Glaston SPEED BOX to szybka linia do produkcji szkła izolacyjnego, która wytwarza zespolenia jednokomorowe, dwukomorowe i trzykomorowe szyby w najkrótszych możliwych czasach cyklu.

 

 2022 03 32 1

Pomagamy naszym klientom maksymalnie zminimalizować koszty produkcji

 

Obecny trend zwiększający udział w produkcji zespoleń 2 a nawet 3 komorowych spowodował intensywny nacisk na rozwój wydajności produkcyjnych linii do zespoleń. Jeszcze kilka lat temu udział w produkcji szyb zespolonych dwukomorowych w stosunku do jednokomorowych wynosił 20% do 80%.

 

Od kilku lat widzimy tendencję wzrostową, jeśli chodzi o udział zespoleń dwukomorowych. Obecnie jest on szacowany na poziomie 60% i stale się zwiększa.

 

 2022 03 32 2

Precyzyjne, automatyczne nakładanie nitki butylu na ramki dystansowe uwzględniające zróżnicowanie ramek na gięte oraz cięte

 

Poza tym szyby zespolone osiągają coraz większe wymiary i można je stosować nie tylko w oknach czy fasadach budynków, ale również w przemyśle chłodniczym, kolejowym czy morskim.

 

To z kolei powoduje, iż oprócz dodatkowych komór mamy do czynienia z większą powierzchnią tafli szklanych, co ma duży wpływ na cykl czasu produkcyjnego.

 

 

 2022 03 32 3

Zredukowanie czasu cyklu dzięki wyeliminowaniu sekwencyjnego procesu napełniania gazem. Zredukowanie do pojedynczego cyklu procesu gazowania w przypadku zespoleń dwukomorowych. Zredukowanie do pojedynczego cyklu procesu prasowania w przypadku zespoleń dwukomorowych celem ochrony wstęgi butylowej

 

Rozwiązaniem, które najczęściej jest oferowane, aby zapewnić odpowiedni czas pracy całej linii jest stosowanie dwóch stacji do manualnego nakładania ramek, co niestety wiąże się ze stworzeniem drugiego stanowiska pracy oraz wymaga większej liczby pracowników.

 

Manualne nakładanie ramki wymaga również od operatora dużej uwagi oraz precyzji przy każdym pozycjonowaniu ramki na szkle.

 

 2022 03 32 4

Dynamiczny proces mieszania komponentu A z komponentem B dla zapewnienia wysokiej homogenicznej jakości szczeliwa przy maksymalnym natężeniu przepływu i najwyższej prędkości aplikacji. Zastosowanie dynamicznego mechanicznego miksera pozwala na zredukowanie kosztów w wyniku zmniejszonych strat do minimum zużycia szczeliwa

 

Stosowanie różnych rodzajów ramki, które mają zmienną sztywność zdecydowanie utrudnia pracownikowi pozycjonowanie, tym bardziej, że wcześniej na ramce zostaje już nałożona klejąca „wstęga” butylowa.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, mającym na celu zwiększenie wydajności produkcyjnych przy minimalnej liczbie pracowników wymaganych do obsługi – oferowana jest szybka linia Speed Box – rozwiązanie na które decydują się coraz częściej przetwórcy szkła.

 

Linia ta jest wyposażona w trzy zautomatyzowane systemy modułowe: automatyczne nakładanie ramki, butylowanie oraz zasypywanie sitem molekularnym. Każdy z modułów umożliwia dowolne konfigurowani i rozbudowywanie w zależności od potrzeb.

 

 2022 03 32 5

Najkrótsze czasy cyklu, dzięki równoległym operacjom napełniania sitem molekularnym ramek dystansowych

 

Możemy w pierwszej fazie inwestycji zdecydować o automatyzacji nakładania ramki, w późniejszym etapie dodać automatyczne butylowanie a w kolejnym automatyczne zasypywanie sitem molekularnym.

 

W konwencjonalnym rozwiązaniu każdy z powyższych procesów wymaga urządzeń oraz dodatkowych stanowisk pracy na poszczególnych procesach, gdzie w przypadku szybkiej linii do zespoleń liczba tych urządzeń, aby zapewnić odpowiednio krótki cykl produkcyjny - powinna być podwojona.

 

 

Warto też wiedzieć
Szybkie, zsynchronizowane napełnianie gazem obu przestrzeni w zespoleniu dwukomorowym. W trybie tandem składanie dwóch jednostek zespoleń w tym samym czasie o różnej grubości całkowitej zespoleń. Zoptymalizowany i ekonomiczny proces napełniania gazem przy minimalnym jego zużyciu. Opatentowany proces gazowania pozwalający zaoszczędzić zużycie gazu.

 

 

Oto powody, dla których Glaston SPEED to najlepszy wybór:

1. Produkcja dwukomorowej szyby w tym samym czasie, w którym inne linie produkują szyby jednokomorowe.

2. Idealnie zaprojektowane poszczególne etapy pracy.

3. Zapewnienie powtarzalności w produkcji nawet przy bardzo zróżnicowanyny tzw. mixie produkcyjnym.

4. Dzięki zastosowanemu opatentowanego rozwiązaniu szkło podczas transportu w pozycji pionowej na linii produkcyjnej jest podtrzymywane bezdotykowo za pomocą poduszki powietrznej. Rozwiązanie to zapobiega uszkodzeniom powłok niskoemisyjnych (Low-E) oraz powstawaniu ewentualnych zabrudzeń mogących powstać w procesie mycia.

5. Specjalnie zaprojektowane pasy w kształcie litery V zapobiegają ich zabrudzeniom, a tym samym zapewniające ich długą żywotność.

 

2022 03 32 1a

 

2022 03 32 1b

(kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.