Schiatti Angelo jest włoskim przedsiębiorstwem z siedzibą w mieście Seregno w Regionie Lombardia, które od ponad 55 lat zajmuje się produkcją maszyn do obróbki szkła.

Rozpoznawalna, za sprawą jakości swoich produktów oraz ich niezawodności, firma Schiatti udoskonaliła i spersonalizowała swoją ofertę, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb swych klientów.

Aktualna produkcja obejmuje szeroką gamę szlifierek prostych i dwustronnych dla krawędzi płaskich i okrągłych, z możliwością zastosowania szlifierek całkowicie automatycznych, wierteł o punktach przeciwstawnych i wielokrotnych, automatycznych krawędziarek pionowych oraz najnowszych produktów, takich jak maszyny do obróbki pozwalających wykonanie skosów i krawędzi o różnych wielkościach. 

 

SCHIATTI FPS20RS Jednym z flagowych produktów firmy jest pionowa krawędziarka model FPS20RS.

Szlifierka ta pozwala na wykonanie krawędzi płaskich, ukosowania do 45o oraz polerowania tlenkiem ceru na powierzchni płyt szkła o grubościach pomiędzy 3 a 30 mm, przy minimalnych rozmiarach płyt 50x50 lub 45x60 mm, do masy równej 1000 kg.

 

 

 2017 4 55 1

 

 

Maszyna charakteryzuje się łatwą obsługą oraz pozwala na otrzymanie wysokiej jakości szlifowanych powierzchni. Jest przeznaczona dla zakładów o małej i średniej produkcji, do produkcji luster, umywalek, szkła wielowarstwowego, stołów, stopni, itp. Szlifierka ta znajduje zastosowanie w sektorze wyposażenia wnętrz oraz budownictwie.

 

Przenośnik główny biegnie na łożyskach kulkowych i regulowany jest do różnych grubości za pomocą komputera PLC i dedykowanego programu.

System transportujący pozwala na zredukowanie niemal do minimum tarć i w odróżnieniu od innych systemów, nie wymaga ciągłej konserwacji za pomocą smarów, co gwarantuje lepszy rezultat produkcji i zmniejsza zużycie poszczególnych komponentów, przedłużając ich żywotność.

System ten jest precyzyjny i jest łatwy do szybkiej konserwacji, a ewentualna wymiana elementów nie powoduje wysokich kosztów.

 

Szkło przenoszone jest w maszynie za pomocą przenośnika wyposażonego w pasy. System nie wymaga ciągłego smarowania, gdyż koła zębate trakcji są zamknięte w wodoodpornych kasetkach.

Urządzenie znajdujące się u wejścia do maszyny pozwala na zwiększone usuwanie naddatku szkła, bez konieczności interwencji na ściernicach diamentowych.

Wszystkie funkcje maszyny, wyświetlanie parametrów i statystyki są sterowane za pomocą PLC. Ściernice diamentowe posiadają niezależny od siebie system regulacji, tak by różnicować usuwanie naddatku.

 

 

2017 4 55 2

W opcji oferowana jest mini-myjka

 

Ściernice diamentowe są całkowicie automatyczne i sterowane z komputera PLC.

 

Bezpośrednie połączenie ściernicy z silnikiem to rozwiązanie pozwalające na znaczną oszczędność zasobów wodnych.

 

Wszystkie elementy i systemy bezpieczeństwa maszyny są zgodne z obowiązującymi normami CE.

 

Opcjonalnie dostępna jest gama urządzeń pozwalająca na wzbogacenie fukcjonalności maszyny: urządzenie zatępiające, rozszerzenia systemów wejście-wyjście, urządzenia automatyczne i myjka.

 

Z tej samej serii, dostępne są także inne modele z odmienną konfiguracją ściernic.

 

 

 

MCS TECHNO SP. Z O.O.
 Kraków

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.