Minimalistyczna konstrukcja z maksimum możliwości

RENSON może teraz dodać nową międzynarodową nagrodę do swojej gabloty z trofeami. Nagroda Red Dot Product Design Award dla Fixscreen

Minimal stawia najnowszy dodatek do asortymentu wiatroszczelnych tkanin przeciwsłonecznych w gronie zwycięzców. Uwagę międzynarodowego jury przyciągnął fakt, że belgijski producent osłon przeciwsłonecznych jest w stanie pogodzić minimalistyczny design z maksymalnymi możliwościami zastosowania.

 

2022 04 27 1

 

Fixscreen Minimal został zaprojektowany w taki sposób, aby minimalistyczna, wiatroszczelna tkanina przeciwsłoneczna pasowała do każdego rodzaju okna. Podczas opracowywania tego nowego typu tkaniny przeciwsłonecznej skupiono się na funkcjonalności i estetycznej integracji z fasadami z najwęższymi profilami okiennymi.

 

Każdy element i detal/szczegół ekranu Fixscreen został ponownie przeanalizowany – od skrzynki na roletę tkaninową i bocznych kanałów prowadzących po rurę nawojową tkaniny, a także wymiary rolet i naprężenie tkaniny. Wynik?

 

Minimalne wymiary profili i wysokiej klasy konstrukcja bez widocznych śrub. Oznacza to, że teraz możliwe jest zamontowanie tkaniny przeciwsłonecznej na oknie w sposób niemal niewidoczny.

 

2022 04 27 2

 

Paul Renson (dyrektor generalny firmy RENSON): Dzięki zewnętrznej ochronie przeciwsłonecznej promienie słoneczne są blokowane, zanim dotrą do szyb dużych okien. W coraz lepiej izolowanych i szczelnych budynkach jest to obecnie najbardziej wydajny, naturalny i zrównoważony sposób na zapewnienie komfortowego klimatu wewnątrz pomieszczeń bez ryzyka przegrzania.

 

W końcu zapobieganie wymykającym się spod kontroli kosztom energii elektrycznej do chłodzenia jest najważniejszym wyzwaniem przyszłości.

 

2022 04 27 3

 

Fakt, że Fixscreen Minimal został wyróżniony nagrodą Red Dot Product Design Award dowodzi, że w równym stopniu zostały docenione zarówno wartości użytkowe produktu, jak i jego walory estetyczne , które odpowiadają najnowszym, minimalistycznym trendom w budownictwie pod względem wzornictwa.”

 

Wersja Fixscreen Minimal do zabudowy w ścianie może być stosowana w każdym projekcie i dla każdego rodzaju okna, dzięki szerokiej gamie bocznych kanałów prowadzących, w tym unikalnemu wolnostojącemu i sprzężonemu/ połączonemu bocznemu kanałowi prowadzącemu. Jest on odłączany od okna (stoi samodzielnie) i umożliwia połączenie do trzech ekranów o maksymalnej szerokości 12 metrów.

 

Obecnie firma RENSON eksportuje swoje produkty do 83 krajów i zatrudnia 1200 osób na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o wentylację, ochronę przed słońcem, czy też o szeroko pojęty comfort życia – projekt jest konstrukcyjnie wdrażany w celu niewidocznej i bezproblemowej integracji technologii z domami, fasadami i ogrodami.

 

2022 04 27 4

 

Nasza oferta obejmuje też nawiewniki okienne, minimalistyczne osłony przeciwsłoneczne, ościeżnice i zawiasy do drzwi wewnętrznych oraz zewnętrzne przestrzenie mieszkalne.

 

– Innymi słowy, wzornictwo podnosi produkt czysto funkcjonalny na wyższy poziom, dzięki czemu jest on również przyjemny dla oka – mówi Paul Renson.

 

– Sukces w tym konkursie jest najlepszym dowodem solidnego projektu i jakość – mówi o laureatach/zwycięzcach Red Dot Award profesor dr Peter Zec (założyciel i dyrektor generalny Red Dot Award). – Potwierdza to, że projektanci doskonale zrozumieli potrzeby swoich klientów.

 

– Jesteśmy szczególnie dumni z tej nagrody – podsumowuje Paul Renson (CEO RENSON). – Rzeczywiście pokazuje ona po raz kolejny, że potrafimy wyróżnić się jako pionierzy w naszej branży dzięki innowacjom, które doskonale spełniają potrzeby rynku.


www.renson.eu

 

Patrz też:

Komfort we wszystkich porach roku. Część 1   

Komfort we wszystkich porach roku. Część 2

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.