CRISTALERIA CREVILLENTE została założona w Loringuilla (Walencja, Hiszpania) w 1972 roku. Jako wiodąca marka na rynku krajowym firma produkuje szyby zespolone do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych, a także przeszklenia do realizacji wewnętrznych i wykorzystywanych w innych projektach specjalnych. Obecnie firma zatrudnia około stu osób. Prowadzi ją dwóch braci - José Luisa Fernández i Joaquína Garcíę Fernández.

 

2021 06 28 1

Joaquin García Jiménez i Joaquin García Fernández (CRISTALERÍA CREVILLENTE)

 


CRISTALERIA CREVILLENTE to firma o ugruntowanej pozycji na rynku hiszpańskim. Jaka była wizja jej sukcesu?
Nasza podróż jako firmy to złożona historia, która obejmuje prawie 50 lat. CRISTALERIA CREVILLENTE rozpoczęła działalność jako firma rodzinna i przez lata stale się rozwijała, aby stać się jednym z wiodących graczy na hiszpańskim rynku szkła.

 

Ta podróż składała się z wielu różnych wydarzeń i etapów, z udziałem wielu osób, ale przebiega przez nią stały wątek – CRISTALERIA CREVILLENTE zawsze dążyła do dywersyfikacji swojej produkcji i ciągłego inwestowania w nowe narzędzia i rozwiązania. Chcemy nadal oferować naszym klientom więcej możliwości zarówno pod względem jakości, jak i rodzaju wyrobów. To duch, który pozwolił nam się rozwijać I determinuje nasze działania każdego dnia.

 

2021 06 28 2

Linia „Residential (Mieszkaniowa)” do produkcji szyb zespolonych od FOREL

 

 

Jaka jest dystrybucja produktów firmy? Kim są jej główni klienci?
Naszym celem jest głównie rynek krajowy, gdzie zaopatrujemy duże firmy w sektorze mieszkaniowym oraz komercyjnym. Pracujemy głównie nad dużymi zamówieniami, które wymagają dużej produkcji seryjnej i najwyższej precyzji w obróbce. Takie długofalowe projekty wymagają doskonałej jakości I staranności.

 

Aby temu sprostać i spełnić nietypowe oczekiwania wymagających klientów, musieliśmy wyposażyć nasz park maszynowy najlepsze dostępne linie produkcyjne do wyrobu szkła izolacyjnego i obróbki krawędzi. Naszymi klientami są również mniejsze firmy, które specjalizują się w konkretnych instalacjach, gdzie wymagany jest wysoki poziom profesjonalizmu. Wśród urządzeń, z których korzystamy na co dzień, znajduje się kilka rozwiązań firmy FOREL, z którą współpracujemy od wielu lat.

 

 2021 06 28 3

Linia „Jumbo” do produkcji szyb zespolonych od FOREL

 


W chwili obecnej wykorzystujemy dwie linie Forel do obróbki krawędzi pionowych (jedna z nich jest również wyposażona w pionową maszynę CNC do wiercenia i frezowania) oraz dwie linie do szyb zespolonych (jedna to model “Jumbo”, druga “Residential”). Linia “Residential” została zainstalowana kilka miesięcy temu. Byliśmy bardzo zadowoleni z wydajności jej większej „siostry”, ale duża liczba zamówień skłoniła nas do dywersyfikacji przetwarzania.

 

Teraz możemy poświęcić Jumbo projektom komercyjnym i bardziej szczegółowej obróbce, a także oczywiście montażowi dużych szyb zespolonych (okna sklepowe, przeszklenia, szkło elewacyjne itp.). W tym czasie linia „Residential” jest wykorzystywana do zamówień „seryjnych” w sektorze mieszkaniowym. Okazała się niezawodna i szybka w produkcji, co pozwala nam na bardziej wydajną organizację naszych “przepływów” produkcyjnych i poprawę jakości naszych produktów, przy jednoczesnym skróceniu czasu dostawy.

 

 2021 06 28 4

Linia do obróbki krawędzi (szlifowanie, polerowanie, wiercenie, frezowanie)

 

Miniony rok był trudnym czasem dla wszystkich firm produkcyjnych. Jakie są oczekiwania firmy wobec rynku szkła?
Z pewnością przyszłość nie rysuje się łatwo. Z dużym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się wzrostu konkurencyjności w wyniku kryzysu, którego doświadczyliśmy. Ale nasza przezorność i dalekowzroczność będzie procentowała w okresie po-Covidovym.

 

 2021 06 28 5

Linia do obróbki krawędzi od FOREL

 

CRISTALERIA CREVILLENTE zawsze bowiem inwestowała w bieżące i przyszłe potrzeby, aby wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania jeśli chodzi o technologię i linie produkcyjne. Ufamy, że dotychczasowe zaangażowanie pozwoli nam nadal konkurować i spotykać się z aprobatą naszych klientów.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 6/2021  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.