Włoska firma Nice, międzynarodowy lider sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, zaoferowała swoją wiedzę i rozwiązania nowemu Centrum Chirurgii Dziecięcej Emergency w Entebbe w Ugandzie, zaprojektowanemu przez architekta Renzo Piano.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti

 

Budowa szpitala jest częścią działań promowanych przez ANME (African Network
of Medical Excellence), Sieci Doskonałości Opieki Zdrowotnej w Afryce, utworzonej przez Emergency w 2010 roku. ANME łączy 11 afrykańskich krajów w celu wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej na poziomie lokalnym i regionalnym, oferując bezpłatne usługi medyczne na najwyższym poziomie, a także szkolenia doskonalące lokalnych profesjonalistów.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti1

 

Pierwszym zrealizowanym przez Emergency projektem było Centrum Kardiochirurgii Salam w Chartumie (Sudan), zainaugurowane w 2007 roku. Do tej pory wykonano w nim ponad 8000 operacji i zrealizowano ponad 70 000 wizyt. Zdrowie jest podstawowym prawem każdego człowieka, a zwłaszcza dzieci.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti2

 

Grunt pod budowę szpitala w Entebbe o powierzchni 120 000 m2 w pobliżu Jeziora Wiktorii zapewnił rząd Ugandy. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku i została zakończona w roku 2020, z lekkim opóźnieniem spowodowanym przez Covid-19. Szpital rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2021 roku.

 

Projekt Centrum Chirurgii Dziecięcej został opracowany przez Biuro Techniczne Emergency, pod kierownictwem jednego z najbardziej znanych architektów na świecie - Renzo Piano i jego pracowni RPBW, we współpracy ze studiem TAM Associates z Wenecji.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti7

 

Placówka posiada 72 łóżka, trzy sale operacyjne oraz całe niezbędne do jej funkcjonowania zaplecze diagnostyczne i pomocnicze: laboratorium, bank krwi, aptekę, stołówkę i pralnię. Pacjenci z różnych krajów mogą korzystać również z pensjonatu dysponującego 42 łóżkami dla dzieci i ich rodzin.

 

W kompleksie znajduje się także infrastruktura dedykowana szkoleniom lokalnego personelu medycznego i administracyjnego. Ponadto, z myślą o zrównoważonym rozwoju i integracji z otoczeniem, dach centrum pokrywa około 2600 paneli fotowoltaicznych, które zaspokajają część jego zapotrzebowania na energię.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti8

 

„Technologia i innowacje muszą być dostępne dla wszystkich, dlatego entuzjastycznie przyjęliśmy zaproszenie do udziału w projekcie Emergency” – powiedział Francesco Villani, Dyrektor Generalny Nice Italia. „Jesteśmy szczególnie dumni, że nowe Centrum Chirurgii Dziecięcej w Entebbe dołączyło do grona naszych realizacji, a my przyczyniliśmy się do tak ważnej sprawy”.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti9Firma Nice przekazała 85 silników do automatyzacji rolet zewnętrznych, które z kolei zaoferował włoski producent Resstende, wieloletni partner Nice przy realizacji prestiżowych międzynarodowych projektów. Silniki rurowe dostarczone przez Nice są częścią linii Nice Era Star.

 

Niezawodne i wszechstronne, idealnie nadają się do automatyzacji markiz i rolet. Dodatkowo, dzięki zintegrowanej karcie elektronicznej, kilka silników może być podłączonych i sterowanych równolegle z jednego punktu bez konieczności instalowania dodatkowych jednostek sterujących.

 

Fot20210701nice VISTA AEREA

 


Zdjęcia: © Marcello Bonfanti


O Nice Polska
Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.
www.nice.pl 

Nice
Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne.
www.niceforyou.com 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.