Już w kwietniu b.r. wszystkie wiodące w skali międzynarodowej firmy z branży w sposób wiążący potwierdziły swój udział w GLASSTEC 2016. Liczba zgłoszonych wystawców – i tym samym zarezerwowanej powierzchni wystawowej – już teraz przekracza poziom ostatniej edycji targów. W 2014 r., na poprzedniej edycji targów, 1217 oferentów maszyn i urządzeń, przemysł szklarski i rzemiosło zajęło powierzchnie 60 601 m2. Z tego 63% to byli wystawcy, którzy przyjechali do Düsseldorfu spoza Niemiec.

 

Od ponad 40 lat GLASSTEC wyznacza trendy i jest jednocześnie zwierciadłem odbijającym stan branży szklarskiej. 

  

2016 06 14 1

  

Przemysł szklarski jest w fazie przełomu i konsekwentnie będziemy szli razem z nim tą samą drogą. Postęp technologiczny określa branżę, na rynku pojawiają się nowe gatunki szkła, które stosuje się do coraz to nowych celów, jak np. funkcje inteligentne i dotykowe. Także w 2016 r. targi ponownie zaprezentują pełną paletę możliwości i innowacji – stwierdził Joachim Schäfer, szef Messe Düsseldorf.

 

Wystawcy wykorzystują przy tym duże umiędzynarodowienie targów GLASSTEC do poszerzenia swoich stosunków handlowych. Marc Everling, Head of Communications w AGC Interpane uważa, że także w tegorocznej imprezie zwiększy się udział gości z zagranicy:

 

– Targi te są dla AGC Interpane niewątpliwie najważniejszą imprezą targową roku i jednocześnie znakomitą okazją do zaprezentowania coraz bardziej międzynarodowej fachowej publiczności innowacyjnych produktów w nowej prezentacji targowej. Wierzymy w sukces naszego udziału w tej imprezie!

 

Aby umożliwić odpowiednio wczesne i optymalne przygotowanie udziału w targach, już teraz można korzystać online z banku danych wystawców pod adresem www.glasstec.de/1410. Ponadto, można kupować już bilety wstępu na targi GLASSTEC 2016 w oficjalnym sklepie pod adresem www.glasstec/1330.

 

Dla gości ze wszystkich dziedzin branży targi GLASSTEC 2016 przygotowały bogaty program wystaw specjalnych, wydarzeń, kongresów i imprez informacyjnych. Mieści się w nim także największa atrakcja: wystawa specjalna glass technology live.

  

2016 06 14 2

 

 

glass technology live: najaktualniejsza – nastawiona na praktykę – wyznaczająca kierunki

 

Pod hasłem „Future – Glas – Performance“, w hali 11, ponownie zaprezentowane zostaną spektakularne eksponaty, innowacyjne produkty i przyszłościowe rozwiązania na kolejne 3 do 5 lat. Wystawę specjalną także w tym roku zorganizuje prof. Stefan Behling, Senior Executive Partner w Foster&Partners w Londynie oraz zespół IBK 2 z Uniwersytetu w Stuttgarcie.

 

W centrum uwagi znajdzie się przede wszystkim swobodnie formowane, ultracienkie szkło z funkcjami informatycznymi. Dzięki temu wystawa specjalna zainspiruje nie tylko architektów i planistów pod kątem nowych zastosowań, ale pokaże także wszystkie nowe dziedziny zastosowań nowo opracowanych gatunków szkła.

 

Wystawie „glass technology live“ towarzyszyć będzie świetnie obsadzone sympozjum, wkomponowane w powierzchnie wystawowe gtl, z wieloma wykładami na najbardziej aktualne tematy. Wszystkie one są bezpłatnie dostępne dla wszystkich gości targów. Międzynarodowi prelegenci z dziedziny architektury, przemysłu, rzemiosła szklarskiego oraz nauki pokażą zastosowanie szkła w swoich projektach. Podobnie, jak wystawa specjalna, również sympozjum poświęcone będzie przyszłości branży szklarskiej.

 

Program sympozjum gtl od 20.09 do 23.09.2016, każdego dnia skupiać się będzie na innym zagadnieniu:
Wtorek: Wytop i kształtowanie szkła
Środa: Przetwarzanie szkła + uszlachetnianie w nowych technologiach + przemysł 4.0
Czwartek: architektura + cyfrowe procesy planowan
Piątek: Okna + fasady

 

Poza glas technology live razem ze związanym z nią sympozjum, na GLASSTEC 2016 czekać będą inne atrakcje bogatego programu uzupełniającego. Złożą się na nie m.in.:
 „Centrum rzemiosła“ razem ze stoiskiem BIV, z areną firm zajmujących się uszlachetnianiem szkła w hali 9, scena akcji „Rzemiosło LIVE“, zawody szklarzy samochodowych oraz wystawa artystyczna „glass art
„Centrum kompetencji Szkło + fasada“ w bezpośrednim sąsiedztwie gtl (hala 11).

  

2016 06 15 1

  

Program konferencyjny GLASSTEC składa się z trzech, skierowanych do różnych grup celowych, imprez:
- Nowa konferencja „Function meets Glass“ pokaże specjalne procesy i technologie do produkcji i przetwarzania szkła funkcjonalnego do zastosowań inteligentnych, monitorowych, dotykowych i solarnych, które już teraz są dostępne na rynku, oraz jakie innowacje otworzą w przyszłości nowe pola zastosowań (19.09–20.09 CCd Süd).
Konferencja naukowa o konstrukcjach szklanych „engineered transparency“ (20.-21.09., CCD Süd)
„Międzynarodowy Kongres Architektoniczny“ z wizjonerskimi projektami architekury szklanej (22.09., CCD Ost). 

 

Zwiedzanie glass technology live z kompetentnym przewodnikiem z zespołu Uniwersytetu w Stuttgarcie jest w cenie biletu na każdą konferencję.

 

www.glasstec.de

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2016

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.