Podtrzymując tradycje polskiej, rodzinnej firmy, w której wiedza o szkle była przekazywana z pokolenia na pokolenie, firma Amber-Glass podejmowała nowe wyzwania i zmieniała się wraz z czasem. 

 

 

2018 01 52 1

Marcin Karel, Członek Zarządu i Dyrektor Produkcji Amber-Glass

 

 

– Obecnie stale poszerzamy możliwości naszej firmy w zakresie obróbki szkła – mówi Marcin Karel, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Produkcji w firmie Amber-Glass. – Robimy to, używając wyłącznie wysokiej klasy maszyn od najlepszych producentów, dzięki czemu możemy dostarczać produkty i usługi najwyższej jakości.

 

Niemal sto lat temu, w 1925 roku powstał niewielki, rodzinny zakład szklarski, który przekształcił się w firmę Amber-Glass, dziś największą hurtownię szkła budowlanego na Śląsku. W 2003 roku firma przeniosła się do przemysłowego Chorzowa. Tam firma Amber-Glass zbudowała własną halę do obróbki szkła, uzyskując niezależność i gwarancję wysokiej jakości produkowanych wyrobów szklanych. Obecnie firma Amber-Glass dostarcza szkło wielu firmom wnętrzarskim, producentom mebli i firmom budowlanym w Polsce i za granicą.

 

 

Rozwój z ukłonem w kierunku zielonego środowiska

 

Siedziba Amber-Glass znajduje się w odległości do 600 km od sześciu europejskich stolic: Berlina, Wiednia, Pragi, Bratysławy, Budapesztu i Warszawy. To doskonała lokalizacja biznesowa, ale powszechna urbanizacja stworzyła też więcej problemów środowiskowych. Dlatego firmy z Chorzowa angażują się w efektywność energetyczną, a takie jak Amber-Glass mogą być liderami, w swym rozwoju korzystając z metod produkcji przyjaznych dla środowiska. W 2016 roku firma zdecydowała się ulepszyć przetwórstwo szkła, wzmacniając możliwości hartowania przy zachowaniu efektywności energetycznej. W ramach tego ambitnego celu firma Amber-Glass kupiła piec do hartowania GLASTON RC350.

 

 

Trzy komponenty, jeden dostawca

 

– Wybór firmy GLASTON, jako naszego dostawcy, nie był trudnym wyborem – mówi Marcin Karel. – Firma ta łączy w sobie trzy z naszych najważniejszych komponentów biznesowych. Po pierwsze, GLASTON jest znany z najwyższej klasy technologii, której możesz zaufać. Po drugie, wysoka jakość szkła przetwarzanego przez ich maszyny jest bezdyskusyjna i dobrze znana na rynku. Po trzecie, sprawdzona inteligencja rynkowa firmy pomaga nam pozostać w czołówce rozwijającego się przemysłu szklarskiego. Dodatkowo, GLASTON wspiera nasze działania na rzecz wydajności energetycznej i zgodności z zasadami ochrony środowiska.

 

 

(...)

 

Poprawa jakości dozwolona

 

Maszyny do hartowania szkła GLASTON RC są po prostu: nowoczesne, inteligentne, energooszczędne i gwarantują produkcję wyrobów najwyższej jakości. Dzięki czemu jej klienci mogą rozwijać swoje nowoczesne, konkurencyjne zakłady zajmujące się hartowaniem szkła, gdzie wymagana jest wysoka wydajna produkcja i niskie zużycie energii. Piec RC350 zapewnia szerokie możliwości produkcyjne, pozwalając na obróbkę tafli szkła o maksymalnych wymiarach 2400x4800 mm i grubości do 19 mm, – Nasz piec jest wyposażony w system Glaston Insight, do monitorowania danych produkcyjnych, zużycia energii i potrzeb konserwacyjnych – zauważa Marcin Karel. – Jeden rok użytkowania to jednak za mało, aby w pełni zrozumieć wszystkie możliwości takich maszyn. Jednak nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć nową jakość szkła, prostotę obsługi i dostępność raportów o osiągach, które stanowią najlepszą część Glaston RC350. Zdecydowanie największą zaletą jest to, że klientom można teraz oferować nową jakość i oni również zauważyli tę różnicę.

 

 

2018 01 53 2

 

 

Spełniać wymagania reputacji

 

– Piec spełnił nasze oczekiwania – mówi Marcin Karel – Polecamy go innym. Obsługa posprzedażna również zrobiła na nas wrażenie. Zespół GLASTON zawsze reagował, szybko i profesjonalnie. GLASTON okazał się być firmą, na której można polegać.

 

 

2018 01 53 1

Nasz piec jest wyposażony w Glaston Insight, do monitorowania danych produkcyjnych, zużycia energii i potrzeb konserwacyjnych. Jednak jeden rok użytkowania to mało czasu, aby w pełni zrozumieć wszystkie możliwości takich maszyn.”

 

 

Rozwój dla sukcesu

 

Dla Amber-Glass nabycie pieca firmy GLASTON jest jednym z podstawowych kroków wspierających wizję firmy.

 

– Dalszy rozwój naszych możliwości przetwarzania szkła i poszerzanie naszego asortymentu to sposób, w jaki postrzegamy naszą przyszłość – zauważa Marcin. – Ale bez poświęcania jakości wyrobów lub środowiska.

 

Jak złoty bursztyn był ceniony przez tysiąclecia ze względu na jego piękno i funkcjonalne właściwości, tak Amber-Glass, z jego wysokiej jakości, wielofunkcyjnymi produktami, jest przeznaczony do oferowania wysokiej wartości swoim klientom przez kolejne sto lat.

 

 

„Nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć nową jakość szkła, prostotę obsługi i dostępność raportów o osiągach, które stanowią najlepszą część Glaston RC350. Zdecydowanie największą zaletą jest to, że klientom można teraz oferować nową jakość i oni również zauważyli tę różnicę”.

 

Marcin Karel, Członek Zarządu

i Dyrektor Produkcji Amber-Glass, Polska

 

 

2018 01 53 3

Więcej informacji:
GLASTON, Tel. +358 10 500 500,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.glaston.net

 

 

Przedstawiciel Glaston na Polskę:

 

Michał Siergiejewicz, +48 609 685 877
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Tomasz Świątkowski, + 48 693 451 606
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2018

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.