Nowa wersja popularnego okucia podnoszono-przesuwnego Roto Patio Lift, dostępna jest teraz także do drzwi tarasowych z PVC. Wszechstronny system przeznaczony jest do różnych formatów skrzydeł o maks. masie 400 kg ze standardowych, jak i nowoczesnych wąskich profili Slim. Udoskonalone stalowe wózki gwarantują lekkie przesuwanie, a ich nowa konstrukcja 2 w 1 także szybszą i efektywniejszą produkcję.

 

Roto Patio Lift wszechstronny HS do profili z PVC

 Roto Patio Lift – uniwersalny system okuć podnoszono-przesuwnych oferuje nowe możliwości do profili z aluminium i PVC, w wersji standardowej i slim.

 

Zalety przesuwnych drzwi tarasowych typu HS, z dużymi skrzydłami, doświetlającymi wnętrza i gwarantującymi nieograniczony kontakt otoczeniem sprawiają, że są one coraz częstszym wyborem architektów i inwestorów. Aby ułatwić producentom szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby w zakresie różnych formatów skrzydeł, Roto wprowadza nową wersję systemu podnoszono-przesuwnego Roto Patio Lift do profili z PVC. Nowość umożliwia projektowanie drzwi tarasowych z dużymi skrzydłami – designerskich i komfortowych w obsłudze. Dzięki solidnym elementom okucie gwarantuje niezwodne działanie i odporność antywyważeniową w klasie RC 2.

 

 

Elegancki design – dzięki wąskim profilom…
Wszechstronny system Roto Patio Lift przeznaczony jest do profili aluminiowych i PVC z rowkami o szer. 16, 18 i 22 mm. Umożliwia mocowanie wszystkich elementów okucia na niewielkiej głębokości, dlatego może być stosowany do wąski profili typu Slim, które zwiększają powierzchnię szklenia i nadają całości subtelny, minimalistyczny wygląd.

 

20220505Roto Patio Lift wozki 400 kg 

Nowy wózek 2 w 1 pozwala na stosowanie obu rodzajów prętów łączących bez adapterów. Wózki ze „stali nierdzewnej plus” stworzono do wysokich wymagań antykorozyjnych i klas wagowych 400 kg 

 

… i ukrytym detalom
Nowoczesną estetykę drzwi tarasowych w systemie Roto Patio Lift podkreśli opcja eleganckiego zamknięcia z zasuwnicą "DesignLocking". Rolka ryglującą jest całkowicie schowana zasuwnicy i nie wystaje w obszar przejścia. Konstrukcja zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania drzwi bez ryzyka zahaczenia - szczególnie przez najmłodszych. Wszystkie zaczepy zlicowane są w ościeżnicy, co nadaje całości perfekcyjnie elegancki wygląd. Okucie Roto Patio Lift oferuje bogatą gamę akcesoriów, takich jak czop do mikrowentylacji czy amortyzatory zintegrowane z zasuwnicą, które zabezpieczają przed odbiciem klamki.

 

20220505Roto Patio Lift 2022 3 DesignLocking 1

 Zasuwnica "DesignLocking", podkreśla elegancki wygląd i zwiększa komfort użytkowania systemu.

 

Niezwykła płynność przesuwania nawet przy masie 400 kg
Nowy system okuć przeznaczony jest do stosowania w skrzydłach o maksymalnych wymiarach do: 3000 mm szerokości, 3100 mm wysokości i masie 400 kg. Nawet duże i ciężkie skrzydła przesuwają się płynnie i lekko, dzięki solidnym elementom, takim jak wózki ze stali nierdzewnej. Rolki na łożyskach kulkowych, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewniają niezawodne i trwałe działanie. Dodatkowo do realizacji w regionach o zwiększonych wymaganiach w zakresie ochrony przed korozją dostępne są innowacyjne wózki ze „stali nierdzewnej Plus”. Gwarantują pewne działanie systemu przez wiele lat np. w rejonach nadmorskich lub o dużej wilgotności.

 

Nowe wózki 2 w 1 – szybsza produkcja bez adapterów
Nowością udoskonalonego Roto Patio Lift w wariancie do skrzydeł o masie 300 i 400 kg jest innowacyjna konstrukcja wózka 2 w 1. Praktyczne rozwiązanie pozwala montować płaskie, ale także okrągłe pręty łączące – bez konieczności używania adapterów. Dzięki temu okucie montuje się szybko i łatwo, niezależnie od typu łącznika, oszczędzając czas na produkcji.

 

 

Ochrona antykorozyjna klasy 5 i więcej
System Roto Patio Lift gwarantuje podwyższoną ochronę antykorozyjną. Już w standardzie spełnia wymagania najwyższej klasy 5 zgodnie z normą DIN EN 1670 i osiąga niezawodność działania klasy H3 zgodnie z normą EN 13126-16.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.roto-frank.pl

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.