Czym jest optymalizacja, każdy dobrze wie. Z różnych przyczyn, od zawsze, wszyscy wszystko optymalizują: od pudełek z ryżem, by ładnie i optymalnie ustawić je na regale sklepowym, przez puszkę piwa, którą lepiej niż inne trzyma się w dłoni, do czynności pracownika, by był wydajniejszy. Szeroko rozumiana optymalizacja zawsze sprowadza się do jednego: oszczędność czasu, miejsca, a ostatecznie… pieniędzy.

 

2019 02 56 1a

 

Glass-Serwis nie pozostaje w tyle, dlatego zgodnie z teraźniejszymi wymaganiami i potrzebami optymalizacji, proponuje rozwiązanie, które z pewnością zoptymalizuje i zautomatyzuje problem magazynowania materiału oraz jego automatyczne dostarczanie do obróbki. Co ważne, rozwiązanie to kierowane jest zarówno do tych „mniejszych”, jak i „największych”.

 

2019 02 56 2

 


Magazynowanie
Automatyczny magazyn szkła Typ GM-6A30
Flagowy magazyn szufladowy, przeznaczony do składowania szkła Jumbo 6000/6600x3210 mm. Opcjonalnie można również składować szkło o wymiarach „skrzyniowych”, jak i również same skrzynie.

 

2019 02 56 3

 

 

Szuflady magazynu poruszają się po torowisku i sterowane są automatycznie z poziomu panelu operatorskiego. W razie zaniku energii elektrycznej, można również korzystać z magazynu w trybie ręcznym. Sama konstrukcja i zasada działania jest bardzo prosta, co ma ogromny wpływ na obsługę i na bezawaryjność.

 

2019 02 56 6

 

Magazyn składa się z szuflady napędowej, szuflad przesuwnych i –ostatniej – szuflady stałej. Warto tu wspomnieć, że ilość szuflad i szerokość załadowcza jest dowolna, co oznacza, że gabarytowo magazyn można dostosować do potrzeb każdego użytkownika. Wartość rozsuwu 1000-1200/1500 mm pozwala na swobodny załadunek i rozładunek tafli szkła, również w pełni automatyczny.

 

2019 02 56 7


W przypadku ograniczonej powierzchni hali, przeznaczonej do magazynowania szkła, dodatkowo można wykonać również platformy obrotowe, które służą do dowolnego obrotu wokół własnej osi, wyładowanego na niej stojaka z inloadera. Rozwiązanie to niezwykle ułatwia rozładunek np. stojaka, który można dowolnie obracać, ułatwiając tym samym pracę suwnicowemu.

 


Przygotowanie rozkroju
Urządzenie załadowcze Typ GZ-W6
Urządzenie załadowcze służy do w pełni zautomatyzowanego poboru tafli szkła z magazynu i transport do stołu uchylnego (podawczego).

 

2019 02 56 4

 

Warto wspomnieć, że urządzenie załadowcze może również odbierać szkło ze stojaka stacjonarnego. System ten jest niezwykle prosty i bezpieczny w obsłudze, polega on na wyborze szuflady, z której ma zostać pobrana tafla, następnie ładowarka pobiera i transportuje taflę do stołu podawczego.

 


Urządzenie porusza się po torowisku naziemnym lub podwieszanym, co oznacza, że bezproblemowo może obsługiwać dwie i nawet trzy linie tnące. Ładowarka została zaprojektowana i wykonana w sposób taki iż mimo poruszania się urządzenia po torowisku nie wymaga ono dozoru technicznego UDT.

 

2019 02 56 5

 


Stół podawczy uchylny Typ GPI-2S
Najistotniejsze dane techniczne:
- stół jest jednostronnie uchylny – podnoszony hydraulicznie,
- posiada solidną konstrukcję szkieletową,
- wyposażony jest w podwójny system czujników (elektroniczne i mechaniczne),
- posiada zespół rolek transportowych służących do poziomego transportu szkła,
- grubość szkła: od 3 do 19 mm,
- rozmiar szkła: 3300x7000 mm,
- wysokość robocza: 930 mm,
- prędkość transportu szkła dostosowana do stołu odbiorczego,
- stół porusza się po torowisku w pozycji poprzecznej, obsługując 3 linie tnące,
- możliwość ręcznego sterowania przejazdem i podnoszeniem.

 


Jakub Rakowski
www.glass-serwis.pl

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 2/2019

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.