Sprawdzone aluminiowe systemy ścian osłonowych heroal C 50 spełniają rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej przegród zewnętrznych budynków, jak również rosnące zapotrzebowanie na możliwość kastomizacji. Aby poszerzyć swoje portfolio, firma opracowała elementy i możliwości harmonijnej integracji kolejnych systemów, dzięki którym można rozszerzyć różnorodne możliwości zastosowania systemów ścian osłonowych heroal o przyszłościowe rozwiązania

 

2019 07 22 1

 


Dzięki różnorodnym i funkcjonalnie niezawodnym komponentom systemowym, systemy ścian osłonowych heroal C 50 oferują wykonawcom, architektom i projektantom rozwiązania dla prawie każdego projektu budowlanego w budownictwie prywatnym i komercyjnym.

 

Rosnące wymagania dotyczące efektywności energetycznej w przegrodach zewnętrznych budynków aż po ściany osłonowe w budownictwie pasywnym, warianty projektowe, takie jak wzornictwo przemysłowe lub ochrona przeciwpożarowa, są brane pod uwagę w przypadku wariantów systemowych heroal C 50 HI, heroal C 50 PH, heroal C 50 ID i heroal C 50 FP.

 

W oparciu o te rozszerzone wymagania firma heroal opracowała innowacyjne rozwiązania dla modułowej konstrukcji ścian przesłonowych, dzięki którym można rozszerzyć możliwości funkcjonalne systemów ścian osłonowych heroal C 50.

 

2019 07 22 2

 


Zastosowane elementy i rozwiązania systemowe w budowie modułowej
Systemy ścian osłonowych heroal C 50 mogą być rozszerzane o różne elementy i zintegrowane rozwiązania systemowe, które zwiększają komfort życia i funkcjonalność, wspierając jednocześnie unikalny design.

 

Systemy ścian osłonowych heroal C 50 są stosowane szczególnie często w budynkach przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej. Aby zapewnić stale niezawodną funkcjonalność i wszechstronne rozwiązania nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu, sprawdzony system drzwi do budownictwa komercyjnego heroal D 72 można w optymalny sposób zintegrować ze ścianą osłonową.

 

Uniwersalne wzornictwo, maksymalne rozmiary produkcyjne, różne typy otworów i możliwość bezbarierowej integracji z systemem drenażowym heroal DS oferują architektom i wykonawcom szeroki wybór projektów obiektów uwzględniających szereg sytuacji montażowych.

 

Dodatkową przezroczystość zapewniają systemy okienne heroal W 72 i oraz heroal W 77, które są montowane w ścianie osłonowej jako „pływające okna”, i które łączą się z nią optycznie. Systemy okienne, całkowicie pozbawione widocznych skrzydeł i listew przyszybowych, są synonimem architektonicznego designu z minimalnymi szerokościami prześwitu oraz oferują również doskonałe wartości UW.

 

Kolejnym elementem, który przyczynia się do zapewnienia zdrowego klimatu w pomieszczeniu, jest klapa wentylacyjna heroal W 72 VF. Kontrolowane, naturalne koncepcje wentylacyjne mogą być realizowane dzięki niezależnemu od użytkownika systemowi napędowemu. Wąskie, wysokie na całą kondygnację elementy otworowe integrują się niepozornie z resztą budynku, tworząc w ten sposób harmonijną całość ze ścianą osłonową.

 

Oprócz stosowanych elementów, które zapewniają naturalną wentylację budynku, zewnętrzny system ochrony przeciwsłonecznej przyczynia się również do zapewnienia przyjemnego klimatu w pomieszczeniach. W przypadku systemów ścian osłonowych heroal C 50, firma heroal oferuje rozwiązanie w pełni zintegrowane z systemem ochrony przeciwsłonecznej VS Z.

 

Dzięki niewielkiej średnicy nawijania tekstylna ochrona przeciwsłoneczna heroal VS Z może być zintegrowana ze ścianą osłonową i pozostać niewidoczna. W razie potrzeby system zapewnia skuteczną ochronę przed oślepiającym światłem, widocznością i upałem – w różnych kolorach i rodzajach tkanin oraz o różnym poziomie przepuszczalności światła.

 

Dostępne są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne materiały o różnych właściwościach oraz bez zawartości PCW – od całkowitego zaciemnienia po lekkie zacienienie. Nawet na większych wysokościach i podczas burzy (system ochrony przeciwsłonecznej jest odporny na oddziaływanie wiatru) system zamków błyskawicznych po bokach zapewnia stabilne mocowanie w prowadnicach.

 

2019 07 22 3

 


Maksymalna statyka z zachowaniem maksymalnej swobody projektowania
Rosnący popyt na przeszklenia wielkopowierzchniowe o wąskich szerokościach prześwitu pociąga za sobą duże obciążenia szkła, w związku z czym wiele systemów profili osiąga swoje granice statycznie.

 

Innowacyjny system naprężający rygiel heroal PS jest umieszczony w sposób niewidoczny wewnątrz profilu i tworzy indywidualnie regulowane napięcie wstępne, które nadaje profilowi dodatkową wytrzymałość. Daje to możliwość obciążeń szkła do 800 kg bez konieczności stosowania masywnych konstrukcji ścian osłonowych.


W celu optycznie harmonijnego dopasowania systemów ścian osłonowych heroal C 50 do przegród zewnętrznych budynku firma heroal oferuje wiodące w branży pokrycie powierzchni. Powlekanie systemów aluminiowych szczególnie trwałą i odporną na warunki atmosferyczne powłoką proszkową hwr we wszystkich kolorach z palety RAL oraz ekskluzywnych kolorach Les Couleurs® Le Corbusier, a także wykończenie powierzchni heroal SD, tworzą niemal nieograniczoną różnorodność wzornictwa.

 

Systemy ścian osłonowych heroal C 50 stają się w ten sposób zarówno uniwersalnym, jak i atrakcyjnym architektonicznie rozwiązaniem dla każdego projektu budowlanego.

www.heroal.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 7-8/2019
 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.