Produkty Schüco PCV, dzięki swojej wysokiej jakości oraz estetyce, zostały nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2009 – to już czwarta taka nagroda dla Schüco w kategorii Okna i profile PCV w pięcioletniej historii konkursu. W plebiscycie decydujący głos mają konsumenci. Na podstawie badań przeprowadzanych od grudnia każdego roku wyłaniane są marki cieszące się największą popularnością. W konkursie nie klasyfikuje się wielkości sprzedaży, lecz opinie mówiące, który produkt postrzegany jest jako najlepszy, najbardziej pożądany i godny polecenia.

Image 

Schüco PCV zawsze ciepłe
Wymiana okien często jest motywowana oszczędnością energii cieplnej, która wydostaje się przez ściany, dach i oczywiście – stolarkę budowlaną. Oblicza się, że udział procentowy strumienia ciepła „uciekającego” przez okna i drzwi to aż 15%. Z tego powodu warto dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku. Wielu producentów okien PCV szczyci się „ciepłymi profilami”, jednak deklarowane wartości nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Zdarza się, że dotyczą one samej szyby zespolonej, bez uwzględnienia profilu. Opatentowana technologia łączenia PCV z aluminium oraz zastosowanie dwóch lub trzech stref uszczelnień pozwoliła na uzyskanie doskonałej ochrony cieplnej budynków poprzez eliminację mostków liniowych.

W przypadku profili dedykowanych głównie budownictwu pasywnemu – Schüco Corona 82+, wartość współczynnika przenikania ciepła Uw osiąga wartość 0,84 W/m2K przy zastosowaniu szyby o parametrze Ug = 0,6 W/m2K. Po wymianie starych okien na nowe z tej serii oszczędność energii wynosi 22 % w porównaniu ze stanem pierwotnym. W przypadku domu jednorodzinnego z 1980 roku o powierzchni użytkowej 180 m2 roczna oszczędność oleju opałowego sięga 720 l! To poważny argument finansowy, przemawiający za wyborem technologii Schüco.

Image 

Cechy estetyczne na medal
Okno spełnia nie tylko funkcję ochrony przed zimnem i deszczem, lecz także stanowi łącznik pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem budynku. Z tego powodu niezmiernie ważnym aspektem jest ilość światła przedostającego się przez otwory okienne, a także jak najlepszy widok na zewnątrz. W przypadku stolarki PCV Schüco Corona wyśmienite właściwości cieplne nie wpływają na szerokość ram skrzydła.

Profile tej marki cechują się niedużą szerokością czołową – powiększono tylko głębokość zabudowy. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się nieograniczonym widokiem oraz odpowiednią ilością światła naturalnego. Od strony zewnętrznej okna nie powinny pogarszać estetyki budynku.
 
Produkty z serii Schüco Corona stanowią godną wizytówkę każdego domu. Doskonałej jakości tworzywo sztuczne nie ulega odbarwianiu z upływem lat, zaś gama wersji wzorniczych jest imponująca – zaczynając od bogatego doboru listew przyszybowych i szprosów aż po stosowanie estetycznych okuć i klamek, także antywłamaniowych, nie zakłócających estetyki okna. W zależności od stylu architektonicznego, możliwe jest dopasowanie konturu i kolorystyki profilu a także uzyskanie bardziej formalnego wyglądu, dzięki zastosowaniu okładzin aluminiowych. Niebanalna estetyka profili z serii Schüco Corona stała się jednym z powodów, dla których Polacy odczuwali satysfakcję z wyboru tego produktu w roku 2009.

Image 

więcej informacji: www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.