Pewne jak stal
Opatentowany system Schüco VarioTec łączy w sobie wytrzymałość i bezpieczeństwo systemu okuć stalowych z komfortem wynikającym z konstrukcji modułowej z zastosowaniem niezwykle wytrzymałych listew ryglujących. Jego niezawodność została sprawdzona w laboratoriach Schüco w trakcie milionów testów, także w najtrudniejszych warunkach użytkowania.  

 Image

Okucie Schüco VarioTec

 

Komponenty wyprodukowane ze stali zostały połączone z listwami ryglującymi z kompozytu włókowo - szklanego. Ze względu na takie rozwiązanie klient otrzymuje taki poziom bezpieczeństwa, jaki jest wymagany w konkretnej sytuacji. W wersji standardowej okucia Schüco VarioTec zaopatrzone są w wymaganą liczbę punktów ryglowych, z czego dwa stanowią antywłamaniowe rygle grzybkowe i zaczepy, co zapewnia podstawową ochronę przed wyważeniem okna. Stopień ochrony można podwyższać aż do klasy WK2 zwiększając udział komponentów antywłamaniowych.

W standardzie występują także blokady nieprawidłowej obsługi okna, mikrowentylacja i klamki: standardowe lub antywłamaniowe w różnych wersjach wzorniczych i kolorystycznych. Okucia Schüco VarioTec zostały wyposażone w estetyczne zawiasy narożne i nożycowe o optycznie identycznej wielkości. W wersji ukrytego okucia Schüco VarioTec NI kąt rozwarcia skrzydła może wynieść 100o, dając niezakłócony widok na zewnątrz.

Opcjonalnie mechanizm można zaopatrzyć w odłączalny ogranicznik rozwarcia, elementy zabezpieczające przed trzaskaniem okna pod wpływem przeciągu lub ograniczające stopień uchyłu skrzydła. Okucie Schüco zapewnia łatwą regulację, a jego modułowa budowa szybką modyfikację i naprawę. 

Image 

 Okucie Schüco VarioTec

Doskonałe wzornictwo
Okucia Schüco VarioTec są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej, dzięki czemu możemy uzyskać zharmonizowany efekt wizualny – nawet w przypadku okien o nietypowych kształtach z łukami lub skosami.

Do produkcji metalowych elementów okucia stosuje się najlepszej jakości stal z trwałym zabezpieczeniem antykorozyjnym, dzięki czemu ich wygląd i funkcjonalność pozostają niezmienne. Lakierowane proszkowo widoczne części okucia są dostępne w wersjach standard oraz design. W wariancie Schüco VarioTec NI zawiasy mechanizmu są ukryte wewnątrz okna, co nie zakłóca estetycznej linii profili okiennych.

Maksymalna waga skrzydła w przypadku okuć Schüco sięga 130 kg w przypadku wersji VarioTec i aż 150 kg w przypadku wersji VarioTec NI, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dużych okien wyposażonych w szyby akustyczne lub antywłamaniowe. Mając do wyboru bogatą kolekcję klamek i różnorodne wersje wzornicze oklein i profili w ramach systemu okiennego Schüco Corona, możemy uzyskać niepowtarzalny i harmonijny efekt estetyczny, z zapewnieniem funkcjonalności oraz własności technicznych.

więcej informacji: www.schueco.pl

Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.