Kompletny asortyment, fachowa wiedza oraz wsparcie w projektowaniu i montażu

Ułatwianie życia - na tym koncentruje się firma Renson jako specjalista w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej dzięki nowej, kompletnej gamie produktów Fixscreen Minimal.

 

Koniec z doraźnymi rozwiązaniami z użyciem rolek nawojowych lub innych dodatkowych elementów. Łatwość montażu jest teraz na pierwszym miejscu dzięki dodaniu nowych wsporników, bocznych prowadnic i innych elementów do naszej oferty.

 

2023 02 39 1 

 

Wsparcie jest również dostępne dla złożonych/skomplikowanych rozwiązań dla ścian osłonowych i okien minimalistycznych (z wąskimi filigranowymi profilami), na podstawie zatwierdzonych rysunków opracowanych we współpracy z wysokiej klasy markami, takimi jak Vitrocsa, SkyFrame, PanoramaH i Reynaers.

 

Wszystko to sprawia, że firma Renson jest najlepszym partnerem, który pomaga znaleźć rozwiązania pozwalające na szybki i skuteczny montaż wiatroszczelnej tkaniny przeciwsłonecznej na każdym rodzaju okna.

 

2023 02 39 2

 

Jednym z takich rozwiązań jest nowa linia Fixscreen Minimal – system, który zawiera wszystkie potrzebne do tego celu narzędzia - od wsporników po nową gamę bocznych prowadnic (kanałów prowadzących) dla minimalistycznych okien.

 

Ponadto, w kilku prostych krokach można określić, jaka dokładnie boczna prowadnica jest potrzebna instalatorowi, korzystając z tabeli poglądowej w nowej broszurze B2B dla Fixscreen Minimal MS7 lub za pośrednictwem internetowego portalu Renson Professional Portal.

 

2023 02 39 3

 

Po wprowadzeniu najnowszego dodatku do asortymentu Fixscreen w postaci wersji „Large Curtain Wall 50”, wiatroszczelna tkanina przeciwsłoneczna (chroniąca przed słońcem) jest teraz dostępna dla ścian osłonowych o wysokości do 6 m. Ta wersja Fixscreen nadaje się zarówno do standardowych ścian osłonowych, jak i do rozwiązań specjalnych – na przykład łączonych z Reynaers ConceptWall 50.

 

Wszystko to sprawia, że Renson jest ekspertem technicznym, którego warto mieć u swego boku, aby uniknąć sytuacji, w której każda instalacja kosztuje nieskończoną ilość czasu z powodu konieczności znalezienia niestandardowego rozwiązania, aby „dopasować” tkaninę przeciwsłoneczną do konkretnego okna.

 

2023 02 39 4

 

Jest to możliwe między innymi dzięki rysunkom technicznym, kartom specyfikacji i wykazom wszystkich potrzebnych akcesoriów do montażu, który teraz można skrócić do absolutnego minimum.

 

Ale to nie wszystko - Renson dzięki temu rozwiązaniu ułatwił życie w całym łańcuchu budowy. Architekci mogą po prostu kopiować rysunki połączenia różnych elementów, bez konieczności przygotowywania żadnych skomplikowanych szczegółowych projektów – oraz z gwarancją, że wybiorą właściwe rozwiązanie.

 

2023 02 39 5

 

Kristof Torck (Torck ochrona przeciwsłoneczna): Fakt, że kasetę/pojemnik na roletę tkaninową i boczne kanały prowadzące można zainstalować oddzielnie, jest znaczenie bardziej praktyczne dla naszych instalatorów, ponieważ to naprawdę robi różnicę przy ciężarze dużych tkanin.

 

Luc Boonen (ochrona przeciwsłoneczna Boonen): Dzięki bocznym kanałom prowadzącym dopasowanym do szerokości profili okiennych, elementy mocujące ekrany tkaninowe są ledwo zauważalne nawet na minimalistycznych oknach.

 

Brecht Timmerman (Timmerman NV): Opracowując Fiixscreen Minimal, Renson autentycznie idzie o krok dalej niż konkurencja, nie tylko pod względem wzornictwa, ale także pod względem montażu. Renson stara się wczuć w rolę instalatorów rolet tkaninowych, aby poznać specyfikę ich pracy, a tym samym ją ułatwić.

 

Luc Beneens (Beneens): Renson wykorzystuje nasze opinie, aby ulepszać swoje produkty. W ten sposób zawsze jest o krok przed konkurencją. Fixscreen Minimal jest tego doskonałym przykładem, ponieważ wnosi ogromną wartość dodaną do fasad strukturalnych i okien minimalnych, nie tylko pod względem estetycznym, ale również pod względem montażu. Nowy system Connect& Go pozwala na przykład na znacznie lepszy i szybszy montaż rurki nawojowej z tkaniną.

 

Corneel Schepens (Schepens architects): Dzięki temu nowemu rodzajowi tkaniny przeciwsłonecznej (chroniącej przed słońcem} do ścian osłonowych mogliśmy nadal iść w kierunku smukłych profili ścian osłonowych. Fakt, że zarówno boczne prowadnice/ kanały prowadzące, jak i skrzynki z tkaniną są całkowicie ukryte w elewacji, tylko zwiększa poziom szczegółowości.

 

2023 02 39 6

 


Fixscreen Minimal Curtain Wall 50 x Reynaers Aluminium ConceptWall 50
Rozwiązanie to zapewnia najlepsze połączenie ścian osłonowych i tkanin chroniących przed słońcem. Potrzeba uniknięcia przegrzania – zwłaszcza w przypadku dużych szklanych powierzchni ścian osłonowych – skłoniła firmę Renson do podjęcia współpracy z Reynaers Aluminium w celu znalezienia najlepszego połączenia ścian osłonowych i tkanin chroniących przed słońcem.

 

Te dwie belgijskie firmy połączyły siły przy tworzeniu aluminiowej ściany osłonowej Reynaers ConceptWall 50 oraz Renson rolety Fixscreen Minimal Curtain Wall 50. Rezultatem jest dokładnie przetestowane belgijskie rozwiązanie całościowe, które odciąża wszystkie strony w procesie budowlanym. Połączenie obu form innowacji skutkuje estetycznym rozwiązaniem kompletnej ściany osłonowej, która jest łatwa w montażu, bez utraty dbałości o szczegóły.

 

Dzięki idealnemu ułożeniu ściany osłonowej oraz detalom profili dla montażu tkaniny przeciwsłonecznej, elementy te łączą się ze sobą bezproblemowo. Dbałość o wykończenie jest prosta, dzięki specjalnemu profilowi osłonowemu/maskującemu Reynaers ConceptWall 50.

 

Ten wspólny projekt ogranicza również całkowitą liczbę wymaganych profili – do zaledwie 3 sztuk zamiast standardowych 5 – profil osłonowy i podstawowa listwa profilu osłonowego firmy Reynaers Aluminium oraz boczny – łączący z systemem firmy Renson.

 

Pod względem odporności na wiatr, kombinacja ta zachowuje również gwarancję wiatrową Fixscreen Minimal do 130 km/h. Co więcej, to kompletne rozwiązanie zapewnia szybki i łatwy montaż. Trzy profile oznaczają nie tylko mniej pracy przy wkręcaniu, ale również to, że j instalator nie musi już szukać odpowiedniego rozwiązania dla danego projektu.

 


Dach żaluzjowy Aero integrowany bezproblemowo z każdą konstrukcją
Przeznaczony dla istniejących lub nowych konstrukcji, Renson Aero jest bezszwowym wbudowanym dachem żaluzjowym. Konstrukcja dachu z obrotowymi żaluzjami tworzy z domem jednolitą bryłę, dzięki czemu obraz architektoniczny jest w 100% poprawny.

 

Odprowadzanie wody, okablowanie, mocowania i kotwy mogą być ukryte w niewidoczny sposób w tych konstrukcjach dachowych, wykonanych z dokładnością co do milimetra. Aero jest dostępny w trzech wariantach: jako standardowy dach żaluzjowy (Aero), stały dach wykończony od spodu płótnem/plandeką (Aero Canvas) lub całkowicie/w pełni chowany dach żaluzjowy (Aero Skye).

 


Aero
Obrotowe żaluzje Aero pozwalają ustalić idealny rozkład/kąt padania światła i odpowiednią wentylację na tarasie. Konstrukcja dachu idealnie koresponduje z domem, dzięki minimalnemu wzornictwu, które pasuje do każdego stylu istniejącego lub nowego budownictwa, od profili stalowych nad belkami betonowymi po drewnianą konstrukcję szkieletową. Możliwość łączenia elementów do 6x6 m. Opcjonalnie dostępne są czujniki deszczu i wiatru, żaluzje przezroczyste ruchome lub stałe, ogrzewanie, nagłośnienie i oświetlenie LED.

 


Aero Canvas
Minimalistyczna konstrukcja dachowa (dostosowana do potrzeb inwestora), z solidnym górnym dachem i estetyczną tkaniną jako stylowym wykończeniem dołu, to właśnie Aero Canvas.

 

Stały dach składa się z dwóch warstw: solidnego dachu górnego, wykonanego z lakierowanej profilowanej blachy stalowej z powłoką antykondensacyjną, oraz estetycznego dachu dolnego wykończonego napinaną tkaniną, z wykorzystaniem techniki zapinanego zamka – rozwiązania znanego z osłon przeciwsłonecznych Fixscreen.

 

Tkanina jest ciasno naciągnięta na konstrukcji, bez widocznych belek pośrednich. Możliwość wyboru koloru dachu i tkaniny. Stylowe oświetlenie LED na ramie dachu dodaje dodatkowego klimatu.

 


Aero Skye
Jako wbudowany moduł z obracanymi i chowanymi żaluzjami, Aero Skye może być doskonale zintegrowany z dowolną konstrukcją. Opatentowana technologia obrotowo-przesuwna S-drive, którą firma Renson opracowała specjalnie dla tego dachu tarasowego, zapewnia, że żaluzje obracają się, otwierają i zamykają w sposób niezawodny i trwały.

 

Aero Skye jest dostępny z opcjami takimi, jak czujnik deszczu, żaluzje „drewnopodobne” (naturalny dąb, orzech lub biały dąb), ogrzewanie i nagłośnienie lub nastrojowe oświetlenie w ramie dachu.

 

Zobacz dachy listwowe, żaluzjowe Renson Aero do przestrzeni zewnętrznych
W parku inspiracji NOA z urządzeniami do przestrzeni zewnętrznych (na świeżym powietrzu) w Kruisem (Belgia), oprócz firmy Renson, ponad 30 wysokiej klasy marek daje imponujący i realistyczny obraz nieskończonych możliwości w zakresie aktywności na zewnątrz budynku.

 

Przedstawiciele różnych branż – architekci, projektanci ogrodów, projektanci wnętrz, projektanci konstrukcji lub inni profesjonaliści, mogą zaplanować swoją wizytę w NOA lub poznać produkty poprzez stronę internetową firmy RENSON.

 

Osoby prywatne również zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem swojego architekta lub umówić się na spotkanie poprzez stronę www.noa-outdoor.com 

 

Odwiedź firmę Renson na targach BAU 2023 w Monachium – na stoisku 101, hala B1

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.