Niezależnie od tego, czy chodzi o drzwi do korytarzy, drzwi wejściowe, czy też o wejścia do biur, samozamykający się zawias jest idealnym rozwiązaniem w każdym miejscu, w którym drzwi nie powinny pozostać otwarte. Nowe, samozamykające się zawiasy Bohle oferują praktyczny mechanizm zamykający z inteligentną technologią hydrauliczną. Mechanizm ten jest zintegrowany z nakładanym zawiasem narożnym (umieszczonym w narożu szklanej tafli drzwi), który może być stosowany tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy czym nie jest konieczne wykonanie wnęki w podłodze do umieszczenia skrzynki podłogowej z mechanizmem, jak to jest wymagane w przypadku standardowych samozamykaczy, a sama podłoga może pozostać nienaruszona. 

 

 

Subtelny design: samozamykający się zawias do szklanych drzwi

 

Samozamykające się szklane drzwi mogą teraz być instalowane już w wykończonym pomieszczeniu, gdyż stanowiącą podstawę płytę bazową można łatwo przykręcić do podłogi, bez potrzeby wykonania wnęki podłogowej. To największa zaleta najnowszego, samozamykającego się zawiasu. Nie są więc wykonywane „brudne” prace budowlane i nie jest wymagana przerwa w montażu drzwi na czas utwardzenia się zaprawy cementowej (stosowanej przy tradycyjne metodzie montażu). Nowy produkt może zastąpić konwencjonalne samozamykacze prawie każdego typu. Mechanizm hydrauliczny jest dyskretnie ukryty w cienkiej oprawie umieszczonej na szklanym skrzydle drzwi.

 

Samozamykający się zawias jest zaprojektowany do drzwi wahadłowych, ale może być również stosowany do drzwi przymykowych (rozwieralnych) z odbojem. Maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Dzięki dwóm rozmiarom może obsługiwać drzwi o szerokości od 750 do 1250 mm i wysokości do 2500 mm, z grubością szkła od 8 do 15 mm (szkło bezpieczne hartowane). Samozamykacz został pomyślnie przetestowany na 500 000 cykli, co oznacza, że może być montowany w pomieszczeniach prywatnych, ale także w budynkach, które mają średni poziom ilości użytkowników publicznych, takich jak np. budynki biurowe.

 

Podczas zamykania, mechanizm hydrauliczny od kąta otwarcia 10o spowalnia ruch skrzydła drzwi, które delikatnie powraca do pozycji wyjściowej. Dokładne wyrównanie położenia zerowego jest możliwe za pośrednictwem regulacji położenia płyty bazowej w zakresie 4o. Drzwi zapewniają też pozycję zablokowania (gdy są stale otwarte) pod kątem otwarcia 90o.

 

 

(...)

 

2018 02 30 1

Samozamykający się zawias do szklanych drzwi działa inteligentnie bez wnęki podłogowej (fot. Bohle AG)

 

 

Prawie niewidoczne: samozamykający się zawias do drzwi drewnianych

 

Samozamykającemu się zawias jest wstawiany w panel drzwiowy od dołu drewnianych drzwi. Z zewnątrz, wstawiony zawias ze zintegrowanym mechanizmem zamykającym nie jest widoczny.

 

Wszystkie samozamykające się zawiasy firmy Bohle są badane zgodnie z normami europejskimi, aby zapewnić długą trwałość i doskonałą funkcjonalność zgodnie z normą EN 1154 Okucia budowlane. Zamykacze drzwiowe z regulacją przebiegu zamykania. Wymagania i metody badań.

 

 

2018 02 31 1

 Samozamykający się zawias do drzwi drewnianych jest prawie niewidoczny i ukryty w panelu drzwiowym (fot. Bohle AG)

 

 

Okucia Bohle - jakość sprawdzona w Niemczech

 

Gama produktów okuciowych w Bohle obejmuje tysiące produktów i dzieli się na następujące obszary: łazienki, wyposażenie wnętrz, sprzęt do mebli, sprzęt do barier i balustrad oraz sprzęt do zadaszeń. Wszystkie elementy wyposażenia Bohle wyróżniają się wysoką jakością i łatwą instalacją. Wszystkie elementy wyposażenia przechodzą regularne badania we własnym dziale zapewnienia jakości firmy w Haan, aby zapewnić wysokie standardy w zakresie jakości wykonania i trwałości.

 

 

Przedstawicielstwa w Polsce :


Polver Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Fredry 2 · 30-605 Kraków
0048 12 260 14 10 · www.polver.pl


MyGlass Piotr Wałuszko
ul. Rękodzielnicza 14 · 54-135 Wrocław
0048 513 480 680 · www.glass24.pl


ACE Glass M. Woźniak sp.k.
ul. Kamienna 6 · 62-081 Wysogotowo
0048 61 81 62 919 · www.aceglass.pl

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2018

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.