Każdy ma w swoim domu kaloryfery, a na nich termostaty. Wśród urządzeń z ekosytemu Nice Smart Home znajdziemy jednak termostaty „inteligentne” Nice Heat-Control

 

Tradycyjne termostaty próbują nadążać za zmianami temperatury. Można je ręcznie rozkręcać w zależności od potrzeb. Natomiast Heat-Control od Nice - wiodącego dostawcy rozwiązań Home & Building management and Security, jest zarządzany za pomocą centrali sterującej całym systemem naszego inteligentnego domu - takiej jak np. Yubii Home.

 

20221216nice2a


Przy jej pomocy możemy zaprogramować harmonogram ogrzewania naszego mieszkania czy domu. Dzięki temu to system za nas pilnuje, by ogrzewanie było realizowane w zaplanowany, dostosowany do naszych codziennych rutyn i preferencji sposób.

 

Jeśli np. domownicy od poniedziałku do piątku opuszczają mieszkanie przed godziną 8, a wracają o 15, to system automatycznie zadba o obniżenie kosztów ogrzewania, zmniejszając w tym czasie temperaturę w pomieszczeniach. System ponownie włączy ogrzewanie z wyprzedzeniem, aby o godzinie powrotu do domu temperatura pomieszczeń znów wróciła do preferowanego poziomu. Co ważne - każda z termostatycznych głowic montowanych na kaloryferach, które podłączone są do systemu inteligentnego domu, może być sterowana niezależnie.

 

20221216nice

 

Dzięki temu możemy np. w sypialni utrzymywać w ciągu dnia niższą temperaturę, a w salonie, czy innych pomieszczeniach, w których przebywamy w ciągu dnia - wyższą, tworząc w ten sposób niezależnie sterowane strefy ogrzewania. Centrala, na podstawie zaprogramowanego wcześniej harmonogramu, automatycznie steruje temperaturą w każdej strefie po to, żeby dostosować się do tego, jak funkcjonujemy i tu budować oszczędności. Szczegółowo opracowany harmonogram ogrzewania – według badań działu marketingu Nice Polska – może wygenerować oszczędności nawet około 32% dotychczas ponoszonych kosztów.

 

Gdy klasyczny termostat wykryje otwarte okno to zacznie dogrzewać pomieszczenie. Natomiast Nice Heat-Control działa tak, że jeśli głowica wykryje nagłe obniżenie temperatury to zareaguje odwrotnie niż zwykły termostat – ograniczy dostęp wody w kaloryferze redukując ogrzewanie. Czujnik mierzy zatem temperaturę, a jego algorytmy umożliwiają badanie temperatury nie tylko w okolicy kaloryfera, ale i w całym pomieszczeniu.

 

Żeby jednak mieć pewność, że temperatura mierzona jest dokładnie, warto zastosować jeszcze jedno urządzenie, czyli czujnik temperatury, który można postawić w dowolnym miejscu pokoju. Czujnik ten raportuje bezpośrednio do głowicy i wówczas mamy gwarancję, że w danym pomieszczeniu utrzymywana będzie pożądana przez nas temperatura.

 

20221216nice1a

 

Jeśli pomimo ustalonego harmonogramu, w danym pomieszczeniu zrobi nam się za zimno lub za gorąco - Nice Heat-Control możemy podkręcić ręcznie. W takiej sytuacji nasza centrala przywróci działanie napisanego harmonogramu standardowo po 4 godzinach.

 

Jak programuje się centralę Yubii Home? Czy można to zrobić przez aplikację w telefonie? – pytamy Piotra Głowackiego - szefa Działu Wiedzy i Szkoleń Nice Polska i FIBARO – „Aby stworzyć harmonogram prac naszych inteligentnych czujników, musimy mieć komputer, za pomocą którego łączymy się z panelem konfiguracyjnym, natomiast temperaturę w pomieszczeniu można podnieść ręcznie (bezpośrednio na termostacie), albo za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie – np. Yubii App, dzięki której mamy również pełen dostęp do wszystkich informacji i raportów
o działaniu poszczególnych urządzeń, w tym m.in. o aktualnym zużyciu energii”.

 

Aby Nice Heat-Control działał potrzebuje zasilania. Zapewnia go akumulator, który wystarczy ładować raz przed sezonem grzewczym używając tradycyjnego portu micro-USB.

 

Problem efektywnego ogrzewania w rozsądnej cenie to w dzisiejszych czasach wyzwanie dla każdego z nas. Jest to też część wielkiego globalnego problemu związanego ze zrównoważonym rozwojem i bezpieczeństwem ekologicznym naszego globu. Jest to także temat niezwykle ważny dla Nice, co znalazło swe odzwierciedlenie w pierwszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, w którym Nice zaprezentował swoje zaangażowanie w ważnym dla swojej historii roku 2021 i przedstawił strategię do roku 2025.

 

Więcej informacji na stronie: www.nice.pl


www.niceforyou.com

LinkedIn I Facebook I Twitter I Instagram
#Nice #Niceforyou #NiceLoveEarth #Sustainability #NiceSmartHome #SmartHome #HomeSecurity #HomeAutomation

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.