Innowacyjny system sterowania urządzeniami FIBARO - marki Nice specjalizującej się w rozwiązaniach Smart Home - do zarządzania nieruchomością z wizualizacją 3D, przygotowany przez polski start-up Simlab.

 

20211209fibaro 1

 

Czy przydarzyło wam się będąc np. na wakacjach zastanawiać czy wasz dom jest bezpieczny?
Czy zakręciliście zawór z wodą, albo czy brama garażowa nie została otwarta? Dziś dzięki urządzeniom smart home możemy pozbyć się takich zmartwień i mieć pełną, zdalną kontrolę nad swoim lokalem.

 

To co jeszcze kilka lat temu wydawało nam się czystą fantazją jest w twoim zasięgu. Wiedzą o tym znakomicie użytkownicy urządzeń produkowanych przez firmę FIBARO, polską markę firmy Nice – globalnego lidera sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation.

 

20211209fibaro 2

 

Załóżmy, że w najbardziej słonecznych porach dnia nie ma cię w domu. Odpowiednia konfiguracja twojego domowego systemu smart uruchomi grzejniki zimą albo klimatyzację latem, która o określonej porze, czy w szczególnej sytuacji, zostanie wyłączona.

 

Dziś możliwości kontroli stają się jeszcze większe dzięki innowacyjnej aplikacji SIM-ON, która daje ci możliwości zdalnego sterowania wszystkimi inteligentnymi urządzeniami zainstalowanymi w twoim domu.

 

20211209fibaro 5

 

Pamiętajmy, że inteligentne systemy to zbiór naczyń połączonych, które sprytnie zintegrowane mogą pomóc w naprawdę bardzo ekologicznym, a także bezpiecznym i wygodnym życiu.
Jak działa aplikacja SIM-ON? Umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami inteligentnego domu za pomocą jednego urządzenia – np. telefonu.

 

Pierwszym krokiem jest wykonanie skanu 3D nieruchomości. Skan swojego mieszkania można uzyskać korzystając z profesjonalnej firmy skanującej w ramach sieci partnerskiej Matterport, lub wykonać go samodzielnie za pomocą aplikacji dostępnej na telefon zarówno z systemem Android oraz iOS.

 

Jest to bardzo proste, o czym możesz się przekonać oglądając film instruktażowy dostępny na kanale YT:

 

 

FIBARO to obecnie jedyna marka smart home obsługiwana przez aplikację SIM-ON.
Zarządzanie inteligentnymi czujnikami to nie jedyna funkcjonalność aplikacji. Warto zwrócić uwagę na niezwykle przydatną funkcję umożliwiającą umieszczenie tam dokumentów związanych
z wyposażeniem domu, czy mieszkania.

 

Mogą to być np. instrukcje obsługi, gwarancje, czy faktury na meble lub sprzęt RTV/AGD. Przy pomocy aplikacji można również prowadzić kalendarz niezbędnych działań planując np. przeglądy techniczne, czy serwisowe. Dzięki SIM-ON nie zapomnimy na czas dokonać przeglądu instalacji gazowych czy kominowych.

 

Niezwykle wygodne jest to, że aplikacja działa on-line i nie wymaga żadnej instalacji, jedynie rejestracji na stronie oraz zalogowania loginem FIBARO ID.

 

Link do oprogramowania SIM-ON: https://www.sim-on.com


Polecamy obejrzenie filmu instruktażowego pokazującego jak się zarejestrować i skonfigurować mieszkanie:

 

 

Aplikacja SIM-ON jest już testowana i używana na całym świecie od Japonii po USA - zarówno przez wielkie firmy, jak i zwykłych użytkowników. Oto kilka przykładów wykorzystania aplikacji SIM-ON:


Misawa Homes Co., Ltd. (Japonia) To jedna z największych firm zajmujących się budową domów
w Japonii. W roku 1998 jako pierwsza na świecie uruchomiła pierwszy na świecie dom zero-energetyczny.

 

„Wykorzystujemy SIM-ON jako interfejs użytkownika, który umożliwia intuicyjne zarządzenie pracą urządzeń smart z wykorzystaniem wizualizacji obiektów w 360°” – mówi Masashi Isogai, Prezes Misawa Homes Co., Ltd.

 

20211209fibaro 4


EMT System z Gliwic (Polska) to profesjonalne centrum specjalizujące się w szkoleniu inżynierów
i menedżerów – średniego i wyższego szczebla z obszarów takich jak automatyka budynkowa, sprzęt produkcyjny i robotyka.

 

„Posiadanie skanu przedstawiającego cały sprzęt i zasoby do prezentacji możliwości szkoleniowych wraz z dostępnym parkiem maszynowym daje nam lepsze możliwości szkoleniowe.

 

Dzięki SIM-ON otrzymaliśmy również kompletny system dzięki któremu ograniczamy zużycie energii poprzez wyłączenie urządzeń elektrycznych i zmianę ustawień temperatury, jeśli dane pomieszczenie nie jest używane” – mówi CEO firmy Grzegorz Wszołek

 

AirBnB (Polska) to firma z Katowic oferująca apartamenty na wynajem krótkoterminowy. Wykorzystanie aplikacji SIM-ON daje właścicielowi pełną kontrolę nad wynajmowanymi lokalami, oraz ich stały monitoring.

 

20211209fibaro 3

 

Także goście mogą korzystać ze skanów 3D wynajmowanych powierzchni, oraz z dostępnych w aplikacji instrukcji znajdujących się tam sprzętów. Goście otrzymują swój własny ograniczony login co pozwala im nawigować w dostępnej przestrzeni, a po najechaniu na ikonę sprzętu mogą uzyskać niezbędne informacje na ich temat.

 

„Moi goście mogą kliknąć na urządzenia otrzymując dostęp do instrukcji obsługi, lub znaleźć dodatkową pościel i ręczniki według potrzeb” mówi Maciej Iwanicki właściciel AirBnB. - „Dzięki SIM-ON otrzymuję na bieżąco informacje o otwartych oknach lub drzwiach, a także o pojawieniu się dymu lub ognia. Potrafię również określić, czy moje mieszkanie jest przepełnione poza limit, który ustaliłem z wynajmującymi."

 

Lou The French on the Block (USA) to piekarnia oferująca najlepsze rogaliki w Los Angeles. Aplikacja SIM-ON wykorzystywana jest do zarządzania trzema krytycznymi dla działalności firmy obszarami - szkoleniami, zarządzaniem sprzętem i konserwacją i monitorowaniem systemów.

 

„Lekko otwarte drzwi lodówki powodują utratę tysięcy dolarów, a poza tym powodują, że nazajutrz jesteśmy niezdolni do realizacji zamówień klientów” - mówi właściciel firmy Laurent

 

„Lou” Correa - „Dzięki funkcjonalności SIM-ON mamy teraz kontrolę nad różnymi aspektami działania systemów odpowiednio do potrzeb naszych pracowników, jak i w kontekście szkoleń które prowadzimy”.


Pierwsi użytkownicy wersji Alpha aplikacji SIM-ON mogą z niej korzystać bezpłatnie
przez 6 miesięcy od oficjalnej premiery komercyjnej, która zaplanowana jest na początek 2022 roku. Aplikacja w przypadku podłączenia do 10 urządzeń będzie darmowa.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.