Jak uniknąć wysokiego ryzyka dzięki LISEC BACKUP TOOL |
Data dodania: 02.01.21 |
Nawet najlepsze maszyny nie są odporne na błędy komputera. Dzięki kopiom zapasowym możesz znacznie zmniejszyć konsekwencje przestoju systemu i zatrzymania linii produkcyjnych. Aby dowiedzieć się, jak tworzyć kopie zapasowe dla maszyn LiSEC i jakie są z tego korzyści dla Ciebie, zapoznaj się z tym artykułem i z naszym seminarium internetowym.
Kiedy nośniki danych przestają działać, uszkodzenie oprogramowania może powodować poważne, a czasem nawet nieodwracalne szkody. Dotyczy to zarówno sektora komercyjnego, jak i prywatnego: rodzinne zdjęcia zrobione i przechowywane na smartfonie zostaną bezpowrotnie utracone, jeśli urządzenie zostanie zepsute lub zgubione.
Chyba że utworzyłeś kopię zapasową zdjęć z komputerze lub smartfona. Jednak sondaż sugeruje, że nawet połowa niemieckich użytkowników smartfonów podejmuje wysiłki odzyskania takich zdjęć. W Austrii liczby prawdopodobnie będą podobne.
Następnie konieczne jest ręczne ustawienie/przeładowanie parametrów, takich jak receptury, adresy IP, łącza sieciowe i wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego i opartego na nim oprogramowania. Czas i wysiłek związany z tym jest mniej więcej taki sam, jak wymagany do uruchomienia nowej maszyny. Ta praca zwykle trwa tydzień lub dłużej. W tym czasie Twój system jest w stanie spoczynku (linie produkcyjne nie działają) lub jest tylko częściowo produktywny.
Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych LiSEC jest oparte na rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych Acronis. To oprogramowanie oferuje cały szereg funkcji, a zatem niezbędna jest podstawowa wiedza. LiSEC zaprogramował graficzny interfejs użytkownika (graphical user interface GUI), aby tworzenie kopii zapasowych było tak proste, jak to tylko możliwe. Umożliwia to precyzyjne wykonanie tych czynności, które są niezbędne do wykonania kopii zapasowej danych z maszyn LiSEC. Efektywny czas bezczynności komputera wymagany do tworzenia kopii zapasowych danych jest niezwykle krótki i wynosi zaledwie 15 minut.
Tworzenie kopii zapasowej jest możliwe w zaledwie kilku krokach: 2. Teraz wyłącz system sterowania maszyną. 3. Z menu wybierz pozycję „Utwórz kopię zapasową”. Narzędzie utworzy teraz kopię zapasową w pełni automatycznie w ciągu 15 minut. 4. Po utworzeniu kopii zapasowej narzędzie sprawdzi jej poprawność. Podczas tej procedury można ponownie włączyć system sterowania maszyną. 5. Na koniec narzędzie przenosi kopię zapasową na pamięć USB. Ta procedura trwa od 20 do 40 minut, w zależności od ilości danych.
Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych LiSEC automatycznie zastępuje starsze kopie zapasowe. Rozwiązanie przechowuje ostatnie dziesięć kopii zapasowych na dodatkowym dysku twardym komputera.LiSEC zaleca regularne wykonywanie kopii zapasowych, raz lub dwa razy w roku.
Jeśli jednak wprowadzasz jakiekolwiek modyfikacje w systemie, powinieneś utworzyć kopię zapasową zarówno przed wprowadzeniem tej modyfikacji, jak też i później po jej wprowadzeniu. Jeśli te modyfikacje nie doprowadzą do pożądanego rezultatu, umożliwia to szybką zmianę systemu z powrotem do poprzedniego stanu (przed wprowadzeniem modyfikacji) i szybsze przywrócenie maszyny do wcześniejszego stanu.
Zostanie to wykonane na miejscu przez technika serwisowego LiSEC lub jeden z Twoich pracowników wykona prace naprawcze pod kierunkiem usługi online LiSEC. Diagnostyka i naprawa usterek systemu zajmuje tylko kilka godzin – pod warunkiem, że masz na miejscu niezbędne części zamienne. Oznacza to, że Twoja maszyna będzie zatrzymana przez stosunkowo krótki czas. Jednak naprawa systemu bez kopii zapasowej danych wymaga specjalistycznej wiedzy i nie może odbywać się na miejscu bez odpowiednich ekspertów LiSEC.
Tutaj może pojawić się czas oczekiwania, ponieważ eksperci nie zawsze są dostępni od razu. W takim przypadku naprawa będzie tak samo czasochłonna jak pierwsze uruchomienie systemu. Jeśli nie masz kopii zapasowej, zawsze musisz przewidzieć znacznie dłuższy przestój maszyny niż w przypadku kopii zapasowej danych.
Claudia Guschlbauer
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne |