Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to elektryczna maszyna zasilana z umieszczonych wewnątrz urządzenia akumulatorów. Maszyna służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana może być na linii produkcyjnej, przy załadunku szyb i okien oraz – w szczególności – na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.

 

2020 05 40 1

 

Jako nieliczna z maszyn na rynku może realizować montaże fasad podając element poza obrys elewacji i automatycznie obracając go do montażu, bez konieczności ręcznego wykonywania obrotu. Maszyna posiada również funkcję automatycznego pionowania elementu i posiada programowalne prędkości pracy.

 

Wykorzystywana była wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce, na takich inwestycjach, jak: KTW Katowice, Smyk, Rotunda czy Varso. Zainstalowany w maszynie napęd przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia.

 

2020 05 40 2

 

Maszyna wyposażona jest standardowo w pilota umożliwiającego sterowanie ramieniem urządzenia, na którym zawieszona jest szyba lub okno. Za pomocą pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360o, pochylać w górę, w dół i w bok, jak również przesuwać się względem osi maszyny. Mówiąc wprost – możliwe są wszystkie ruchy w przestrzeni 3D.

 

Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie. Wszystkie te funkcje razem oferują aktualnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.

 

Nowa generacja maszyn Glassworker GW 625-2 umożliwia konfigurację maszyny w trzech wariantach wyposażenia. Dostępna jest wersja ekonomiczna i lekka bez automatycznego modułu obracania głowicą, wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i wersja najnowsza, wyposażona w możliwość mechanicznego odchylania szyby z poziomu bezprzewodowego pilota.

 

2020 05 40 3

 

Wszystkie maszyny mogą być dodatkowo wyposażone w przedłużenie ramienia, które umożliwia swobodny montaż szyb i zadaszeń na wysokości powyżej 4 m. W urządzeniu Glassworker zabudowany jest innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek.

 

Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwuobiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła. Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia.

 

2020 05 40 4

 

Zainstalowane, nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę maszynie na jednym ładowaniu i gwarantują długą żywotność baterii. Parametry nowej generacji maszyn umożliwiają pracę zarówno w hali, jak i na budowie. Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego.

 

Maszyna Glassworker GW 625-2, produkcji niemieckiej, ma zwartą i prostą konstrukcję, przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum. Producent i dystrybutor maszyny, firma UPLIFTER umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi. 

 


Lech Iwaniuk
UPLIFTER
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. +48 662 128 310

 

2020 05 40 5

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 05/2020
   

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.