Austriacka firma Schraml Glastechnik powraca! Po długim okresie rozwoju, oprócz intensywnych przygotowań do prezentacji nowych wiertarek topDRILL, niedawno wprowadziła na rynek kompletną linię technologiczną do obróbki szkła - combiFIN.

 

2022 03 40 1

 

CombiFIN to połączenie różnych urządzeń, tworzących inteligentną linię do obróbki szkła. Składa się co do zasady z następujących pojedynczych systemów:
- maszyny GLX do szlifowania i polerowania formatek szklanych o kształcie prostokątów lub o kształcie nieregularnym – opcjonalnie z systemem do wymiany narzędzi,
- centrum wiertarskiego i frezarskiego MRX z obustronną obróbką – opcjonalnie z głowicą do ciecia strumieniem wody,
- myjki do szkła topCLEAR z czterema lub sześcioma szczotkami do różnych grubości szkła,
- urządzeń do uzdatniania wody lub wyposażenia powiązanego z rozwiązaniami logistycznymi i transportowymi.

 

 

Cechy wyróżniające GLX P1:
- Kompleksowa ochrona przed rozpryskami wody (rozpyloną wodą).
- Poduszki wodne do przesuwania tafli.
- Obsługa małych formatek szkła także w wersji standardowej.
- Wygodny dostęp do konserwacji i przemyślana koncepcja serwisu.
- Czas cyklu skrócony o połowę w porównaniu z maszynami typu „all-in-one”.
- Znacznie lepsza jakość szlifowania dzięki specjalizacji głowicy szlifujące.j
- Prosta obróbka krawędzi fazowanych i kształtów specjalnych z zaokrągleniami.
- Pełna integracja bez ograniczania niezależności – umożliwia elastyczne zastosowanie w zależności od potrzeb.

 

 

2022 03 40 2

 

 

Cechy wyróżniające MRX G7:
- 10-pozycyjna obrotowa/rewolwrowa głowica wiertarska z przodu i z tyłu, z preselekcją narzędzi.
- Dynamiczne taśmy próżniowe z funkcją rozpoznawania kształtu.
- Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja.
- Elastyczność we wszystkich kierunkach.
- Wiercenie i pogłębianie otworów z obu stron, w najbardziej indywidualnym wykonaniu.
- Frezowanie bez ograniczeń technicznych w zakresie wielkości i kształtu.
- Nowo opracowana funkcja polerowania wycięć wewnętrznych.
- Bezproblemowa wymiana narzędzia również już podczas obróbki po przeciwnej stronie.
- Wymiana narzędzi i głowica rewolwerowa sterowane teraz również przez serwonapędy.
 

 

 

 

2022 03 40 3Szczególną cechą tego systemu jest to, że został on opracowany w ścisłej współpracy pomiędzy LiSEC i Schraml Glastechnik, dzięki czemu wykorzystano synergię know-how obu firm. Horst Schraml, dyrektor zarządzający firmy Schraml Glastechnik, przedstawia zalety i unikalne cechy tego systemu:

 

W jaki sposób maszyny są ze sobą połączone?

 

Horst Schraml: Maszyny są połączone w automatyczną sieć. Sterowanie i programowanie jest więc konieczne tylko na jednej maszynie. W razie potrzeby systemy mogą być również używane oddzielnie i niezależnie od siebie.

 

Jak skomplikowana jest obsługa urządzenia combiFIN?
Horst Schraml: Obsługa jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku złożonych systemów all-in-one. Urządzenie combiFIN jest też bardzo wydajne, co wynika z odpowiedniego przetwarzania danych. Można je programować albo w biurze, albo bezpośrednio w hali produkcyjnej, istnieje też możliwość połączenia tych czynności.

 

Jakie czasy cyklu produkcyjnego można osiągnąć za pomocą urządzenia combiFIN?
Horst Schraml: Dzięki podziałowi obróbki na co najmniej dwa urządzenia, czas cyklu ulega znacznemu skróceniu. Prawie wszystkie drzwi szklane, ścianki działowe i podobne produkty są w pełni gotowe w czasie krótszym niż pięć minut.

 

Jakie kształty specjalne mogą być obrabiane?
Horst Schraml: Maszyna przetwarza prawie wszystkie rodzaje szkła litego z prostą krawędzią. Zaokrąglone i ścięte naroża mogą być obrabiane bez wydłużania czasu cyklu.
Przy wyborze odpowiedniej wielkości partii przetwarzanych wyrobów – klient może bez żadnych ograniczeń obrabiać, kolejno jedno po drugim, dowolne tafle szkła, o dowolnej grubości i lub kształcie.

 

Jak wydajny jest ten system?
Horst Schraml: Dzięki zastosowaniu standardowych komponentów z asortymentu modułowego LiSEC lub Schraml, linia produkcyjna jest stosunkowo niedroga. W połączeniu z wysoką wydajnością daje to korzystną ogólną efektywność.

 

Czy combiFIN jest gotowy na wyzwania nowej ery?
Horst Schraml: Systemy są zgodne z najnowszymi zdobyczami techniki, umożliwiają łączne stosowanie zarówno z wiertarką MRX, jak i RX. Wszystkie urządzenia do obróbki są opcjonalnie dostępne w dostawie z głowicą waterjet (do cięcia strumieniem wody) lub z szeregiem głowic do obróbki. Połączenia z zewnętrznymi dostawcami oprogramowania są wypróbowane, przetestowane i dostępne.

 

Linia combiFIN ma wszystkie atrybuty najnowocześniejszej technologii budowy maszyn i idealnie wpisuje się w koncepcję zPrzemysłu 4.0.

 

Możliwa jest zdalna konserwacja i zdalne sterowanie urządzeniem. Systemy mogą być ponadto skonfigurowane z dowolnym kierunkiem ruchu i w różnych stopniach rozbudowy. Jedynym ograniczeniem jest maksymalny rozmiar szkła, który obecnie wynosi 3.210 x 2.000 mm.

 

 

Firma Schraml Glastechnik GmbH działa w branży obróbki materiałów od 30 lat i od dawna jest wiodącym na świecie producentem pionowych wiertarek do szkła.
Od 2017 roku firma Schraml Glastechnik GmbH stała się częścią grupy LiSEC, dzięki czemu ma optymalny dostęp do jej zaplecza rozwojowego i produkcyjnego.
Prezentacja linii combiFIN oznacza duży przełom techniczny w działalności tego producenta instalacji przemysłowych. System ten jest dostosowany do aktualnych potrzeb klientów i oferuje nie tylko korzyści techniczne, ale również ekonomiczne/ finansowe.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt pod adresem www.schraml.com lub odwiedzenie strony internetowej combiFIN pod adresem www.combifin.com 

 

 

 2022 03 40 4

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.