Ten apartament znajduje się w niezwykłym budynku, ale sam też jest niezwykły. Lustra z polerowanej stali na sufitach, taras większy niż reszta mieszkania i okno Hi-Finity Reynaers Aluminium o szerokości niemal pięciu metrów sprawiają, że w każdej chwili i niemal z każdego miejsca można podziwiać widok na Morze Śródziemne. Marina Baie des Anges to rozpoczęty w latach 70. ambitny projekt architektoniczny.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 01 JPG 

 

Składa się z czterech budynków mieszkalnych, z których ostatni został wybudowany dopiero w latach 90. Autorem tej zakrojonej na szeroką skalę realizacji jest słynny, nieżyjący już architekt André Minangoy, który na zamówienie władz Nicei stworzył futurystyczny kompleks, zaskakujące połączenie egipskich piramid z wiszącymi ogrodami Babilonu.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 03 JPG

 

Na terenie oprócz apartamentowców znajduje się też marina dla jachtów, centrum spa, basen, sklepy i restauracje. Całość zajmuje aż 16 akrów, a w ogromnych, ustawionych na planie amfiteatru mieści się prawie 1600 mieszkań. Każde z nich ma własny taras lub balkon.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 06 JPG

 


Na stałe i do otwierania
Odnowienie jednego z tych apartamentów zlecono czeskiemu architektowi Janowi Nedvedowi. Zadaniem architekta było jak najpełniejsze wykorzystanie niezwykłych widoków na Morze Śródziemne. Mieszkanie składa się z salonu z kuchnią, przedpokoju oraz trzech sypialni, z których każda ma własną łazienkę. Co ważne, taras zajmuje powierzchnię o 25 proc. większą niż sam apartament.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 07 JPG

 

Kluczowym elementem koncepcji było połączenie części zewnętrznej i wewnętrznej mieszkania w taki sposób, by granica między nimi była jak najmniej zauważalna. – Zależało mi na tym, by przestrzeń mieszkania oraz taras przenikały się nawzajem. Zastosowałem system drzwi przesuwnych Hi-Finity Reynaers Aluminium, ponieważ duża szerokość skrzydła oraz wąskie ramy dawały czysty, niczym niezakłócony widok – mówi Jan Nedved.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 08 JPG


System Hi-Finity wykorzystano w salonie zarówno w otwieranym oknie tarasowym, jak i w stałym przeszkleniu o imponującej szerokości aż 490 cm. Bariera jest prawie niewidoczna nawet w przypadku nieotwieranego okna, a znika całkiem po rozsunięciu ruchomych, przeszklonych elementów z drugiej strony pomieszczenia.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 09 JPG

 


Drewno, trawertyn i lustro na suficie
Architekt nie zmieniał pierwotnej koncepcji podziału wnętrz, zgodnie z którą poszczególne pomieszczenia mają kształt trapezu. We wnętrzach dominują jasne kolory: biały i kremowy, przełamane jasnym szarym odcieniem.

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 10 JPG

 

Na ścianach i podłogach zastosowano głównie trawertyn oraz bielone drewno. Na podwieszanych sufitach zamontowano lustra z polerowanej stali nierdzewnej, by maksymalnie stopić wnętrze ze światem zewnętrznym i zwielokrotnić widok morza. Dzięki temu trikowi, nawet będąc w sypialni od strony portu można podziwiać widok na otwarte morze.

 

 20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 11 JPG

 

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 13 JPG

 

 

20180633Reynaers Aluminium HiFinity Nice 14 JPG

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.