Skomplikowany montaż szyb w kampusie MOL w Budapeszcie

Międzynarodowy koncern naftowo-gazowy MOL-Campus buduje nową, spektakularną siedzibę w stolicy Węgier, Budapeszcie.

 

Cały budynek składa się z kuliście zakrzywionych tafli szkła i innych elementów elewacji. Ten skomplikowany obiekt wymagał wykorzystania wieloletniego doświadczenia i specjalnego wyposażenia bawarskich ekspertów montażowych Heavydrive.

 

 2022 11 34 1

 Wdrożenie Heavydrive w kampusie MOL w Budapeszcie © Heavydrive.com

 


Ten skomplikowany montaż wymagał od bawarskich ekspertów montażowych Heavydrive wieloletniego doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Zakrzywione szkło gięte zostało dostarczone przez firmę Finiglas, spółkę zależną Grupy Semco.

 

Węgierski producent fasad ALUKOL Kft musiał w Budapeszcie osadzić na pochylonej na zewnątrz fasadzie łącznie 28 tafli szkła o wadze do 500 kg i wymiarach od 1,15 do 1,85 na 4,5 metra. Tafle szkła były zakrzywione w rożnych krzywiznach i nachylone na zewnątrz pod kątem około 40o. Zaokrąglone rogi budynku stanowiły szczególne wyzwanie.

 

Po intensywnej fazie planowania z klientem, firma Heavydrive dostarczyła optymalne wyposażenie, które w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań montażowych, umożliwiło efektywne i oszczędne wykorzystanie.

 

System z ssawkami próżniowymi VSG 500 KR SP przeznaczony do montażu szyb sferycznie zakrzywionych – wypukłych i wklęsłych, mający nośność do 500 kg – zamontował elementy w górnej części elewacji. Do instalacji przeszklenia na parterze zastosowano trzy inne urządzenia Heavydrive.

 

2022 11 34 2

 

Robot szklarski GMG 600 ustawił lekko pochylone szyby. Elementy faliste o różnych rozmiarach zostały ustawione za pomocą urządzenia z ssawkami próżniowymi VSG 750 KR. Ponadto Heavydrive we współpracy z węgierskim personelem budowlanym opracował specjalny manipulator, który pasował do zastosowanego miniżurawia gąsienicowego Jekko.

 

2022 11 34 3

Montaż okien odchylonych na zewnątrz © Heavydrive.com

 

– Nasze usługi obejmują również wykonywanie projektów montażu w ścisłej współpracy z klientem. W ten sposób możemy opracować indywidualne rozwiązania dla danej sytuacji na placu budowy, które umożliwiają optymalny i ekonomiczny montaż – mówi dyrektor zarządzający Heavydrive, Günter Ubelacker.

 

Obsługa logistyczna była szczególnym wyzwaniem dla wdrożenia w kampusie MOL. Niektóre systemy były potrzebne tylko na dzień przez okres kilku miesięcy, co było trudne do zaplanowania. Dostawa i zwrot systemów musiały więc odbywać się zgodnie z harmonogramem, który był precyzyjnie dostosowany do potrzeb klienta.

 

Dzięki przemyślanemu systemowi logistycznemu Heavydrive i wieloletniemu doświadczeniu w międzynarodowych projektach budowlanych specjalista ds. transportu z Tapfheim zrobił to ku pełnej satysfakcji klienta.

 

2022 11 34 4

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 11/2022  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.