Od lat 80. FORE L z dumą uczestniczy w każdej edycji targów Glasstec w Dusseldorfie. W ciągu ponad czterdziestu lat wiele rzeczy się zmieniło, ale nie zaangażowanie firmy FORE L w prezentację najnowszych innowacji i prac w zakresie automatyzacji dla przemysłu szkła płaskiego.

 

2022 07 24 1

 

To zapowiedź firmy FOREL w przededniu targów Glasstec 2022 (Dusseldorf, 20-23 września 2022): przełomowego wydarzenia dla przemysłu szklarskiego po wymuszonej przerwie w 2020 roku. W tej kolejnej edycji, biorąc pod uwagę jej szczególne znaczenie (rok 2022 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Szkła), firma FOREL zdecydowała się potwierdzić swój udział w tegorocznej odsłonie wydarzenia z jeszcze większą powierzchnią targową niż dotychczas, ze świeżym nowym projektem i aranżacją stoiska.

 

Ma to być miejsce, które zapewni gościom moc ciekawych wrażeń, dostarczy nowej wiedzy I potwierdzi, że wydarzenie to jest obowiązkowych punktem w kalendarzu dla profesjonalistów z branży szklarskiej. Firma FOREL pokaże swoje innowacyjne rozwiązania – kolejny poziom automatyzacji w połączeniu z liniami do produkcji szyb zespolonych, zintegrowaną logistykę i maszyny do pionowego przetwarzania szkła.

 

2022 07 24 2

 


Linia do produkcji szyb zespolonych ze zintegrowaną logistyką
Na targach Glasstec 2022 będzie działać najnowszy element gamy automatycznych urządzeń firmy FOREL – w pełni automatyczna linia do produkcji szyb zespolonych (zespalanych z użyciem termoplastycznej ramki dystansowej).

 

Linia ta, opracowana zgodnie z zasadami Przemysłu 4.0, może być zarządzana z jednej stacji roboczej, zapewniając wysoką wydajność, precyzję i jakość przy znacznie zredukowanym udziale pracowników.

 

Linia jest ładowana automatycznie z systemu sortowania (Art. SS Sorting System) – systemu obsługi i magazynowania szyb firmy FOREL. Zarządzanie taflami szkła na linii produkcyjnej, współpracujące z kontrolą produkcji, jest prowadzone za pomocą specjalnego oprogramowania.

 

2022 07 24 3

 

Ten system sortowania, zaprezentowany po raz pierwszy na targach Glasstec, ma wyraźne zalety: eliminuje „wąskie gardła” w produkcji, błędy kolejności i braku dokładnej decyzji, przynosząc wyraźne korzyści w zakresie wydajności, kontroli procesu, bezpieczeństwa pracowników i jakości wyrobów.

 

Sercem linii do produkcji szyb zespolonych „High Tech” jest nowy aplikator termoplastycznych ramek dystansowych (Art. TA Thermoplastic Applicator), zaprojektowany i opracowany z myślą o łatwej obsłudze, ciągłemu podawaniu materiału i wysokiej wydajności. Urządzenie wytłacza i nakłada produkt termoplastyczny perfekcyjnie i dokładnie na tafle szklane. Oprogramowanie zawiera już najczęściej używane programy produkcyjne powszechnie związane z różnymi wymaganiami dotyczącymi tego rodzaju szyb zespolonych.

 

2022 07 24 4

 

Interfejs użytkownika jest bardzo przyjazny, prosty do zrozumienia i intuicyjny w stosunku do wymagań operacyjnych. Automatyzacja aplikatorów jest kluczem do wysokiej wydajności, z opcjami automatycznej zmiany grubości profili, promienia naroża i lepkości poprzez proste modyfikacje parametrów pracy – bezpośrednio z komputera.

 

Element dystansowy z tworzywa termoplastycznego jest w sposób ciągły przetwarzany w systemie przez tandemowy zespół pompowy składający się z dwóch precyzyjnych dozowników zasilających głowicę aplikacyjną. Taka konfiguracja okazuje się szczególnie korzystna, jeśli chodzi o uzupełnianie produktu, pozwalając na ciągłą wymianę bębnów z surowcami i związane z tym straty w produkcji. Ze względu na właściwości ramki termoplastycznej, temperatura produktu jest monitorowana i kontrolowana automatycznie podczas całego procesu wytłaczania/ekstruzji.

 

Linia kontynuuje serię innowacyjnych funkcji, aby dostosować się do specyficznych cech paneli. Wśród nich FOREL zwrócił szczególną uwagę na prasę sprzęgającą/zespalająca (Art. AP coupling press) opracowując opcję, która pozwala modułowi przetwarzać zarówno tradycyjną sztywną ramkę dystansową, jak i tę z materiału termoplastycznego.

 

2022 07 24 5

 

Ostatni etap procesu na linii jest zwykle powierzany nowoczesnemu robotowi uszczelniającemu (Art. SR „High Tech” sealing robot), który jest już powszechnie ceniony przy produkcji szyb zespolonych z wykorzystaniem sztywnych lub elastycznych ramek dystansowych. Proces ten jest jednak uzupełniany przez nowy system automatycznego rozładunku (Art. GU automatic unloading system). Gotowe szyby, po zespoleniu, są kierowane na specjalny pionowy stół z przyssawkami, który delikatnie odkłada szyby na wózki czekające przy linii produkcyjnej.

 

System ten zapewnia precyzyjne umieszczenie kolejnej szyby, która spocznie obok poprzedniej, bez ryzyka uszkodzenia. Po całkowitym załadowaniu pierwszej strony wózka, może on obrócić się, ułatwiając kontynuację procesu rozładunku linii produkcyjnej. Najnowszy system rozładunku, który zostanie zaprezentowany na targach Glasstec, ma unikalny system, który pozwala na bezpieczne przechowywanie zarówno szyb ze sztywnymi ramkami dystansowymi, jak i tych wyprodukowanych z wykorzystaniem materiału termoplastycznego.

 

Firma FOREL zaprezentuje również opcje maszyn do przygotowania/obróbki tradycyjnych sztywnych ramek dystansowych: giętarkę do profili (Art. PB Profile Bender), urządzenie do dozowania materiału osuszającego (Art. DF Desiccant Loader) oraz ręczny aplikator butylu (Art. MB Manual Butyl Applicator). Giętarka do profili została wzbogacona o serię innowacji do gięcia plastikowych ramek spełniających wymagania „ciepłej krawędzi” szyby, aby dzięki opatentowanej technologii „inteligentnego ramienia” (Smart Arm) zaoferować idealny narożnik o kącie 90°.

 


Asortyment maszyn FOREL do pionowej obróbki krawędzi
Po raz pierwszy na targach Glasstec 2022 zostanie zaprezentowana i zademonstrowana w działaniu cała gama maszyn do pionowej obróbki krawędzi tafli szklanych.

 

Ta wiodąca w branży linia do pionowej obróbki krawędzi składa się z krawędziarki (Art. EM Edging Machine), wiertarko-frezarki (Art. DM Drilling Milling Machine) i myjki (Art. VW washing machine) – powszechnie uznawanych za maszyny światowej klasy.

 

Ta kombinacja modułów maszynowych może wykonywać wiele zadań związanych z obróbką szkła, w tym zatępianie krawędzi, szlifowanie, polerowanie, frezowanie i wiercenie, zakończone końcowym myciem zarówno monolitycznych, jak i laminowanych tafli szkła.

 

Trzy maszyny na linii produkcyjnej z niezależnymi funkcjami, które mogą pracować jednocześnie na różnych taflach szkła, są w prosty sposób zarządzane z oprogramowania własnego maszyny, co zwiększa wydajność produkcji i jakość wyrobów. Krawędziarki i wiertarko-frezarki cieszą się uznaniem na całym świecie ze względu na stabilność i dokładność, które są niezbędne do osiągnięcia wymaganego rezultatu.

 

„Siostrzaną linią”, znaną z wysokiej wydajności, jest linia do zatępiania krawędzi szkła, składająca się z maszyny do zatępiania (Art. EG Arrissing Machine) i myjki do szkła (Art. VW washing machine). Została ona specjalnie zaprojektowana dla przetwórców szkła, którzy muszą usunąć ostre krawędzie i mikropęknięcia szkła przy minimalnej konfiguracji (minimalnej liczbie maszyn) i maksymalnej wydajności.

 

Zatępiarka „zawiera” całą gamę opatentowanych rozwiązań, pracuje z dwoma głowicami operacyjnymi, które gwarantują niezwykłą szybkość wykonania zadania. Dzięki swojej konfiguracji, zatępiarka może przetwarzać jednocześnie dwie oddzielne mniejsze tafle szkła lub jedną dużą taflę w jednym przejściu – w obu przypadkach z dużą prędkością i precyzją.

 

Wszystkie maszyny FOREL do pionowej obróbki krawędzi wykorzystują standardowe narzędzia szlifierskie zawierające ziarna diamentu, które gwarantują wysoką jakość obróbki krawędzi i wydłużoną żywotność.

 

2022 07 24 6

(kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.