Dzięki nowemu kształtownikowi skrzydła heroal D 72 PF EM i zoptymalizowanej konstrukcji można zmniejszyć liczbę kroków roboczych i zaoszczędzić materiał, a także skrócić czas realizacji w warsztacie nawet o 20%.

 

Proces obróbki jest tym samym nie tylko znacznie łatwiejszy, ale także niezwykle wydajny – bez konieczności rezygnacji z pragmatycznej logiki systemu drzwiowego heroal D 72.

 

Jako wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie heroal D 72 PF EM ze swoimi opcjami wyposażenia i designu jest przy tym dokładnie dopasowany do wymagań rynku drzwi wejściowych do domu.

 

20220107heroal D 72 PF EM

Nowy kształtownik skrzydła heroal D 72 PF EM został stworzony w oparciu o sprawdzoną logikę systemu drzwiowego heroal D 72, a wyróżniające go cechy to łatwa i wydajna obróbka. © heroal

 

Znany system drzwi wejściowych do domów i obiektów heroal D 72 oferuje fenomenalną różnorodność wzornictwa przy najlepszych właściwościach w zakresie wydajności. Nowy kształtownik skrzydła heroal D 72 PF EM oferuje dodatkową możliwość produkcji drzwi, pozwalającą na wyjątkowo szybką i ekonomiczną obróbkę ze zredukowanymi opcjami wyposażenia i designu.

 

Geometria kształtownika łącznie ze stałym węgarkiem wewnętrznym bez listwy przyszybowej (PF = „Panel Fixed”) skonstruowana jest pod standaryzowaną grubość wypełnienia drzwi. Te i inne rozwiązania konstrukcyjne zapewniają łatwiejszą i wydajniejszą produkcję (EM = „Easy Mount“) bez konieczności rezygnacji z przemyślanej logiki systemu drzwi heroal D 72.

 

Skraca to czas obróbki całego systemu i upraszcza montaż – także na miejscu budowy – dzięki ograniczeniu liczby etapów obróbki. Potrzebne narzędzia także nie różnią się od narzędzi wymaganych w przypadku systemu heroal D 72, nie ma zatem konieczności dokonywania dodatkowych inwestycji.

 

 

Konstrukcyjne rozwiązania ułatwiające obróbkę
Nowa geometria mostka izolacyjnego kształtownika skrzydła heroal D 72 PF EM umożliwia zabezpieczenie przed wypaczaniem się drzwi bez dodatkowych etapów produkcji.

 

W ten sposób przestają być konieczne zwykłe prace przy zespoleniu kształtownika i wkładkach sprężynujących, co sprawia, że obróbka jest łatwiejsza, szybsza i bezpieczniejsza. Mostek izolacyjny służy przy tym jako zewnętrzna pół szala i jako uchwyt odwracalnej listwy montażowej do mocowania wypełnienia.

 

Odwracalne mocowanie wypełnienia
Odwracalne mocowanie wypełnienia – w porównaniu z cało powierzchniowym klejeniem panelu klejami dwuskładnikowymi – jest nie tylko najbardziej wydajnym i bezpiecznym pod kątem procesów roboczych rodzajem montażu wypełnienia, jest ono również jeszcze szybsze i łatwiejsze: do mocowania nie są konieczne żadne wstępne obróbki kształtownika.

 

Zamiast znanych mechanicznych kołków zabezpieczających wypełnienie drzwi połączone jest z kształtownikiem skrzydła obwodowym kształtownikiem klipsowym. Przestaje być konieczne nawet wmontowanie sznura uszczelniającego.

 

Stały węgarek wewnętrzny
W związku z tym, że kształtownik skrzydła drzwi obywa się bez listwy przyszybowej, obróbka jest wyjątkowo szybka i łatwa. Kształtownik skrzydła ze stałym węgarkiem wewnętrznym skonstruowany jest pod standardową grubość wypełnienia drzwi wynoszącą 48 mm. Żadne dodatkowe obróbki przy wypełnieniu drzwi nie są konieczne.

 

Ulepszone uszczelnienie i izolacja
Wulkanizowane narożniki łączą uszczelnienie zamknięcia drzwi z nową okuciową nakładką izolującą, dzięki czemu używanie tradycyjnych klinów uszczelniających przestaje być potrzebne. Eliminuje to potrzebę czasochłonnych czynności obróbki i zmniejsza ilość używanego materiału.

 

Nowa okuciowa nakładka uszczelniająca wykonana jest z termoplastycznego elastomeru (TPE) i umożliwia optymalne zamknięcie wypełnienia drzwi od strony płyty z motywem.

 

Kształtownik skrzydła osadzony za ogranicznikiem
Dzięki kształtownikowi skrzydła osadzonemu za ogranicznikiem wyeliminowana zostaje bruzda zewnętrzna i po stronie zewnętrznej przestaje być konieczne dotrzymywanie wymiarów szczeliny. Do strony wewnętrznej można zastosować skrzydło zlicowane lub nakładane. Przy zastosowaniu nakładanego kształtownika skrzydła nie jest już potrzebna ani bruzda wewnętrzna, ani zewnętrzna.

 

Zapinany próg
Zgodnie z prostą i wydajną produkcją kształtownika skrzydła heroal D 72 PF EM można dodać do kompletu drzwi obok klasycznego rozwiązania progu dokręcanego do ościeżnicy zastosować nowe, 2-częściowe rozwiązanie progu ciągłego. Łączy ono atuty ciągłej konstrukcji progu, biegnącej pod ramą z zaletami przylegającego uszczelnienia zamknięcia drzwi w przypadku progu dokręcanego do ościeżnicy.

 

Ponadto kształtowniki są jedynie wpinane. W ten sposób można zoptymalizować i elastycznie dopasować czas obróbki do danego zlecenia i wytycznych klienta.

 

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.heroal.com

 


heroal – rodzina systemów aluminiowych
Jako producent aluminiowych rozwiązań systemowych do rolet, ochrony przeciwsłonecznej, bram rolowanych, okien, drzwi, drzwi przesuwnych, fasad i zadaszenie tarasowe, heroal jest jednym z międzynarodowych liderów rynku. Założona w 1874 roku rodzinna firma zatrudnia ponad 800 osób w swojej siedzibie głównej w Verl w Niemczech oraz w Ameryce Północnej i Europie.

 

heroal jest zaangażowany w budowę zrównoważonych budynków w projektach mieszkaniowych i komercyjnych na całym świecie. Koncentruje się na innowacyjnych systemach wysokiej jakości dla producentów, architektów, projektantów, inwestorów i właścicieli budynków.

 

Produkty heroal charakteryzują się pierwszorzędną jakością, wiodącymi w branży opcjami dostosowywania oraz doradztwem i usługami na każdym etapie cyklu życia budynku. Systemy heroal są projektowane i produkowane w Niemczech.


Więcej informacji jest dostępnych na www.heroal.com 

 

Media społecznościowe:
Facebook: https://www.facebook.com/heroal.Deutschland
https://www.facebook.com/heroal.international
Instagram: https://www.instagram.com/heroal/
Pinterest: https://www.pinterest.de/heroalJohannHenkenjohann/
YouTube: https://www.youtube.com/user/heroalVerl/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/heroal---johann-henkenjohann-gmbh-&-co.-kg/

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.