Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to maszyna nowej generacji, zasilana z zabudowanych wewnątrz urządzenia akumulatorów.

 

Maszyna służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana jest na halach produkcyjnych przy załadunku szyb i okien oraz, w szczególności, na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.

 

2019 05 08a 1

 

Jako nieliczna z maszyn na rynku może realizować montaże fasad podając elementy poza obrys elewacji i automatycznie obracając je do montażu bez konieczności ręcznej manipulacji elementami.

 

Maszyna posiadarównież innowacyjną funkcję automatycznego pionowania transportowanego elementu i posiada programowalne prędkości pracy.

 

Samopoziomowanie gwarantuje bezpieczny transport elementów na wzniesieniach i przy nierównościach terenu.

 

Programowalne prędkości pracy umożliwiają indywidualne dopasowanie parametrów pracy maszyny do oczekiwań użytkownika.

 

2019 05 08a 2

 

Glassworker wykorzystywany był już wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce, na takich inwestycjach, jak KTW Katowice, West Station Warszawa Zachodnia, Smyk, Rotunda czy Varso i przy realizacji innych licznych inwestycji kubaturowych.

 

Zabudowany w maszynie napęd elektryczny przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia.

 

Maszyna wyposażona jest standardowo w bezprzewodowego pilota, który umożliwia sterowanie ramieniem urządzenia i manipulowanie zawieszoną szybą lub oknem.

 

Z poziomu pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360°, pochylać w górę, w dół i w bok, jak również przesuwać się względem osi maszyny.

 

2019 05 08a 3

 

Mówiąc wprost możliwe są wszystkie ruchu w przestrzeni 3D. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie lub gotowych okien w otwory. Wszystkie te funkcje razem oferują aktualnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.

 

Nowa generacja maszyn produkcji niemieckiej Glassworker GW 625-2 umożliwia konfigurację w trzech wariantach wyposażenia.

 

Dostępna jest wersja ekonomiczna, lekka bez automatycznego modułu obracania głowicą, wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i najnowsza wersja, wyposażona w możliwość mechanicznego odchylania szyby sterowana bezprzewodowym pilotem.

 

Wszystkie maszyny mogą być dodatkowo wypo-sażone w przedłużony maszt, który umożliwia swobodny montaż szyb i zadaszeń na wysokości powyżej 4 m.

 

2019 05 08a 4 

W urządzeniu Glassworker zabudowany jest innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek.

 

Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwuobiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła.

 

Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia.

 

Zainstalowane nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę maszyny na jednym ładowaniu i gwarantuje długą żywotność baterii.

 

2019 05 08a 5

 


Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego. Maszyna Glassworker GW 625-2 produkcji niemieckiej ma zwartą i prostą konstrukcję, przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum.

 

Producent i dystrybutor maszyny, firma Uplifter, umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi.

 

Lech Iwaniuk
UPLIFTER
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. +48 662 128 310

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.