MultiLoader 6.0 – nowy produkt firmy MAŁE ŻURAWIE

Duża ilość przeszkleń to nie tylko rzeczywistość budynków biurowych, ale też świadomy wybór właścicieli domów jednorodzinnych. To jednak rozwiązanie, z którym wiąże się wiele wyzwań m.in. transport i montaż delikatnych, a jednocześnie ciężkich, szklanych elementów. W odpowiedzi na tę potrzebę firma Małe Żurawie wprowadza na rynek MultiLoader 6.0 – multifukcyjny transporter z unikalnym systemem poziomowania podczas jazdy.

 

 2021 09 56 1


Duże okna to nowoczesny design, praktyczne i funkcjonalne wyjście na taras bądź ogród, więcej naturalnego światła we wnętrzach pomieszczeń i ich optyczne powiększenie. Architekci chętnie korzystają z tego typu rozwiązań, dających estetyczny i nowoczesny efekt. Co jednak z realizacją tego pomysłu? Warto pamiętać, że duże okna czy szklane drzwi sporo ważą np. drzwi typu HST osiągają wagę 45 kg/m2. W efekcie końcowym to ok. 500-600 kg obciążenia.

 

Przeniesienie tak dużego i ciężkiego elementu siłą ludzkich rąk jest nie tylko trudne logistycznie, ale przede wszystkim ryzykowne. W jaki zatem sposób wykonać to bezpiecznie?

 

2021 09 56 2

 


Mały sprzęt, a duże ułatwienie
Mini żurawie to rozwiązanie przeznaczone dla firm montujących okna oraz firm ogólnobudowlanych. Doskonale zdają egzamin na większych i mniejszych budowach. Są łatwe w transporcie i nie zajmują wiele miejsca na placu budowy. Świetne parametry mini żurawi sprawiają, że montaż elementów szklanych czy stalowych jest szybszy, bezpieczniejszy i wymaga mniejszego zaangażowania pracowników budowlanych.

 

2021 09 56 3

 

Jakie funkcje wyróżniają małe żurawie?
Najważniejsze atuty tych urządzeń:
- optymalny zasięg i udźwig – mini żurawie potrafią podnieść towar o wadze do nawet 9000 kg, ponadto ramię takiego sprzętu można wysunąć na wysokość do 22 m,

- mobilność – mini żurawie wyposażone są w gąsienice, które umożliwiają poruszanie się również w trudnym terenie. Dzięki niewielkim gabarytom żurawia możliwe jest jego przemieszczanie między pomieszczeniami, bez konieczności używania innych urządzeń. Na budowach często konieczna jest zmiana ustawień sprzętu i przemieszczenie go między paletami, składowanymi materiałami budowlanymi lub nasypami. Niewielkie gabaryty gwarantują większą mobilność, nawet na niewielkiej przestrzeni,

- kontrola – bezprzewodowe sterowanie daje operatorowi możliwość obsługi z dowolnego miejsca. Taka swoboda manewrowania maszyną zapewnia szerokie pola widzenia, co pozwala na przewidzenie niebezpiecznych sytuacji i uniknięcie błędów. Proporcjonalne sterowanie i wysoka płynność pracy maszyny zapewnia precyzyjny montaż.

 

2021 09 56 4


MultiLoader 6.0 już w Polsce
Celem firmy Małe Żurawie jest zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy klientom oraz rozwiązań podnoszących efektywność i bezpieczeństwo prac budowlanych. Aby to osiągnąć oferuje sprawdzone i nowoczesne urządzenia. Jednym z nich jest Multi-Loader ML 6.0 od producenta Almacrawler. Multi-Loader ML 6.0 to urządzenie, które umożliwia transport ładunków i ułatwia prace montażowe.

 

Zaprojektowano je po to, by przyspieszać i usprawniać działanie nawet na niewielkich placach budowy lub w miejscach trudno dostępnych, gdzie tradycyjne środki transportu, takie jak wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe nie znajdują zastosowania.

 

2021 09 56 5

 

Ten multifunkcyjny transporter to niewielki sprzęt o ogromnych możliwościach. Platforma załadowcza o wymiarach 3 x 1,42 m pozwala na bezpieczny transport długich i ciężkich elementów konstrukcyjnych lub pakietów szyb o łącznej masie do 6000 kg, nawet po nierównym terenie i znacznych spadkach do 15o.

 

Zamontowany HDS pozwala podać jednorazowo ładunki o wadze do 990 kg, na wysokość 6,8 m lub skorzystać z wysięgu bocznego o długości 4 m. Te funkcjonalności pozwalają na jednoczesny transport i montaż dużych i ciężkich elementów.

 

Urządzenie wyposażone jest również w funkcje poprawiające mobilność i bezpieczeństwo jazdy. Niebrudzące gąsienice zostały wzmocnione, aby maksymalnie zmniejszyć nacisk na podłoże.

 

Swoją wyjątkowość MultiLoader ML 6.0 zawdzięcza opatentowanemu przez producenta systemie Bi-Levelling, który w praktyce zapewnia samopoziomowanie się podwozia podczas jazdy w obu osiach do 15°. To właśnie ta funkcja pozwala na bezpieczne przewożenie ładunków przez niestabilny i pochyły teren oraz późniejszy montaż za pomocą HDS’u.

 

2021 09 56 6

 

Maszyna zasilana jest na dwa sposoby – poprzez silnik elektryczny z pakietem akumulatorów litowojonowych oraz silnik spalinowy typu diesel. Ten drugi jest wymagany do obsługi HDS’u.

 

MultiLoader ML 6.0 dopuszcza modyfikacje również na placu budowy. W celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej istnieje możliwość demontażu HDS’u, co ciekawe również silnika spalinowego oraz zamontowanie zestawu kłonic, który pozwala znacznie zwiększyć objętość przewożonych ładunków.

 

Korzystnym rozwiązaniem okazuje się wynajem takiego urządzenia. Ubezpieczenie, serwis czy też modernizacja sprzętu jest wtedy po stronie dostawcy. Wynajmujący ma możliwość korzystania z urządzeń najnowszej generacji bez konieczności inwestowania wysokich kwot pieniężnych.

 

2021 09 56 7

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2021  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.