Park Avenu w Warszawie to jeden z przykładów obiektów zaprojektowanych z myślą o komforcie użytkowników. Łączy w sobie elementy elegancji i nowoczesnych technologii, przeplatanych zielonymi strefami wypoczynkowymi. Swoją funkcjonalność zawdzięcza m.in. rozwiązaniom takim, jak systemy WICONA, tworzące szklano-aluminiową elewację tego wyjątkowego dzieła architektury.

 

 2022 05 14 1

Systemy fasadowe WICONA idealnie wpisały się w wymagania certyfikowanego obiektu

 

Sylwetki miast zawsze były definiowane przez potrzeby społeczne oraz postęp technologiczny. Świadomość wpływu urbanistyki na komfort i jakość życia oraz globalny rozwój, kształtują trendy w tworzeniu miejskich krajobrazów przyszłości.

 

Mają być one doskonale zaprojektowane, ale także do ich realizacji powinny być wykorzystane materiały wpisujące się w pojęcie zrównoważonego budownictwa. Park Avenue usytuowany przy ulicy Wspólnej w Warszawie jest idealnym odzwierciedleniem współczesnej architektury, tworzonej jednak z myślą o przyszłości.

 

Obiekt został zaprojektowany zgodnie z certyfikacją LEED (LEED, czyli Leadership in Energy and Environmental Design). Ważna jest również lokalizacja w samym sercu Warszawy, co dodatkowo pozycjonuje obiekt na liście najbardziej atrakcyjnych miejsc w stolicy.

 

Te dwa aspekty odegrały ogromną rolę, jeśli chodzi o dobór komponentów i rozwiązań budowlanych. Do realizacji zróżnicowanej na różnych płaszczyznach aluminiowo-szklanej elewacji wybrano system WICETC 50 marki WICONA.

 

2022 05 14 2

 


WICONA WICTEC 50 – z myślą o przyszłości
Park Avenue jest kompleksem zbudowanym na planie litery L. To 15 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, 12500 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej, w pełni wyposażonej w inteligentny system zarządzania.

 

Doskonały dostęp do światła dziennego zapewniają przestronne przeszklenia, z wbudowanymi systemami wentylacji. Wysoki standard budynku odzwierciedla użycie nowoczesnych materiałów. System WICTEC 50 marki WICONA oferuje zarówno dużą elastyczność, jak i wysoki poziom funkcjonalności.

 

W przypadku obiektów miejskich szczególne znaczenie mają możliwości izolacji akustycznej oraz bezpieczeństwa. Zgodny z normą EN13830 dla ścian osłonowych system WICTEC, jest w pełni przetestowany pod względem odporności na warunki atmosferyczne, a dzięki dostępności różnych typów profili można go łatwo dostosować do niemal każdego stylu architektonicznego. W Park Avenue zastosowano specjalne rozwiązanie słupowo-ryglowe, zapewniające kompensację dużych odkształceń stropów.

 

Na głównej elewacji budynku dominują wystające przed lico fasady lizeny, które podkreślają wertykalny układ fasady. Lizeny wykonane z profili o przekroju 100 x 450 mm (szer x gł), „przenikają” do wnętrza, ukrywając w swoim obrysie okna uchylane. Dzięki temu fasada na całej swojej powierzchni zachowuje idealny podział.

 

2022 05 14 3

 Na elewacji szczytowej zastosowano wielkogabarytowe tafle szkła, nadające niezakłócony wgląd w panoramę miasta.

 

 

WICONA WICTEC 50 – z myślą o komforcie i bezpieczeństwie
Park Avenue ma za zadanie zapewnienie najwyższych standardów komfortu. Stąd użytkownicy mają do dyspozycji pięknie zagospodarowane zielone tarasy. Zadbano także o świetną jakość powietrza we wnętrzach.

 

Do uzyskania naturalnej wentylacji (w tylnej elewacji) zastosowano w pełni zintegrowane wąskie klapy wentylacyjne WICLINE 75. Umieszczone nisko nad podłogą otwory napowietrzające zapewniają dopływ świeżego powietrza do wnętrza budynku. Zasada wyporu termicznego powoduje naturalne przemieszczanie się gorącego powietrza do góry.

 

Dzięki temu drogi ewakuacyjne pozostają dłużej wolne od dymu i ciepła i umożliwiają bezpieczną ewakuację z budynku. Naturalna wentylacja, w ramach której zużyte powietrze jest odprowadzane do góry, zapewnia optymalny dopływ powietrza przez okna elewacyjne i pozwala stworzyć odpowiedni klimat w pomieszczeniu.

 

W projekcie uwzględniono je nie tylko ze względu na funkcję przyjazną dla użytkowników, ale również ze względu na aspekty estetyczne. Południowa, kamienna elewacja w Park Avenue, została wyposażone w duże uchylane do wewnątrz okna, zapewniające naturalną wymianę powietrza.

 

2022 05 14 4

 


WICONA = zrównoważone budownictwo
Park Avenu otrzymał złoty certyfikat LEED, który zapewnia ramy do tworzenia zdrowych, wysoko wydajnych i ekologicznych budynków. Budynki LEED oszczędzają energię, wodę, a także inne zasoby ziemi oraz generują mniej odpadów, a tym samym pozytywnie wpływają na ludzkie zdrowie i środowisko w którym żyjemy. Biurowce z certyfikatem LEED są tańsze w obsłudze oraz zwiększają wydajność pracowników poprzez wysoką jakość środowiska wewnętrznego.

 

 2022 05 14 5

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.