Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Pomarańczowa rewolucja
Data dodania: 06.07.17

TUROMAS jest hiszpańską firmą z siedzibą główną w Rubielos de Mora (Teruel) i działa od 1985 r. w branży stołów i linii produkcyjnych do cięcia szkła. TECNOCAT to niezależna hiszpańska firma, specjalizująca się w konstrukcji przyssawek, urządzeń podnoszących, małych dźwigów oraz urządzeń do obróbki szkła.

Targi szkła Glasstec 2016 ustanowiły sukces tej marki, której produkty wyróżniają się charakterystycznym, pomarańczowym kolorem ORANGE – RAL 2000. Kolor ten, wybrany przez twórcę marki, podkreśla ważne wydarzenia w jego życiu i jest symbolem licznych sukcesów. Poza charakterystycznym kolorem firma TUROMAS, przez lata dała się poznać dzięki swym innowacyjnym rozwiązaniom, wygrywając techniczną rywalizację na najwyższym poziomie. 

 

Firma rozwijała się stopniowo, nabierając niezbędnego doświadczenia, początkowo na rynkach Ameryki Łacińskiej, a potem także wśród najbardziej wymagających europejskich klientów, również w Rosji, gdzie od 2000 r. posiada liczne instalacje. Obecnie dzięki zespołowi włosko-polskiemu, rozwiązania techniczne TUROMAS będą oferowane także wszystkim polskim klientom. Rozwiązania te mogą spełnić wymagania zarówno małych firm rzemieślniczych, jak również dużych fabryk o dużym natężeniu produkcji.

 

Możemy zatem mówić o „pomarańczowej rewolucji”, ponieważ od tej chwili klienci polscy będą mogli skorzystać z wielu rozwiązań maszyn do cięcia o wysokiej jakości, porównywalnej z ofertą firm niemieckich, w przystępnych cenach. Poniżej przedstawiamy krótką listę produktów oferowanych przez TUROMAC i TECNOCUT: 

 

- stoły do rozkroju stałe, uchylne i z przyssawkami, w formatach pół-jumbo (DLF) i jumbo (PLF); 

- linie do cięcia w połączeniu z automatycznymi ładowarkami i stołami do łamania; 

- stoły do szkła laminowanego, w różnych rozmiarach, o różnym typie obciążenia stołu; 

- magazynki automatyczne i półautomatyczne; 

- systemy do ładowania z suwnicą, podłogowe, lub typu shuttle; 

- szeroka gama urządzeń z przyssawkami do podnoszenia; 

- ruchome roboty do podnoszenia.

 

 

2017 6 51 1

 

 

2017 6 51 2

 

 

Mamy teraz dobrą okazję, aby przekazać polskim klientom informację, że marka TUROMAS zainstalowała już w Hiszpanii linię do cięcia szkła o wym. do 12 m, a więc dysponuje know-how niezbędnym do załadunku oraz wyładunku szkła o ponadgabarytowych rozmiarach. Poniżej przegląd produktów najbardziej interesujących z punktu widzenia polskiego rynku, które ta hiszpańska marka oferuje.

 

 

2017 6 51 3

Ruby 303B, 303V. Dostępna jest także w wersji z półautomatycznymi ssawkami załadunku szkła.

 

 

2017 6 51 4

Przenośnik ssawkowy model VR2-GB4+4

 

 

2017 6 51 5

Rubi 516C. Najpopularniejsza maszyna Rubi 516C, dzięki swoim silnikom liniowym, pracuje na dużej prędkości i z dużą precyzją, charakteryzując się przy tym automatycznym załadunkiem i cięciem.

 

 

2017 6 51 6

 

 

Jedną z cech charakterystycznych stołów TUROMAS, jest solidna konstrukcja i większy ciężar samych maszyn niż te oferowane przez konkurencyjne przedsiębiorstwa. Zbudowane są one z ponadgabarytowych komponentów tak, aby zagwarantować najbardziej intensywne cykle produkcji. Użycie profilu aluminiowego, do którego przyklejona jest warstwa bakelitu, zastępuje tradycyjną płytę wiórową.

 

Ten, kto pracuje w szkle, wie doskonale, jak ważne jest posiadanie regulowanego blatu roboczego, nie poddającego się wpływom temperatury. Tu rozwiązanie TUROMAS jest bez wątpienia jednym z najwartościowszych wśród stołów do cięcia.

 

W ofercie nie brakuje również stołów do cięcia szkła laminowanego, zaczynając od najprostszych aż do bardziej złożonych konstrukcji, jak ten zaprezentowany powyżej.

 

Pomarańczowa rewolucja w świecie maszyn do cięcia to produkty o wysokiej jakości, w przystępnych cenach, charakteryzujące się długoletnią przydatnością.

  

Dystrybucja w Polsce:
MCS TECHNO Sp. z o.o.
ul. Bursztynowa 5, 31-213 Krakow 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2017 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik