Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

 

 ET-Swiat-Szkla-480x150

Viprotron został nagrodzony za skaner anizotropii
Data dodania: 10.01.18

Niemiecka firma Viprotron GmbH otrzymała tegoroczną nagrodę „Najbardziej innowacyjnej maszyny/urządzenia w 2017 r.” przyznaną przez magazyn „US Glass” za jej wyjątkowy skaner anizotropii.

 

Każdego roku amerykańskie czasopismo nominuje najbardziej kreatywne i innowacyjne nowe produkty i aplikacje, które są następnie oceniane przez czołowych ekspertów ze wszystkich sektorów przemysłu szklarskiego. 

 

Jesteśmy dumni, że wygraliśmy tę prestiżową nagrodę, ponieważ docenia ona nasze szeroko zakrojone działania innowacyjne – mówi Kai Vogel, prezes Viprotron GmbH.

 

 

2017 12 13 1

 

 

Nowy skaner anizotropii mierzy i dokumentuje anizotropię na linii produkcyjnej, bezpośrednio przy wychodzeniu szklanych tafli z pieca do hartowania. Pozwala to na natychmiastowe, oszczędzające czas i skuteczne sprawdzenie, czy osiągnięto uzgodnione poziomy anizotropii. Te poziomy wraz z całkowitym widokiem szkła są następnie automatycznie dokumentowane dla końcowego klienta. Ponadto, wizualizowane wyniki mogą być również wykorzystywane do optymalizacji procesu hartowania.

 

Opcjonalne urządzenie do pomiaru zamglenia (White Haze) jest również dostępne jako uzupełnienie dla skanera anizotropii. Wykrywa ono miejsca, gdzie białe paski stają się widoczne (w zależności od pieca do hartowania), aby umożliwić ich zredukowanie i odpowiednio dostosować parametry pieca do hartowania.

 

W związku z tym skaner anizotropii jest nie tylko potężnym narzędziem do zapewnienia jakości, ale także zapewnia skuteczne wsparcie w optymalizacji procesów hartowania.

 

 

 

Ameli Altstadt


Viprotron GmbH 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2017

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec