Australijska firma QUATTROLIFTS jest znanym na całym świecie dostawcą sprzętu do podnoszenia szkła. Dzięki wprowadzanym innowacjom i ciągłemu rozwojowi parku maszynowego praca ze szkłem staje się szybsza i łatwiejsza.

 

2021 09 58 1

 Nomad 400

 

Od 2006 roku QUATTROLIFTS dostarcza innowacyjne maszyny do podnoszenia szkła, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów na transport większych i cięższych wyrobów szklanych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych.

 

W związku z tym nasz zespół pracował nad skonstruowaniem maszyny, która mogłaby z łatwością podnosić ciężkie tafle szklane, montować je z najwyższą dokładnością, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo pracowników.

 

Ricardo Carlei, założyciel QUATTROLIFTS, jest kręgarzem i konsultantem ds. BHP. Współpracował z takimi firmami jak Pilkington Glass, aby znaleźć rozwiązania pozwalające wyeliminować okaleczające urazy, które nękają pracowników szklarstwa. Wiele z tych obrażeń spowodowało u pracowników trwałe kalectwo – miały więc ogromny wpływ na ich pracę oraz życie osobiste.

 

2021 09 58 2

 Mule 300

 

Obecnie bezpieczeństwo personelu jest najważniejsze, minęły bowiem czasy, gdy od 6 do 10 mężczyzn ryzykowało obrażenia podczas przenoszenia lub montażu dużych i ciężkich szyb o wadze do 400 kg.

 

Teraz można to osiągnąć w sposób bezpieczny i ekonomiczny, a dodatkowo angażując przy tym mniej osób – wystarczy wykorzystać urządzenie NOMAD 400 produkowane przez QUATTROLIFTS

 

2021 09 58 3

 Express 200CW

 

Wprowadzony na rynek ponad 14 lat temu NOMAD 200 był pierwszą maszyną wynalezioną przez QUATTROLIFTS, która zapoczątkowała rewolucję w przemyśle szklarskim i okiennym ze względu na możliwość wykorzystania jej w zakładzie produkcyjnym do załadunku i rozładunku ciężarówek lub regałów magazynowych, a także przemieszczania i obracania tafli szklanych na stołach roboczych krawędziarek i maszyn do ciecia szkła.

 

W przypadku pracy na miejscu budowy NOMAD zapewnia wygodny i szybki montaż oraz transport z tyłu furgonetki, a następnie złożenie i przygotowanie do pracy w zaledwie kilka minut, gdy pracownicy dotrą na budowę. NOMAD może podnosić, przesuwać i obracać panele szklane, a także montować je na fasadzie z wnętrza pomieszczeń - wykorzystując do tego przemyślane i precyzyjne regulacje układu trzymającego szkło.

 

Ewolucja NOMADA to także wprowadzenie opcjonalnych akcesoriów, takich jak:
- zestawy nóg z wysięgnikami - dla lepszej stabilności na pochyłym terenie i w razie konieczności obracania przenoszonej tafli szkła w różnych płaszczyznach (pionie i poziomie) – co jest potrzebne przy montażu w pomieszczeniach o małej wysokości,
- podnośniki do ram okiennych – do przenoszenia kompletnych dużych okien,
- zestawy kół terenowych – do prac na niestabilnych i nierównych powierzchniach, takich jak trawniki, podłoże żwirowe.

 

2021 09 58 4

 Omni 400

 

Zwrotność Nomada podczas poruszania się robi wrażenie, tak samo, jak jego zdolność do rekonfiguracji do mniejszych rozmiarów, które pozwalają, aby maszyna przejechała (zmieściła się) przez drzwi.

 

Widząc zalety NOMAD klienci wyrazili też potrzebę transportu płyt szklanych w zakładzie produkcyjnym, jeśli suwnice nie są dostępne. Doprowadziło to do opracowania przez QUATTROLIFTS w 2006 roku drugiej maszyny - MULE 300.

 

Mule to mobilna maszyna, która może być obsługiwana przez jedną osobę. Urządzenie używane jest do załadunku i rozładunku ciężarówek, a także do dostarczania tafli szklanych na maszyny do szlifowania i polerowania krawędzi oraz na oraz na linie do produkcji szyb zespolonych

 

Mule została zaprojektowana z innowacyjnym systemem wahadłowej przeciwwagi, który pozwolił konstruować maszynę z wąskimi wymiarami stopy - szerokości 1500 mm dla przednie stopy i 675 mm dla tylnej stopy, co pozwala tej maszynie pracować w ograniczonej przestrzeni.

 

2021 09 58 5

 Horizon Auto Drive 350

 

Cztery obrotowe kółka ze sterowanymi hamulcami umożliwiają jednej osobie łatwe i bezpieczne prowadzenie w pełni załadowanej MULE na bardzo małej przestrzeni roboczej. Mule jest również wyposażona w regulowaną podstawę, która umożliwia podnoszenie szerokich i wąskich stelaży z taflami szklanymi.

 

W 2008 roku QUATTROLIFTS opracowało następne urządzenie EXPRESS 150, z prawdziwie innowacyjną konstrukcją, która umożliwia bezpieczną obsługę/ transport szkła w wysokich budynkach i w ciasnych przestrzeniach roboczych.

 

Express 150 można łatwo zdemontować, załadować do furgonetki i ponownie złożyć w ciągu kilku minut. Części maszyny można z łatwością wnosić po schodach, dzięki czemu szklarze mogą bezpiecznie i wygodnie pracować na wielu piętrach w budynku.

 

Wkrótce opracowano bardziej wytrzymałą wersję - EXPRESS 200S. Została ona też standardowo wyposażona w przesuw boczny do szklenia fasady budynku, które jest realizowane z poszczególnych jego kondygnacji. EXPRESS 200S jest cięższą maszyną, ale daje pracownikom szklarskim większą zdolność do obsługi ciężkiego szkła w ciasnych przestrzeniach roboczych.

 

Po uzyskaniu większej liczby opinii od klientów, firma QUATTROLFTS wprowadziła swoją pierwszą ręczną maszynę z pełną przeciwwagą. Dzięki temu EXPRESS 200S stał się prawdziwie wszechstronną maszyną, która może być używana z przeciwwagą lub bez niej, w zależności od wymaganego zastosowania.

 

2021 09 58 6

 Omni 800

 

EXPRESS 200CW to maszyna z pełną przeciwwagą, zaprojektowana tak, aby jedna do dwóch osób mogła przenosić do 200 kg szkła. Express 200CW można łatwo transportować wewnątrz furgonetki.

 

Maszyna jest na tyle mała, że może pracować w ciasnych i ograniczonych przestrzeniach. EXPRESS 200CW jest standardowo wyposażony w:
- przesuw boczny do precyzyjnego montażu szkła,
- obrót szkła o 360o,
- funkcję umożliwiającą obrót tafli szkła na bok maszyny, co ułatwia transport przez wąskie drzwi,
- pochylenie masztu do przodu i do tyłu, aby umożliwić precyzyjne włożenie oszklenia w górne kwatery fasady,
- dwie przyssawki 300 mm na regulowanym ramieniu załadowczym,
- duże koła 300 mm do pracy na nierównych powierzchniach,
- łatwo regulowaną podstawę w celu zwiększenia i zmniejszenia powierzchni zajmowanej przez maszynę oraz zmianę jej udźwigu od 100 do 200 kg.

 

Jeśli wymagane jest rozwiązanie do podnoszenia tafli szkła w warsztacie, linia maszyn HORIZON ma wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko i bezpiecznie wykonać pracę.

 

HORIZON Auto Drive 350 to idealna maszyna do transportu szkła w warsztacie. Dzięki możliwości pochylania szkła w poziomie maszyna ta ułatwia pracę układania szkła na płaskich powierzchniach i jego ponownego podnoszenia.
- udźwig do 350 kg,
- samobieżne tylne koła z elektryczny napędem,
- przesunięcie boczne dla precyzyjnego ruchu,
- przesunięcie do przodu zapewnia precyzję montażu szkła,
- obrót o 360o i regulacja boczna o 70o,
- obsługa jednoosobowa,
- podnoszenie i obrót tafli szkła od położenia poziomego do pionowego,
- idealne urządzenie do układania szkła na stołach do rozkroju,
- ładuje ciężarówki, maszyny do obróbki krawędzi i piece do hartowania,
- niezależny system próżniowy z zasilaniem 12 V,
- dwie baterie 24V 100AmpHr.

 

Często w dzisiejszym przemyśle firmy muszą podnosić szkło na coraz większą wysokość. Aby pomóc rozwiązać ten problem, firma QUATTROLIFTS stworzyła linię OMNI.

 

Jeśli wymagane jest przeszklenie budynku do 5 kondygnacji, OMNI 800 może być przymocowana do wózka widłowego z wysięgnikiem teleskopowym - jest idealną maszyną, aby umożliwić realizowanie tak niewygodnego rodzaju przeszklenia.

 

OMNI 800 to maszyna, która jest podłączona do wózka widłowego i może być używana wewnątrz i na zewnątrz budynku, aby umożliwić bezpieczny i efektywny montaż oszklenia i okien o wadze do 800 kg. W zestawie znajdują się dwa bezprzewodowe piloty, którymi może sterować kierowca wózka widłowego lub operator stojący wewnątrz budynku.

 

Każdy pilot może obsługiwać precyzyjnych ruchów OMNI 800:
1. obrót o 360o,
2. przesunięcie boczne - 300 mm,
3. obrót boczny w zakresie 40o: o 20o w lewo i o 20w prawo,
4. podnoszenie pionowe - 300 mm,
5. pochylenie tafli umieszczonej z przodu o 100o (z położenia pionowego do poziomego),
6. wysuwanie do przodu - 300 mm.

 

Zdalne sterowanie umożliwia wykonywanie wielu ruchów w tym samym czasie, dzięki czemu OMNI 800 jest bardzo elastyczną i precyzyjną maszyną, która pomaga firmom wykonywać trudne prace związane ze szkleniem w wysokich budynkach, mieszkalnych i rezydencjach.

 

OMNI 800 ma podwójny system próżniowy z dwiema pompami i niezależnymi instalacjami próżniowymi, co oznacza, że jeśli jedna pompa próżniowa lub cała jedna instalacja/linia ulegnie awarii, drugi system próżniowy nadal zabezpieczy szybę lub okno, aby zakończyć montaż.

 

Instalacje próżniowe są bezpiecznie zamknięte i przechodzą przez centralny węzeł, co zapewnia mniejsze prawdopodobieństwo splątania lub uszkodzenia instalacji próżniowej podczas procesu montażu oszklenia.

 

Wszystkimi ruchami OMNI 800 sterują elektryczne siłowniki zasilane bateryjnie, a akumulatory są bezpiecznie umieszczone w maszynie. Oznacza to również, że OMNI jest całkowicie niezależnym systemem od wózka widłowego lub wysięgnika teleskopowego.

 

OMNI 800 jest standardowo wyposażony w dwie przyssawki średnicy 400 mm i cztery o średnicy 300 mm, które można regulować w pozycji pionowej i poziomej.

 

Przyssawki próżniowe można łatwo odłączyć i zdjąć w razie potrzeby. Wszystkie te cechy sprawiają, że OMNI 800 jest niezawodną maszyną, która jest łatwa w serwisowaniu i naprawie w przypadku pojawienia się problemu.

 

Jeśli potrzebujesz maszyny, którą można przyczepić do wózka widłowego i która może pracować w magazynie lub fabryce, aby przenosić szkło z regałów, stołów i wózków, OMNI 400 jest właśnie dla Ciebie. OMNI 400 jest przymocowany do wózka widłowego, a bezprzewodowy pilot umożliwia operatorowi wózka widłowego pochylenie szkła pod odpowiednim kątem i uruchomienie pomp próżniowych do podnoszenia szkła o wadze do 400 kg.

 

OMNI 400 umożliwia pochylanie szyby do przodu i do tyłu o 110o za pomocą pilota. Operatorzy mogą również bezpiecznie obracać szkło o 360o. Szkło można też obrócić po obu stronach widłowego, aby umożliwić wózkowi z OMNI i szkłem jazdę w wąskich korytarzach.

 

Standardem w OMNI 400 jest innowacyjny podwójny system próżniowy z dwiema pompami próżniowymi i podwójnymi liniami próżniowymi. Sześć przyssawek o średnicy 300 mm jest regulowanych i można je łatwo odłączyć i zdjąć w razie potrzeby.

 

Tak więc, jeśli potrzebujesz bezpiecznie oszklić na miejscu budowy wysoko położone okna, OMNI 800 jest idealny do tego zadania. Jeśli potrzebujesz pomocy w fabryce, aby bezpiecznie przenosić szkło do 400 kg, OMNI 400 będzie właściwym wyborem.

 

Nie jesteś pewien, czy widzisz odpowiednią maszynę w naszej aktualnej ofercie? Ściśle współpracujemy z ekspertami z branży i zawsze chętnie będziemy współpracować z Tobą, aby stworzyć niestandardowe rozwiązanie dla Twojego miejsca pracy. Jesteśmy dumni z oferowanego poziomu jakości i bezpieczeństwa, jaki możemy zapewnić naszym klientom.

 

QUATTROLIFTS będzie nadal rozwijać maszyny i urządzenia do przenoszenia szkła, które pomogą ludziom pracującym ze szkłem w ich zakładach produkcyjnych i na miejscu budowy. Od naszej maszyny EXPRESS, która oferuje konstrukcje idealne do montażu elementów szklanych we wnętrzach i ciasnych przestrzeniach na miejscu budowy, po roboty VECTOR i OMNI, które pozwalają na udźwig do 800 kg w niewygodnych i trudnych lokalizacjach, QUATTROLIFTS z pewnością ma rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb.

 

2021 09 58 7

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2021  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.