Nowe szkło Guardian SunGuard® SNX 70 — światło, wygoda i elegancja — z każdej perspektywy Firma Guardian Glass Europe wprowadziła na rynek najnowszy produkt z wiodącej serii produktów SunGuard® eXtraSelective — Guardian SunGuard® SNX 70.

 

20211201 42424 snx70 widok z zewnatrz do wewnatrz

 SunGuard SNX 70 - widok z zewnatrz - do wnętrza

 

SunGuard SNX 70 to nowe szkło powlekane potrójną warstwą srebra, które pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej kontroli słonecznej, oferuje przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolację termiczną. Ponadto produkt cechuje wyjątkowo czysty, naturalny wygląd i subtelny poziom odbicia światła, co wpływa na jednolitą estetykę w zakresie konturów pod różnymi kątami obserwacji.

 

Oznacza to, że SunGuard SNX 70 pozwala architektom wprowadzać więcej naturalnego światła, oferuje możliwość poprawy efektywności energetycznej i komfortu mieszkańców przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej estetyki projektu. To z kolei może prowadzić do poprawy samopoczucia użytkowników i jest szczególnie istotne w przypadku budynków biurowych, ochrony zdrowia i szkół, gdzie wyższy poziom naturalnego światła może sprzyjać koncentracji, regeneracji i nauce.

 

20211201 42434 snx70 widok z wewnatrz na zewnatrz

  SunGuard SNX 70 - widok z wnętrza - na zewnatrz 

 

Szkło jest szczególnie efektywne w połączeniu z bazowym szkłem Guardian UltraClear® — w wersji SunGuard SNX 70 Ultra. W standardowych zestawach jednokomorowych oferuje przepuszczalność światła na poziomie 68%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego na poziomie 32% oraz wartość Ug równą 1,0 W/m2K.

 

Równie imponujące są parametry w zestawach dwukomorowych: przepuszczalność światła 62%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego wynoszący 30% i wartość Ug 0,5 W/m2K. Znakomita przezroczystość szkła oznacza również, że widok zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz jest bardziej realistyczny.


SunGuard SNX 70 może również pomóc w uzyskaniu certyfikacji środowiskowej. Jako część gamy SunGuard w Europie i Rosji, SunGuard SNX 70 posiada deklarację EPD (Environmental Product Declaration) i zostało niezależnie ocenione w ramach programu środowiskowego Cradle to Cradle Certified™ Products, uzyskując certyfikat Bronze.

 

20211201 42429 snx70 widok z zewnatrz do wewnatrz

 SunGuard SNX 70 - widok z zewnatrz - do wnętrza

 

Pod względem estetyki współczynnik odbicia zewnętrznego wynoszący 13% pomaga nadać budynkom elegancki charakter, dzięki czemu mogą wyróżnić się na tle otoczenia i być bardziej atrakcyjne w odbiorze.

 

Andras Kovacs, kierownik ds. produktów w dziale komercjalizacji w Guardian Glass Europe, mówi: „Architekci często musieli iść na kompromis w kwestii ogólnego wyglądu fasady, w przypadku szkła o wysokiej efektywności. Teraz SNX 70 oferuje idealną równowagę między kontrolą światła słonecznego, naturalnym przenikaniem światła i imponująco czystą estetyką”.

 

Szkło SNX 70 jest dostępne zarówno w wersji odprężonej, jak i z możliwością obróbki cieplnej (HT).

 

Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić próbkę produktu, odwiedź stronę pod adresem guardianglass.com

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.