Od ponad 15 lat francuska firma SYSTEM RES rozwija produkcję wyposażenia dla wytwórców szkła laminowanego, m.in. wynajdując i ulepszając trwale elastyczny worek próżniowy. Firma opatentowała ostatnio całkowicie nowatorski worek próżniowy. Jego koncepcja jest oparta na zastosowaniu gumy odpornej na wysokie temperatury i nowego, opatentowanego systemu uszczelnień, który wykorzystuje podciśnienie dla szczelnego zamknięcia worka.

 

2013 12 8-fot2


W porównaniu do worka poprzedniej generacji, w którym był zastosowany suwak, bardzo wzrosła trwałość worka i bardzo uproszczono proces jego otwierania i zamykania.


Wystarczy włożyć szyby do wnętrza worka i zamknąć go włączając system wytwarzania próżni. Uszczelnienie jest bezpośrednio połączone z przewodem próżniowym, potrzebny jest więc tylko jeden przewód próżniowy.


Uszczelnienie i zasadniczy worek są wykonane z tego samego surowca, co daje gwarancję, że wszystkie elementy worka będą miały taką samą elastyczność podczas całego okresu użytkowania.


Specjalny system zamykający i uszczelniający worek został zaprojektowany do produkcji szkła laminowanego w bardzo krótkich i szybkich cyklach. Do wytwarzania worka nie używa się silikonu, co daje gwarancję uniknięcia jakichkolwiek zanieczyszczeń. Cały worek jest wykonany z gumy wzmocnionej tkaniną złożoną z włókien o wysokiej wytrzymałości, co zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną worka, zatem nie ma potrzeby wkładania dodatkowej siatki zabezpieczającej pomiędzy szkło a wewnętrzną powierzchnię worka.


Przestrzenny wzór jest formowany bezpośrednio na wewnętrznej powierzchni worka, aby zapewnić jednolity poziom próżni wokół wsadu szkła - nie są więc wymagane dodatkowe elementy aby zapewnić równomierne „rozchodzenie się” podciśnienia wewnątrz worka.


Wszystkie wewnętrzne powierzchnie worka próżniowego są całkowicie pokryte materiałem „anty-stik”, który redukuje przywieranie i pozwala uniknąć przyklejania końcówek folii PVB lub EVA wystających do wnętrza worka podczas cyklu produkcji, z wykorzystaniem zarówno pieca, jak też autoklawu.


Nowe worki próżniowe są produkowane w procesie wulkanizacji w autoklawie przy wysokiej temperaturze i ciśnieniu. Oferują one dobrą elastyczność i właściwość szybkiego przewodzenia ciepła do wnętrza worka i mogą być stosowane do laminowania szkła o dowolnych kształtach.


Dowolne rozmiary worka są dostępne na zamówienie. Worki z umieszczonym wewnątrz szkłem mogą być układane poziomo lub pionowo.


Elastyczność worków SYSTEM RES pozwala uniknąć pękania szkła i, w rezultacie, uniknąć powstawania odpadów i niepotrzebnej straty czasu, co jest częstym problemem np. w procesie wykorzystującym nacisk rolek na szkło.


Do dzisiaj jest to najbardziej dostosowane i proste rozwiązanie dla laminowania szkła, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć jakość szkła.

 

  
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 12/2013 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.