25 maja rozpoczęła się tegoroczna międzynarodowa wystawa architektoniczna, Weneckie Biennale Architektury. Reynaers Aluminium jest obecny w belgijskim pawilonie w Giardini oraz na zaprojektowanej przez Francescę Torzo wystawie w Arsenale.

 

20180522reynaers Arsenale Photo by Andrea Avezzù - Courtesy La Biennale di Venezia JPG


Weneckie Biennale to jedno z najważniejszych i mających najdłuższą tradycję kulturalnych wydarzeń na świecie. Z początkami sięgającymi końca dziewiętnastego wieku, obejmuje między innymi wystawy poświęcone architekturze, organizowane raz na dwa lata, na zmianę z Biennale skupiającym się na sztuce. Tegoroczne La Biennale Architettura rozpoczęło się w sobotę 25 maja i będzie trwać do niedzieli 25 listopada.

 

20180522reynaers Biennale Venice Z33 3 JPG

 

Ekspozycje są zlokalizowane w dwóch miejscach we wschodniej części Wenecji – w Arsenale, niegdyś, w epoce przedindustrialnej, największym ośrodku produkcyjnym na świecie, i w parku Giardini, gdzie znajdują się stałe pawilony narodowe. Reynaers Aluminium pojawi się w obu tych lokalizacjach.

 

20180522reynaers Biennale Venice Z33 4 JPG


Głównymi kuratorami 16. Biennale są architektki Yvonne Farrell i Shelley McNamara, a opracowanym przez nie hasłem przewodnim – Freespace. Zgodnie z ich koncepcją, w tym roku tematyka wystaw ma się koncentrować na przestrzeniach publicznych i ogólnodostępnych.

 

20180522reynaers Biennale Venice Z33 5 JPG

 


Renowacja i rozbudowa, czyli Z33
Włoska architektka Francesca Torzo, na zaproszenie głównych kuratorek, prezentuje w Arsenale instalację opowiadającą o projekcie własnego autorstwa, Z33 House for Contemporary Art w Hasselt w Belgii.

 

20180522reynaers Biennale Venice Z33 6 JPG

 

To realizowana właśnie renowacja i rozbudowa kompleksu zabudowań, należącego niegdyś do laickiego stowarzyszenia religijnego beginek. Nowa przestrzeń wystawiennicza powstaje przy istniejącym już budynku, który zamieniono na muzeum w latach 50. Francesca Torzo potraktowała swój obiekt jako wyspę w miejskiej tkance, podkreślając granice ścianami z 34 494 ręcznie wykonanych cegieł.

 

20180522reynaers Gaggiandre1-Photo by Andrea Avezzù-Courtesy of La Biennale di Venezia AVZ9479 JPG

 

Na wystawie w Wenecji będzie można zobaczyć modele obiektu, ale też prototypy jego fragmentów w skali 1:1, w tym część fasady, w której zastosowano lekki wizualnie system okienny Slim Line 38 firmy Reynaers Aluminium.

 

20180522reynaers Venice Biennale Eurotopie Courtesy of La Biennale di Venezia 2 JPG


Dzielnica Europejska w belgijskim pawilonie
Systemy Reynaers Aluminium zostały wykorzystane również w belgijskim pawilonie, którego projektantami są Traumnovelle i Roxane Le Grelle. Tytuł belgijskiej wystawy to Eurotopia, a jej tematyka wiąże się z ideami wiążącymi Unię Europejską, ale opisuje też relacje – nie tylko architektoniczne – pomiędzy Dzielnicą Europejską a pozostałymi częściami Brukseli.

 

20180522reynaers Venues Facade Central Pavilion 1187 JPG

 

Zdjęcia ekspozycji Z33 Francesca Torzo; zdjęcie wystawy Eurotopia: Italo Rondinella; zdjęcie Arsenału i stoczni Gaggiandre: Andrea Avezzù; wszystkie fotografie zostały udostępnione przez La Biennale di Venezia

 

20180522reynaers Z33 Courtesy of La Biennale di Venezia JPG

Więcej o Weneckim Biennale Architektury na: https://www.reynaers.pl/pl-PL/konsumenci/weneckie-biennale-architektury-2018-freespace

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.