Roletę przeciwsłoneczną można teraz doskonale połączyć z minimalistycznymi oknami
Dzięki nowemu rozwiązaniu Fixscreen Minimal firmy Renson można teraz połączyć roletę przeciwsłoneczną nawet z minimalistycznym oknem.

 

Ponadto wiatroszczelna tkanina Fixscreen jest najbardziej wszechstronną, skuteczną, trwałą i wysokiej jakości inwestycją, zapewniającą chłód w pomieszczeniach nawet w najgorętsze dni upalnego lata. Renson zapewnia teraz doskonały kompromis między trwałością, komfortem i wzornictwem zarówno w przypadku montażu, jak i modernizacji wysokiej jakości minimalistycznych okien, ścian osłonowych i drzwi przesuwnych.

 

20210233RENSON Fixscreen Minimal 01

Dzięki niezależnej bocznej prowadnicy sprzęgającej roletę przeciwsłoneczną, można ją teraz łączyć również z przesuwanymi moskitierami i drzwiami ze skrzydłami przesuwanymi po stronie zewnętrznej

 

 

Rezultatem jest estetyczna całość w doskonałej harmonii z architekturą.
Dzięki Fixscreen Minimal firma Renson wyznacza najwyższy poziom w projektowaniu i szczegółowym wykończeniu, dzięki czemu tekstylna ochrona przeciwsłoneczna zintegrowana z elewacją jest ledwo zauważalna.

 

Ponieważ nie widać żadnych śrub, a wszystkie elementy są tego samego koloru, idealnie komponuje się nawet w połączeniu z najcieńszymi profilami okiennymi. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają komfortu, ale nie chce rezygnować ze światła dziennego, uzyskano to dzięki górnym kasetom roletowym i bocznym prowadnicom zamontowanym przed ultra-wąskimi (cienkimi) profilami okiennymi.

 

20210233RENSON Fixscreen Minimal 05 Basebox

„Kaseta M.W +” dostępna jako element opcjonalny - umożliwiający przesunięcie kasety (skrzynki) rolety tekstylnej i bocznych prowadnic do przodu o 40 mm

 


Ten nowy rodzaj rolety przeciwsłonecznej zawdzięcza swoją odporność na wiatr (do 130 km / h) technologii zamka błyskawicznego, który umożliwia przesuwanie się tkaniny w prowadnicach bocznych. Jednocześnie ma tak minimalistyczny design (wygląd), że jest ledwo zauważalny, gdy jest wkomponowany w elewację razem z oknem.

 

Jest to możliwe dzięki bardziej zwartej kasecie roletowej, mniejszej listwie końcowej (dociskowej), która w niewidoczny sposób chowa (zawiera) zgrzewany szew tkaniny, węższym prowadnicami bocznymi i doskonałym połączeniem ze skośnym parapetem. Oprócz 5-letniej gwarancji na produkt, 7-letnią gwarancją objęto technologię Fixscreen. Ponadto, obecnie siedmioletnia gwarancja obejmuje też silnik Detecto Renson.

 

20210233RENSON Fixscreen Minimal 02

 

 

Szerokości rolet do 12 mi odpowiednie do drzwi przesuwnych
Charakterystyczną cechą Fixscreen Minimal jest to, że dzięki opcjonalnej kasecie „Basic M.W +” cały system - kasetę roletową i prowadnice boczne można przesunąć do przodu o 40 mm.

 

Dzięki temu tekstylne osłony przeciwsłoneczne można teraz łączyć również z oknami lub drzwiami mającymi zamontowaną klamką od zewnątrz, a także zastosować minimalistyczne okna z typowymi profilami wzmacniającymi.

 

A niezależne (wolnostojące) prowadnice boczne sprzęgające (łączące) oferują teraz oferuje teraz niezbędną przestrzeń do umieszczenia przesuwnych moskitier i okien ze skrzydłami przesuwanymi po stronie zewnętrznej: do 12 m szerokości, bez uszczerbku dla szczegółów i jednocześnie zachowując możliwie największą łatwość montażu.

 

20210233RENSON Fixscreen Minimal 03

 


Priorytetem łatwość montażu
Podczas opracowywania rolet Fixscreen Minimal wzięto pod uwagę przede wszystkim łatwość instalacji.

 

- Profil znajdujący się z tyłu kasety roletowej jest przeznaczony do różnych zastosowań, np. do szybkiego i łatwego zawieszenia na uprzednio zamocowanym profilu haczykowym. W przypadku zastosowań wolnostojących tył kasety roletowej jest ładnie wykończony profilem wypełniającym. Jeśli chcesz umieścić kasetę z tkaniny 40 mm przed oknem, możesz użyć „M.W + basic cassette” w połączeniu z prowadnicą boczną „M.W +”.

 

- Aby jeszcze bardziej ułatwić montaż rolet Fixscreen Minimal, połączenie między kasetą roletową a prowadnicami bocznymi odbywa się za pomocą osobnego trzpienia montażowego.

 

- Ponadto listwę końcową można teraz łatwo odłączyć od tkaniny. Powoduje to duże obniżenie ciężaru podczas instalowania dużych rolet (ekranów przeciwsłonecznych), a także znacznie ułatwia ich demontaż (umożliwia szybki demontaż).

 

- Nowy, zdejmowany profil zatrzaskowy na rurze nawojowej nie tylko ogranicza do minimum powstawanie poziomych pasów w materiale, ale także zapewnia łatwe wypinanie tkaniny z rury nawojowej.

 

- Wreszcie, istniejąca technologia Connect & Go została udoskonalona, aby uczynić ją jeszcze bardziej niezawodną i łatwą w użyciu. Dzięki wprowadzeniu technologii Click & Safe, połączenie rury nawojowej blokuje się teraz w kasecie bez śrub. Oznacza to, że instalator ma wolne ręce i może bezproblemowo przeprowadzić instalację.

 

20210233RENSON Fixscreen Minimal 04

 

Patrz też:

Komfort we wszystkich porach roku. Część 1   

Komfort we wszystkich porach roku. Część 2

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.