Nowe podnośniki Smart Group umożliwiają montaż elementów na wysokości 5,8 m oraz mają poziomy wysięg 3,5 m.

 

Nawet najmniejszy model o udźwigu 450 kg sięga pierwszego piętra.

 

2019 11 58 1

SG650 nie tylko sięga wysoko, ale także daleko

 

Podnośniki do elementów szklanych stopniowo stały się niezbędną częścią pomocy na większości budów w całym kraju.

 

Konieczność wynajęcia drogich dźwigów, umożliwiających montaż elementów na pewnej wysokości, zadecydowała o zastosowaniu zupełnie nowych podnośników.

 

Smart Group wprowadza nowy produkt, którego wyłącznym dystrybutorem na Polskę została firma ABUK z Warszawy. Za firmą Smart Group stoją doświadczeni eksperci z branży.

 

Ole Kobæk, który założył firmę Smartlift w 2006 roku i sprzedał ją w 2012 roku, jest właścicielem firmy wraz z Janem-Erikiem Ørum-Petersenem, który w przeszłości również związany był z firmą Smartlift.

 

— W 2017 roku Ole wpadł na pomysł, że podnośniki do szkła powinny mieć większą moc, aby mogły być używane do podnoszenia elementów na większą wysokość.

 

Należy podkreślić, że nasza nowa seria podnośników osiąga wysokość pierwszego piętra, czyli 5,8 m.

 

To więcej niż inne produkty na rynku mogą osiągnąć — mówi Jan-Erik Ørum- Petersen, który jest dyrektorem ds. sprzedaży u producenta dźwigów.

 

— Wiele oczekujemy od tych produktów, ponieważ posiadają przełomowe możliwości jeśli chodzi o wysokość oraz odległość przenoszenia.

 

Poza funkcją wysokiego podnoszenia mogą na przykład służyć również do montażu elementów nad przeszkodą, wykopem lub architekturą ogrodową.

 

2019 11 58 2 

Bez problemów z montażem na pierwszym piętrze

 

Dobrze sprawdzą się przy budowach i modernizacji domów jednorodzinnych.

 

Manipulatory te, pomimo swych możliwości, są tak małe, że zmieszczą się w standardowych samochodach dostawczych lub na przyczepie, co znacznie redukuje koszty transportu — mówi Jakub Mielniczek, właściciel firmy ABUK. Łatwa i bezpieczna praca

 

Dla Jakuba Mielniczka ważne jest, aby mieć w swym parku maszyn produkt, który jednocześnie zapewnia szybszy i wygodniejszy montaż oraz bezpieczne środowisko pracy na placach budowy.

 

Bezpieczeństwo i precyzję działania w produktach SG Lift zapewnia potencjometr, płynnie regulujący prędkość pracy ramienia. Dodatkowym atutem sprzętu jest opcja wyposażenia w sterowanie bezprzewodowe.

 

2019 11 58 1a

 

— Wielu podwykonawców potwierdza, że technologia asystująca w montażu nie tylko przyspiesza pracę ale jest też drogą do długiego i zdrowego życia zawodowego pracowników.

 

Cieszy nas fakt, że dzięki promowaniu tych maszyn możemy się do tego przyczynić — mówi Jakub Mielniczek.

 

Podnośniki Smart Group występują w trzech różnych wersjach: SG 450, SG 650 i SG 1200. Według właściciela firmy ABUK, największe zainteresowanie będą budziły dwie mniejsze wersje manipulatora – SG 450 i SG 650.

 

Model SG 1200 sprawdzi się zaś przy nietypowych projektach. 


ABUK

 http://abuk.pl/

2019 11 58 1b

  

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2019
 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.