Które aluminiowe drzwi tarasowe są o 40% tańsze od konkurencji? Jak zaoszczędzić na popularnym zestawie okien PVC nawet 1142 euro? Który system wybrać, aby mieć bardziej konkurencyjną ofertę dla klienta lub wpasować się w potrzeby inwestora?

 


Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w najnowszych rankingach firmy debesto. Autorzy zestawienia ocenili finalne, gotowe produkty. Inwestując kilka minut poznasz zalety i wady najpopularniejszych okien na rynku, bez potrzeby poświęcania kilkudziesięciu godzin na żmudne analizy i porównania.

 

20210808ranking-okien-przesuwnych-aluminiowych-hst-sharing-1-1024x526

 


Jakie aluminiowe okna tarasowe HS wybrać?
Pierwsze z zestawień objęło aluminiowe systemy HST, czyli produkt, który obecnie najbardziej podąża za wiodącymi trendami na rynku. Jest on nie tylko ekologiczny, ale również minimalistyczny i niezwykle trwały.

 

Dlatego w rankingu możemy też choćby sprawdzić, który system zapewni nam najwięcej światła w pomieszczeniach przez najniższe złożenie skrzydła i ramy.


Pod lupę debesto.com wzięło 7 wiodących na rynku systemów HS. Znajdują się tu takie marki jak Aliplast, Aluprof, Cortizo, Ponzio, Reynaers, Schuco i Yawal. Wyniki zestawienia można znaleźć w formie pisanej, jak również krótkiego wideo, które linkujemy poniżej.

 

 

W rankingu porównywane są okna o takich samych parametrach. Dział analiz debesto.com sprawdził popularne HS-y porównując: szerokość słupka środkowego, wysokość złożenia profili, możliwość wykonania fixa w ramie oraz jakość dostawców gotowego produktu.

 

20210808debesto12

 

20210808debesto12a

 

20210808debesto12b

 

20210808debesto12c

 

20210808debesto12d 

 (kliknij na tabelę aby ją powiększyć)

 

Zestawienie rankingowe  zostało przygotowane w 4 kategoriach: najtańsze aluminiowe okna przesuwne - otwierane ręcznie oraz z napędem, najlepszy stosunek jakości do ceny, oraz najlepsze aluminiowe okno trasowe.

 

Najtańszymi aluminiowymi HST są systemy marek: Aluprof i Aliplast. Kategorię systemów przesuwnych z silnikiem zdeklasował system od Aluprofa. W dwóch pozostałych kategoriach: najlepsze tarasowe okna aluminiowe i najlepszy stosunek jakości do ceny na podium znalazły się systemy Yawala, Cortizo, Aliplasta i Aluprofa, który wygrywa obie kategorie.

 

20210808ranking-okien-pcv-trzyszybowych-sharing-1-1024x526

 

Jakie są najlepsze energooszczędne okna PVC?

Drugie zestawienie zaprezentowane w lecie tego roku dotyczy trzyszybowych okien PVC. Ranking debesto.com  to wiedza, zebrana dzięki współpracy z producentami i doświadczenie firm monterskich na całym świecie. Jak zaznaczają autorzy porównania, ocenione zostały gotowe produkty, a nie jedynie parametry z systemowych ulotek.

 

20210808debesto13

 20210808debesto13a

 20210808debesto13b

 20210808debesto13c

  (kliknij na tabelę aby ją powiększyć)

 

W najnowszym rankingu porównywane są zestawy składające się z 11 okien, uwzględniające najpopularniejsze konstrukcje na rynku. debesto.com sprawdziło okna energooszczędne na bazie systemów takich marek jak: Aluplast, Decco, Gealan, Salamander, Schuco, Veka i Wital. Wyniki rankingu możesz zobaczyć również w formie krótkiego filmiku, który linkujemy poniżej.

 

 

Rezultaty porównań przedstawione są w kilku przydatnych kategoriach. W kategorii najtańsze trzyszybowe okna PVC na podium jest bardzo ciasno. Znalazły się tam marki: Decco, Gealan i Salamander. Kolejna kategoria to najlepsze energooszczędne okna PVC. Tutaj wygrywa Gealan, a zaraz obok stoją Veka i Rehau - te marki posiadają najlepsze rozwiązania techniczne i użytkowe, które doceniają klienci.

 

Gealan charakteryzuje się również najlepszym stosunkiem jakości do ceny. W tej kategorii warto zobaczyć również systemy Salamander i Decco, które są ciekawą alternatywą w przypadku innych wymagań klientów.

 

“Rankingi przygotowywane przez debesto.com to unikalna wiedza oparta o doświadczenie i najnowsze trendy na rynku stolarki. W naszych rankingach przedstawiamy produkty łącząc wiedzę producentów i doświadczenia użytkowników. Widzimy, że prezentowana wiedza jest pomocna zarówno firmom z branży budowlanej, jak i ich późniejszym klientom.

 

Chcemy, aby nasze rankingi były również feedbackiem dla systemodawców jak wygląda ich produkt z perspektywy producentów, monterów i użytkowników. - mówi CEO debesto.com Wojciech Stanowski”

 

żródło:

https://debesto.com/pl/rankingi/aluminiowe-okna-przesuwne-hst-ranking-drzwi-tarasowych/ 

https://debesto.com/pl/rankingi/ranking-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-energooszczedne-pcv/

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.