Pod koniec 2021 roku firma AWILUX uruchomiła nową halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią socjalno-biurową. Obejmujący ponad 6.000 m2 nowy obiekt AWILUX stanowi część czterohektarowego zakładu produkującego stolarkę okienno-drzwiową w klasie premium.

 

 20220109AWILUX nowa hala 3

 

Mimo niesprzyjających warunków epidemiologicznych, firma AWILUX poszerza ofertę produktową i kontynuuje rozpoczęte inwestycje. Jedną z nich jest obejmująca około 3.000 m2 hala do produkcji stolarki aluminiowej, wyposażona w nowoczesne maszyny do produkcji.

 

20220109AWILUX nowa hala 4

 

Kolejne 3.000 m2 stanowi magazyn wyrobów gotowych. Powierzchnia socjalno-biurowa w nowo powstałym obiekcie to dodatkowe 800 m2. W ramach tej inwestycji powstała także wiata do przechowywania szyb zespolonych.

 

Rozwój na przekór trudnościom

Rozbudowa nowej części zakładu AWILUX rozpoczęła się pod koniec grudnia 2020 roku, a w listopadzie 2021 roku obiekt został oddany do użytku. W ten sposób powiększono część produkcyjną działu produkcji okien i drzwi z aluminium oraz powierzchnię przeznaczoną do kompletacji i przygotowania wysyłek.

 

20220109AWILUX nowa hala 9

 

Uruchomiony został również magazyn wyrobów gotowych oraz szyb zespolonych, a zwiększający się zespół pracowników AWILUX zyskał nowe pomieszczenia biurowe i socjalne. Wraz z rozbudową zakładu, zmieniła się także organizacja ruchu w firmie – uruchomiony został nowy wjazd na teren zakładu od ulicy Geodetów.

 

20220109AWILUX nowa hala 6

 

Jak komentuje Marek Sprengel, prezes firmy AWILUX, wraz z zakończeniem budowy nowej hali produkcyjnej oraz magazynu wyrobów gotowych, zwiększono również zatrudnienie do niemal 300 osób: - Wierzymy, że dotykające całą branżę w 2021 roku problemy surowcowe będą powoli zanikać i w roku 2022 będziemy mogli w pełni wykorzystać nasze moce produkcyjne.

 

20220109AWILUX nowa hala 8

 

Obecnie łączna powierzchnia zakładu AWILUX to ponad 40 000 m2 – z czego obiekty pod dachem zajmują około 15 000 m2. Obejmują one powierzchnię produkcyjną i magazynową oraz obiekty socjalno-biurowe.

20220109AWILUX nowa hala 13


Dodatkowe informacje o firmie Awilux:
Awilux Polska oferuje nowoczesne rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku. Duży nacisk kładzie na solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokład-ność wykonania. Do priorytetów należy terminowość i sprawne realizowanie zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.