Schraml Glastechnik GmbH – członek Grupy LiSEC i wyspecjalizowany dostawca maszyn do pionowej obróbki szkła płaskiego z Großraming – z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek wiertarki do szkła topDRILL ósmej generacji. Ten typ maszyn został po raz pierwszy zaprezentowany na popularnych targach glasstec 2022 w Düsseldorfie.

 

System, który jest dobrze znany w kręgach branżowych, został jeszcze bardziej zoptymalizowany i ma teraz 8-miejscowy „rewolwer” (miejsce do przechowywania narzędzi), a także może być wyposażony w głowicę do cięcia strumieniem wody. Wiertarka topDRILL G8 wyróżnia się imponującą produktywnością, elastycznością i przyjazną dla użytkownika obsługą.

 

 

2023 12 26 1

 

Najważniejsze cechy topDRILL G8
Wiertarka topDRILL G8 została opracowana do szybkiego, prostego i praktycznego wiercenia oraz pogłębiania otworów w szkle. Procesy te mogą być wykonywane z obu stron tafli szklanej i są możliwe przy szerokiej gamie rozmiarów szkła.

 

Opcjonalna głowica do cięcia strumieniem wody zapewnia dodatkowe możliwości (prawie „wszechstronność”) i zapewnia dodatkowe miejsca/rodzaje zastosowania. Dzięki programowaniu w standardzie Przemysł 4.0 maszyna jest w stanie bez problemu obrobić zarówno pojedyncze arkusze, jak i serie tafli szkła. Typ G8 oferuje maksymalną produktywność i elastyczność w połączeniu z bardzo “kompaktowymi” wymiarami. Ponadto maszyna jest bardzo łatwa w obsłudze, a konserwacja została ograniczona do minimum.

 

Wiertarka topDRILL G8 oferuje szeroką gamę dodatkowych funkcji, takich jak pomiar grubości szkła w celu sprawdzenia tolerancji grubości, śruba z łożyskami kulowymi na osi Y, system do cięcia strumieniem wody z pompą wysokociśnieniową i uzdatnianiem wody, moduły rozszerzeń po prawej i lewej stronie oraz różne interfejsy do wprowadzania danych i do podłączenia do systemów IoT (tzw. internet rzeczy). topDRILL Wiertarka G8 została opracowana z myślą o realizacji idei zrównoważonego rozwoju.

 

Dzięki ukierunkowanej inżynierii i przetwarzaniu szkła zapewniającego oszczędzanie surowców, maszyna ma kompaktową konstrukcję i zapewnia automatyczne procedury pracy z krótkimi czasami cyklów produkcyjnych. Z racji tego mamy zmniejszone zapotrzebowanie na przestrzeń w hali produkcyjnej, oszczędzamy czas operatora, wodę, energię elektryczną i sprężone powietrze.

 

Wiertarka topDRILL RX 25 G8 jest idealnym rozwiązaniem dla operacji zorientowanych na wydajność, wymagających szybkiego i elastycznego wiercenia otworów.

 

2023 12 26 1

 

Można je bezproblemowo zintegrować z liniami produkcyjnymi, na przykład jako część systemu combiFIN, w którym jest instalowany bezpośrednio za pionową maszyną do szlifowania i polerowania CNC. Wiertarkę topDRILL można oczywiście łączyć z urządzeniami innych producentów.


Krótko mówiąc, wiertarka topDRILL G8 wyróżnia:
- szybkie i proste wierceniu z obu stron tafli (wraz pogłębianiem otworów),
- wysoki stopień elastyczności i modułowa konstrukcja z dwoma różnymi wysokościami,
- (opcjonalnie) 8-miejscowy rewolwer do wymiennych narzędzi i głowica do cięcia strumieniem wody,
- w pełni cyfrowy system, kompatybilny z interfejsem i ze wskaźnikiem/wyświetlaczem częstotliwości konserwacji.

 

2023 12 26 1

 

 


Wiertarka topDRILL RX czy NC – jaka jest różnica?
Urządzenie topDRILL G8 jest dostępne w dwóch wersjach: RX i NC. Typ NC ma szybką pojedynczą głowicę wiertarską z przodu i z tyłu maszyny. Ma ręczny system szybkiej wymiany.

 

Maszyna jest przeznaczona raczej do pracy seryjnej. Typ RX topDRILL ma 8-gniazdową głowicę rewolwerową z przodu i z tyłu maszyny. Maszyna ta może wykonać wymianę narzędzia po jednej stronie, podczas gdy w tafli szklanej po przeciwnej stronie maszyny mogą być nadal wiercone lub pogłębiane otwory w szkle.

 

Istnieje również możliwość zmiany narzędzia w trakcie pozycjonowania tafli szklanej, co sprawia, że obróbka szkła w tej maszynie jest nieporównywalnie szybka. Dwa typy maszyn najnowszej generacji są teraz dodatkowo dostępne w dostawie z całkowicie zintegrowaną głowicą do cięcia strumieniem wody, która pozwala na nieograniczone możliwości dopasowania montażu tafli szklanej w maszynie, a także wykonuje wycięcia wewnętrzne.

 

Patrząc w przyszłość firmy Schraml
W przyszłości firma Schraml planuje dalszą optymalizację oprogramowania i łatwość obsługi, w tym pełne cyfrowe wsparcie dla działań konserwacyjnych. Wiertarka topDRILL G8 będzie pierwszym urządzeniem wyposażonym w zintegrowany i predykcyjny system kontroli prac konserwacyjnych.

 

Inne trendy obejmują integrację systemów załadunku i logistyki z towarzyszącą optymalizacją oprogramowania, opracowywanie specjalnych projektów dla branży solarnej i fotowoltaicznej oraz wykorzystanie „cyfrowych bliźniaków” do obliczania i monitorowania wszystkich danych operacyjnych. 

Więcej o Schraml: https://www.schraml.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.