Teraz, gdy znów odbywają się spotkania na żywo, cieszymy się, że na tegorocznych targach glasstec 2022 ponownie spotkamy się osobiście z naszymi przyjaciółmi z branży szklarskiej.

 

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z naszych najnowszych osiągnięć, które zostaną zaprezentowane uczestnikom tegorocznych targów glasstec 2022.

 

2022 09 58 1

 

Hartowanie szkła płaskiego – z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI i procesów automatyzacji
Jedną z naszych najnowszych innowacji w zakresie automatyzacji procesu hartowania szkła płaskiego jest rozwiązanie do obliczania naprężeń online wykorzystujące zmierzone dane procesowe do obliczania rozkładu temperatury i naprężeń w czasie procesu hartowania.

 

Kolejną innowacją jest unikalne rozwiązanie do wykrywania białego zamglenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Autopilot w procesie hartowania zmniejsza potrzebę wprowadzania danych przez operatora i oferuje kontrolę procesu bez śledzenia parametrów.

 

2022 09 58 2

 

Skaner wykrywający White Haze (białe zamglenie) to pierwsze rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które zapewnia wysokiej jakości wizualne wskazanie białego zamglenia na przetwarzanym szkle.

 

System natychmiast powiadamia użytkowników o problemie, umożliwiając przetwórcom szkła natychmiastową reakcję w przypadku wykrycia niedopuszczalnego zmętnienia (zamglenia). Pomaga to zminimalizować ilość odpadów i ponownych uruchomień produkcji – a z czasem obniżyć koszty.

 

Korzystając z naszych najnowszych osiągnięć, klienci otrzymują same korzyści w postaci lepszego wykorzystania pieca do hartowania, co prowadzi do wyższej efektywności energetycznej i wydajności, lepszej jakości, powtarzalności i większego bezpieczeństwa operacyjnego.

 

2022 09 58 3

 

W oparciu o dane, każda maszyna jest w stanie zarządzać własną predykcyjną konserwacją i sugerować części zamienne, gdy są potrzebne.

 


Laminowanie szkła płaskiego
Najnowszym trendem w laminacji szkła płaskiego jest coraz częstsze stosowanie przekładek strukturalnych. Aby przetwarzać ten rodzaj szkła, firma Glaston wprowadziła nową technologię kontroli konwekcji, która oferuje znacznie szersze okno robocze/operacyjne, nawet w przypadku złożonych/skomplikowanych laminatów.

 

2022 09 58 4

 

W procesie laminowania na porządku dziennym jest również coraz wyższy stopień automatyzacji. Dzięki naszemu autopilotowi w procesie laminowania, piec do hartowania „uczy się” osiągać najbardziej optymalny sposób działania, zamiast zmuszać operatorów do ręcznego regulacji i wprowadzania zmian.

 


Produkcja szkła izolacyjnego
Glaston MULTI’ARRISSER to rozwiązanie 3 w 1 do ekonomicznego szlifowania/zatępiania krawędzi szkła (szlifowania krawędzi płaskich i narożników o najwyższej jakości). Wszystkie te korzyści wynikają ze sprawdzonej technologii ściernic garnkowych Glaston, które wykorzystują tylko jedną zużywającą się część. Z maksymalną prędkością szlifowania 60 m/min, Glaston MULTI’ARRISSER jest najszybszą maszyną jednogłowicową na świecie.

 

TPS® to nie tylko maszyna. Jest to pomysłowe rozwiązanie systemowe do wysokowydajnej produkcji szkła izolacyjnego. Glaston jest wynalazcą tej technologii z ponad 150 instalacjami na całym świecie.

 

2022 09 58 5

 

Produkcja jest znacznie uproszczona, ponieważ materiał dystansowy Thermo Plastic Spacer może być nakładany bezpośrednio na taflę szklaną. Eliminuje to konieczność magazynowania różnych profili dystansowych i łączników. Szerokość ramki dystansowej może być dowolnie zmieniana w trakcie pracy bez straty czasu. TPS® to najbardziej elastyczny sposób produkcji szyb zespolonych, wielowarstwowych lub paneli słonecznych.

 

Glaston ACTIVE’SEALER jest członkiem rodziny uszczelniaczy, który łączy sprawdzoną technologię dozowania Glaston z wyjątkową zaletą ekonomiczną. Klienci mogą polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Glaston w zakresie technologii urządzeń do automatycznego nakładania uszczelnienia szyb zespolonych IG.

 

2022 09 58 6

 

ACTIVE’SEALER jest specjalnie zaprojektowany dla rynków średnio rozwiniętych i uzupełnia rodzinę produktów uszczelniających Glaston. Wraz z COMFORT’SEALER, przeznaczonym wyłącznie na rynek chiński, oraz SPEED’SEALER, liderem rynku w zakresie wysokowydajnych uszczelnień, ACTIVE’SEALER jest najnowszym członkiem firmy Glaston, który indywidualnie spełnia wymagania klientów w zakresie automatycznych robotów do uszczelniania szyb zespolonych IG na całym świecie.

 

Glaston CORNER’REFINER zapewnia automatyczną obróbkę narożników dla SPEED’SEALER. Coraz więcej klientów wymaga, aby niedawno uszczelnione („zamknięte”) narożniki szkła izolacyjnego były poddawane automatycznej obróbce za pomocą skutecznego/efektywnego narzędzia do obróbki narożników, aby odciążyć operatorów odpowiedzialnych za tę pracę.

 


Nowy CORNER’REFINER firmy Glaston został zaprojektowany jako szybkie i łatwe narzędzie pomocnicze dla istniejących automatycznych robotów uszczelniających SPEED’SEALER. Po obróbce narożnika za pomocą systemu szpatułkowego, nawilżony wałek podąża za konturem narożnika każdej szyby zespolonej IG. Nie ma to wpływu na wymianę dyszy. Nawet demontaż CORNER’REFINER dla szyb stopniowanych/ schodkowych odbywa się bez użycia narzędzi.

 


Obróbka szkła samochodowego i do wyświetlaczy
Glaston CHAMP EVO reprezentuje najnowszą ewolucję w linii wstępnej obróbki szkła samochodowego CHAMP. Najnowsza generacja CHAMP EVO obejmuje bardzo precyzyjne funkcje szlifierki.

 

Koszty konserwacji i zużycie zostały znacznie zredukowane, dzięki energooszczędnym, najnowocześniejszym napędom liniowym, które można dokładnie regulować, oraz swobodnie poruszającemu się systemowi mocowania szkła, co zapewnia krótkie czasy przezbrojenia. Zoptymalizowana komórka/cela zawiera również lżejsze ruchome części, takie jak mostek tnący czy stół szlifierski oraz wiele innych ulepszeń technologicznych.

 

Ta modernizacja zapewnia CHAMP EVO lepszą kontrolę, bardziej dynamiczne ruchy i najwyższą jakość szlifowanej krawędzi dla każdego kształtu. Zmniejsza również potrzeby konserwacyjne i oferuje jeszcze większą precyzję, a także inne korzyści.

 

System szlifowania Glaston HYPERFEX stanowi rewolucję w szlifowaniu krawędzi szkła. Nowe ściernice HYPERFEX uwzględniają wszystkie aspekty wstępnej obróbki szkła do różnych zastosowań i wykazują znacznie lepsze parametry użytkowe i wyższą wydajność.

 

Nowy automatyczny piec do gięcia Glaston MATRIX EVO jest już dostępny, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki szyby samochodowe i szyberdachy są perfekcyjnie gięte. Linia została specjalnie zaprojektowana, aby spełnić najbardziej trudne wymagania w dzisiejszym przemyśle motoryzacyjnym.

 

Oferuje najlepszą jakość optyczną dla zastosowań, takich jak zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), wyświetlacze przezierne head-up (HUD) i szyby powlekane w połączeniu z najbardziej skomplikowanymi kształtami.

 

Linia ta jest szczególnie dobrze dostosowana do dzisiejszej szybkiej produkcji z wymaganiami dotyczącymi wysokiej jakości, szybkich zmian zleceń/zadań i z szerokim zakresem wymagań dotyczących produktu końcowego.

 


Szeroki wachlarz usług
Najnowsze osiągnięcia firmy Glaston w zakresie usług obejmują nowe możliwości modernizacji urządzeń w zakresie obróbki cieplnej szkła, produkcji szyb zespolonych, a także obróbki szkła samochodowego i ekspozycyjnego.

 

Nowa modułowa koncepcja umowy serwisowej Glaston Care oferuje szeroki zakres opcji serwisowych dopasowanych do konkretnych potrzeb. Przyjdź, weź udział w naszych pokazach na żywo i spotkaj się z naszymi ekspertami branżowymi na stoisku A40/A41 w hali 15 – możemy pokazać Ci wiele więcej!

 

 2022 09 58 7

 (klinij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.