Może wydajnie i stabilnie hartować niemal każdy rodzaj szkła przy minimalnym zniekształceniu optycznym i nieznacznej iryzacji. To najbardziej popularny piec wybierany do produkcji szkła hartowanego przez wszystkich przetwórców szkła.

 

2019 03 56 3


Seria B
Po 20 latach gromadzenia doświadczeń seria B jest najlepiej opracowanym modelem pieca, który może wytwarzać najwyższej jakości szkło hartowane na rynek krajowy. Posiada zalety prostej obsługi, łatwego serwisowania oraz niskich nakładów inwestycyjnych. Jest przystępnym cenowo wyborem dla małych i średnich przetwórców szkła.


Współczesną bazę kompetencji firmy North-Glass stanowi wiodąca technologia procesu hartowania szkła, zaawansowane możliwości badań i rozwoju sprzętu, silne bazy produkcyjne, kompletna sieć sprzedaży i usług.

 

Wiele technologii głębokiego przetwarzania szkła opracowanych przez NorthGlass zostało z powodzeniem zastosowanych w wielu słynnych projektach budowlanych na całym świecie.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik