Głównym założeniem właściciela było stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, eleganckiego i reprezentacyjnego apartamentu z bardzo dużym tarasem.

 

Za projekt i realizację odpowiedzialna była pracownia architektoniczna MMOA, wyróżniona w konkursie Architektura Roku 2018, w kategorii Młody Twórca. W inwestycji zastosowano systemy Reynaers Aluminium: Hi-Finity i SlimLine 38, przeznaczone do konstruowania dużych przeszkleń.

20191212apartament slask1


Podzielone na wiele pokojów mieszkanie, stało się eleganckim apartamentem. Usunięto wiele ścian działowych, a nawet częściowo nośne, a przejścia powiększono tak, by salon i hol uzyskały funkcję reprezentacyjną. Na 213 m kw. konsekwentnie zastosowano podłogi imitujące marmur „Calacatta”, który świetnie prezentuje się na dużych powierzchniach. Ciekawym zabiegiem jest też zastosowanie tych samych płytek na wybranych ścianach.

 

Te marmuropodobne płytki wyglądają niezwykle realistycznie, ponieważ zostały stworzone z zastosowaniem cyfrowych technik – zeskanowano prawdziwy marmur, a następnie naniesiono skan na ceramikę technologią HD, stąd ich wierne podobieństwo do oryginału.

 

Pozwoliło to zachować spójność stylistyczną, która podkreśla otwarte przestrzenie. Kolorystyka wnętrza zbudowana jest na trzech kolorach: bieli, czerni i szarości, ożywionych jedynie ekspresyjną grafiką wiszącą przy przejściu na taras. Wszystko to zostało umiejętnie zestawione z drzwiami z ukrytymi ramami i klasycznymi białymi ścianami.

 

20191212apartament slask2

 


I właśnie te drzwi skrywają prywatną część apartamentu, za którymi kryją się sypialnia, łazienka i garderoby właścicieli. W całym wnętrzu zastosowano unikatowe i jednocześnie dyskretne oświetlenie belgijskiej firmy Kreon.

 

Stolarka okienna i drzwiowa z systemami Reynaers Aluminium
Jednym z elementów metamorfozy mieszkania była wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zdecydowano się na powiększenie okien, w tym prowadzących na taras.

 

Naturalne światło wpadające do wnętrza przez bardzo duże przeszklone płaszczyzny, sprawia, że apartament nabiera blasku i staje się bardziej przestrzenny. Bardzo wąskie lub ukryte w ścianach aluminiowe ramy okien nie ograniczają widoku – wnętrze zintegrowane jest z zewnętrzem.

 

20191212apartament slask3

 

 

Wszystko to sprawia, że apartament wygląda jak jednopiętrowy dom. W projekcie były brane pod uwagę systemy drzwiowe i okienne, które umożliwiają tworzenie naprawdę dużych przeszkleń. Naturalny wybór padł na systemy Reynaers Aluminium. Drzwi przesuwne wykonano z zastosowaniem serii Hi-Finity, która zapewnia niczym nieograniczony widok, a do tego jest rozwiązaniem niezwykle eleganckim, energooszczędnym i niemalże niewidocznym, idealnie sprawdzającym się w nowoczesnych wnętrzach.


– W planach mieliśmy wyjazd z inwestorem do Belgii, żeby zobaczyć Hi-Finity Reynaers Aluminium na wystawie fabrycznej, żeby zobaczyć to rozwiązanie na żywo. Produkt dopiero został wprowadzony do sprzedaży, ale okazało się, że we Wrocławiu jest obiekt,
w którym właśnie montowane są okna Hi-Finity, więc wybraliśmy się do Wrocławia. Okna jeszcze nie były jeszcze do końca wykończone, nie można było sprawdzić ich działania.


Ale to wystarczyło, by nasz inwestor podjął decyzję. – tak o projekcie opowiada Maciej Dyląg, architekt z pracowni MMOA.
Duże powierzchnie szklane zostały zastosowane w przeważającej części apartamentu. Niezwykle efektownie prezentuje się część ze stołem w części jadalnej, która została rozszerzona na wiatę tarasową – ściany w tej części lokalu wykonane są niemalże całkowicie ze szkła.

 

20191212apartament slask8

 

 

Taką możliwość dało postawienie na system SlimLine 38 Reynaers Aluminium, zapewniający maksymalne doświetlenie wnętrza, wyrafinowany wygląd i wysokiej jakości parametry izolacyjności termicznej i infiltracji powietrza. W ten sposób powstała niezwykle efektowna szklana fasada


Konsekwentna kolorystyka, zastosowanie wielkopowierzchniowych płytek zarówno we wnętrzu, jak i na tarasie, przemyślane oświetlenie, a przede wszystkim otworzenie przestrzeni poprzez wyburzanie ścian i wymianę okien – te wszystkie zabiegi sprawiły, że architektom udało się stworzyć niezwykły, minimalistyczny i wypełniony światłem apartament.


REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

 

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad 2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.